Dom i mieszkanie

Jak zgłosić szkodę mieszkaniową w Warcie i jak prawidłowo wykonać zdjęcia?

Zalało Ci mieszkanie lub podczas Twojej nieobecności doszło do kradzieży z włamaniem? Sytuacji, które spowodowały szkody w Twoim domu może być naprawdę wiele, dlatego warto wiedzieć jak możesz zgłosić szkodę w ubezpieczonym mieszkaniu. 

Kobieta z dzieckiem w salonie

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak prawidłowo zgłosić szkodę mieszkaniową?
  • Jak wykonać zdjęcia uszkodzeń?
  • Jakie dokumenty są potrzebne do zgłoszenia szkody?

Likwidacja szkody – jak prawidłowo zgłosić szkodę mieszkaniową?

Możesz to zrobić na dwa różne sposoby. Pierwszy sposób to wypełnienie formularza na stronie Warty, który znajdziesz w zakładce: Zgłoszenie szkody. Polecamy te opcję, ponieważ formularz jest bardzo intuicyjny, wygodny i wypełnić go możesz o dowolnej, odpowiadającej Ci porze. Przez formularz w prosty sposób dodasz zdjęcia uszkodzeń i dokumentów. Dzięki temu będziemy mogli szybciej Ci pomóc.

Drugą formą zgłoszenia szkody jest kontakt telefoniczny na infolinię Warty pod numerem 502 308 308 *. Pamiętaj, że nasi konsultanci przyjmują zgłoszenia szkód od poniedziałku do piątku od 7:00 do 21:00 a w soboty od 8:00 do 16:00.

Jeśli potrzebujesz pomocy np. hydraulika, dekarza czy szklarza, możesz zadzwonić na całodobową pomoc Assisatnce, czynną przez cały tydzień. W takich sytuacjach jesteśmy dla Ciebie dostępni przez cały tydzień, 24 godziny na dobę pod numerem 502 308 308*.  
 

Koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora.

Ubezpiecz swoje mieszkanie

Jakie dokumenty są wymagane do zgłoszenia szkody powstałej w domu lub mieszkaniu?

Zanim przystąpisz do wypełniania formularza na stronie Warty, przygotuj: polisę, z jakiej chcesz zgłosić szkodę, numer rachunku bankowego na jaki mamy wypłacić odszkodowanie, a także informacje i dokumenty, które mają znaczenie w Twojej sprawie, np.

  • dane adresowe zarządcy nieruchomości,
  • dane banku, na który jest cesja,
  • oświadczenie spisane ze sprawcą w przypadku szkody z OC.

Jeżeli uszkodzone są pomieszczenia – przygotuj wymiary tych pomieszczeń, a także wstępnie oszacuj wymiary uszkodzeń – szczegóły zobaczysz w naszym filmie poradnikowym:
 

Jeżeli uszkodzone są przedmioty – w miarę możliwości warto podać ich wartość, producenta oraz inne cechy, które pomogą ustalić wysokość odszkodowania. W przypadku kradzieży poprosimy Cię o potwierdzenie zgłoszenia szkody na policję. Jeśli jednak takiego nie posiadasz, to my jako Twój ubezpieczyciel wystąpimy o ten dokument sami. Musisz nam tylko podać adres komisariatu, w którym zgłosiłeś kradzież.
 

Ile masz czasu na zgłoszenie szkody mieszkaniowej?

Najlepiej gdybyś zgłosił szkodę od razu po jej zauważeniu. Wtedy będziemy mogli właściwie ocenić zakres szkody i przyczynę. Powinieneś też w miarę możliwości zapobiec dalszej szkodzie i zmniejszenia jej rozmiarów.
 

W jaki sposób jest wyceniana szkoda mieszkaniowa?

Szkodę wycenimy na podstawie przesłanych przez Ciebie zdjęć lub dokumentacji z oględzin.
 

Ubezpieczenie domu i mieszkania

 Po jakim czasie dostanę odpowiedź i odszkodowanie?

Jak tylko otrzymamy od Ciebie pełną dokumentację będziemy mogli szybciej Ci pomóc. Najczęściej w ciągu kilku dni otrzymasz decyzję. W sprawach skomplikowanych możemy potrzebować więcej czasu. Natomiast w takiej sytuacji opiekun szkody będzie z Tobą w kontakcie i będziemy informować Cię o statusie Twojej sprawy.
 

Jak oceniasz artykuł?
Sprawdź cenę ubezpieczenia domu lub mieszkania
Co chcesz ubezpieczyć?
Zaznacz co chcesz ubezpieczyć
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady