Turystyczne

Przygotuj się na wiosenny wyjazd w polskie góry

Za nami pierwszy dzień wiosny. Pogoda dopisuje, dni są coraz dłuższe i robi się coraz cieplej. Taka aura sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wiele osób nie czekając na wakacje czy przedłużone weekendy, już teraz udaje się na krótki wypad w góry. 

Kobieta ubezpieczona na wiosenny wyjazd w góry robiąca zdjęcie zielonemu krajobrazowi w górach

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego warto ubezpieczyć się na wyjazd w góry
  • Na jaka ochronę możesz liczyć mając ubezpieczenie na wyjazd
  • Czy takie ubezpieczenie jest drogie
  • Co warto zobaczyć w polskich Tatrach

Jedni wybiorą Tatry, a inni Sudety, warto jednak pamiętać o tym, że podczas wędrówek górskich istnieje ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Każdy wypadek niesie za sobą negatywne konsekwencje, w tym również finansowe. Warto więc wybrać dobre ubezpieczenie, które w takiej sytuacji będzie dobrym wsparciem finansowym. W tym artykule, podpowiemy na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry.


Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry  

Każdy z nas ma swój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Jedni lubią spędzać swój wolny czas relaksując się na przykład w SPA, a dla innych podróżowanie to przede wszystkim czas na świeżym powietrzu i uprawianie takich aktywności  jak: wędrówki piesze, trekking, jazda na rowerze czy wspinaczka górska. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy to pamiętaj, że aktywne spędzanie czasu nawet przy zachowaniu ostrożności powoduje, że wzrasta ryzyko kontuzji. Zwróć uwagę i upewnij się, że polisa, którą chcesz nabyć posiada odpowiednie wsparcie, które w górach może okazać się bardzo cenne.


Ubezpieczenie turystyczne

Bezpieczeństwo na szlaku i nie tylko

Ubezpieczenie dla osób podróżujących po Polsce (Twoje NNW pakiet dla Turysty) zapewnia wsparcie finansowe np. jeśli w wyniku potknięcia złamiesz nogę lub skręcisz staw skokowy, co spowoduje stały uszczerbek na Twoim zdrowiu.

W ramach ubezpieczenia oferujemy także:

  • szeroki wybór sumy ubezpieczenia do 50 000 zł,
  • ochrona bagażu - jeżeli podczas podróży (w trakcie okresu ubezpieczenia) Twój bagaż zostanie uszkodzony lub zniszczony,
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego w tym na przykład roweru  w ramach bagażu podróżnego,
  • OC w życiu prywatnym w razie wyrządzenia szkody podczas uprawiania sportu: na przykład jazdy rowerem, a także w wyposażeniu hotelu czy kwater prywatnych,
  • zwrot kosztów za zakup przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych,
  • ochronę dla każdego – bez względu na wiek,
  • wsparcie finansowe po nieszczęśliwym wypadku,
  • organizację wizyty lekarskiej w miejscu pobytu – przydatne, jeśli w małej górskiej miejscowości nagle zachoruje dziecko do 18 roku życia.

Warto zwrócić uwagę, że amatorskie uprawianie sportów jest objęte ochroną w podstawie ubezpieczenia i nie wymaga rozszerzenia ani opłacenia dodatkowej składki.

Według danych, które przedstawia GOPR, na koniec zeszłego roku (2021 r.) samych akcji ratowniczych było 2494, a z udziałem śmigłowca 70.
 


Kup ubezpieczenie turystyczne

Czy ubezpieczenie turystyczne jest drogie?

Nie. Przykładowo za trzyosobową rodzinę (rodzice + dziecko) za tygodniowy wyjazd najbardziej polecanego pakiet zapłacisz około 100 zł, a polisę możesz zawrzeć na okres od 1 do 30 dni.

Skorzystaj z naszego kalkulatora i zobacz, ile zapłacisz za swoje ubezpieczenie. Składkę możesz obliczyć już w  3 minuty.

 

Co możesz zobaczyć w polskich Tatrach?

Całe Tatry są niewątpliwie piękne i oferują wiele ciekawych szlaków, które gwarantują nam możliwość podziwiania widoków ze szczytów w doliny, niezwykłej przyrody, a także satysfakcję, gdy dojedziesz już do swojego celu. Więc, jeżeli już wiesz jakie ubezpieczenie mieć na wyjazd w góry, podpowiemy co warto w nich zobaczyć:

  • Dolina Chochołowska – największa i najdłuższa dolina w polskich Tatrach, mająca około 10 km długości. Dolina jest świetnym miejscem na łagodne spacery, a także idealnym punktem na rozpoczęcie swojej wyprawy, by dalej wejść w wyższe partię Tatr Zachodnich m.in.  Wołowiec, Trzydniowiański Wierch czy Rohacze.
     
  • Dolina Kościeliska – druga co do długości, ale równie malownicza Dolina Kościelska – ma 9 km długości i doskonale sprawdzi na spokojny spacer z dziećmi czy osobami starszymi. Przed rozpoczęciem wycieczki, należy pamiętać, że za wejście do Doliny Kościeliskiej obowiązuje drobna opłata, którą uiszcza się na miejscu.
     
  • Rusinowa Polana – 1200 – 1300 m n.p.m.  – polana jest ważnym węzłem szlaków turystycznych, a także pięknym, sielankowym miejscem idealnym na odpoczynek, by podziwiać rozciągający się widok na Tatry – zarówno polskie jak i słowackie, a przy odrobienie szczęścia możemy spotkać owce, które pasą się na polanie.  
     
  • Smreczyński Staw - Kropla wody pośrodku lasu - takie skojarzenie nasuwa się, gdy staje się nad niezwykle malowniczym Stawem Smreczyńskim. To piękne jezioro morenowe leży w Tatrach Zachodnich, powyżej Doliny Kościeliskiej, na wysokości 1226 m n.p.m. Otoczenie stawu to ścisły rezerwat.
     
  • Dolina Olczyska i Wielki Kopieniec – Dolina znajduje się pomiędzy Nosalem a Małym i Wielkim Kopieńcem. Jeśli masz ochotę na łagodną i spokojna wycieczkę w otoczeniu tatrzańskich szczytów to Dolina Olczyska będzie świetnym pomysłem. Spacerując po dolinie, warto wejść na szczyt Wileki Kopieniec, z którego można podziwiać piękną panoramę Tatr.
     
  • Przysłop Miętusi –  1189 m n.p.m –  niewielka i bardzo malownicza polana, znajdująca się wśród gór. Idealna na chwilę odpoczynku, pijąc ciepła herbatę z termosu.

Pamiętaj, że bez względu na kierunek wiosennych podróży warto zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne. Taka polisa może okazać się nieoceniona podczas wystąpienia niespodziewanego wypadku.
 


Ubezpieczenie podróżne

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady