Dom i mieszkanie

Jak ubezpieczyć swój dom przed szkodami pogodowymi?

Przez cały rok, ale szczególnie na początku lata mierzymy się z sezonem burzowym, powodziami, a w najskrajniejszych przypadkach – z tornadem. Wydarzenia mogą występować w zasadzie na terenie całej Polski. Jak możesz przed tym zabezpieczyć? Podpowiadamy.

Tornado na polu powodujące szkody pogodowe w domach ubezpieczonych w Warcie 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak chronić swój dom przed szkodami pogodowymi
  • Czym są ekstremalne zjawiska pogodowe
  • Jak możesz otrzymać odszkodowanie po huraganie

Zjawiska pogodowe  i ich skutki

W Polsce do ekstremalnych zjawisk pogodowych zaliczamy burze, huragany, trąby powietrzne, nawałnice czy ulewy powodujące powodzie.  Styczniowe nawałnice spowodowały w Polsce gigantyczne szkody, a skala szkód pogodowych objęła praktycznie cały kraj.  Na pewno wielokrotnie pomyślałeś, ze to Cię nie dotyczy. Tymczasem, szkoda może przydarzyć się dosłownie na każdym kroku. Zerwany dach, zalane piwnice, uszkodzenia rolet czy blachodachówki w wyniku gradobicia – to tylko niektóre ze zdarzeń. Dlatego warto zabezpieczyć swoje mieszkanie lub dom przed szkodą pogodową.
 

Na jakie wsparcie możesz liczyć?

Ubezpieczeniem możesz objąć mieszkanie, dom jednorodzinny, dom letniskowy, garaż lub inny budynek, małą architekturę czy też ruchomości domowe . Warta Dom Komfort to ubezpieczenie, które zapewnia kompleksową ochronę w zakresie all risks, tzn. od wszystkich zdarzeń nieujętych w katalogu wyłączeń. Odpowiadamy za każdy wiatr (bez ograniczeń jego prędkości) i za każdy deszcz (bez ograniczeń jego natężenia). Nie ma naszej odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku powodzi - przez okres 30 dni od dnia zawarcia nowej umowy ubezpieczenia czy za szkody powstałe w wyniku zalania wodą pochodzącą z opadów atmosferycznych poprzez niezamknięte okna, drzwi lun inne otwory. W  ramach ubezpieczenia Warta Dom, pokrywamy natomiast koszt szkód spowodowanych m.in. takimi zdarzeniami losowymi jak deszcz nawalny, silny wiatr, grad, uderzenie pioruna, powódź.


Ubezpiecz swoje mieszkanie

Szybka Pomoc

Kiedy doświadczysz skutków żywiołów i Twój dom, mieszkanie czy ruchomość ulegnie zniszczeniu to przede wszystkim zależy Ci na szybkim kontakcie z ubezpieczycielem i wypłacie odszkodowania. Dlatego znaczną część szkód likwidujemy w trybie uproszczonym, np. wykonując oględziny zdalne lub na podstawie rozmowy telefonicznej i zdjęć, które nam wyślesz. Takie rozwiązania sprawiają, że wyliczenie strat odbywa się znacznie szybciej, a wypłata odszkodowania jest realizowana w przeciągu kilku dni.
 

Nie musisz czekać na przyjazd rzeczoznawcy

W przypadku szkód z ubezpieczeń domów, mieszkań i innych budynków, które powstały na skutek nawałnic, huraganów, gradobicia, szybkie usunięcie skutków szkody jest kluczowe, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. Dlatego najlepiej, żebyś zabezpieczył mienie przed powiększeniem się zakresu uszkodzeń i rozpoczął sprzątanie

Pamiętaj jednak, żeby zrobić zdjęcia miejsca zdarzenia oraz zniszczeń np. telefonem komórkowym, oraz zachować uszkodzone elementy do czasu kontaktu z naszym pracownikiem.
 

Zerwało Ci dach, zalało piwnicę lub spaliło Twój sprzęt?

Podczas burzy może zdarzyć się wszystko. Zalana piwnica, spalony sprzęt, wybite okno, zerwany kawałek dachu – to tylko niektóre ze zdarzeń, które mogą przytrafić Ci się podczas wichury. 

 

Jak możesz zgłosić szkodę?  

• zrób zdjęcia uszkodzeń (np. telefonem komórkowym),

• zabezpiecz mienie przed powiększeniem się uszkodzeniem i rozpocznij sprzątanie

 • Jeśli masz taką możliwość to zachowaj uszkodzone elementy do czasu kontaktu naszego pracownika, spisz uszkodzone przedmioty i urządzenia (podaj ich rodzaj, ilość, model i markę),

 • zgłoś szkodę wypełniając formularz online lub zadzwoń do naszego Centrum Obsługi Klienta: +48 502 308 308* (pon. – pt. 7-21; sob. 8-16).

 

Koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora.
 

Więcej dowiesz się z filmu na naszym kanale.

Pomoc Assistance

Ubezpieczenie mieszkaniowe zawiera również pakiet Assistance, który zapewnia między innymi transport i przechowanie mienia, co ma ogromne znaczenie w przypadku np. zerwania dachu czy podtopienia. W ramach ubezpieczenie możesz liczyć również na usługę dekarza w przypadku uszkodzenia Twojego dachu (kwota odszkodowania w zależności od wybranego wariantu to od 1 000 zł do 2000 zł, wliczając w to koszty materiałów 250 zł). A także, w czasie, gdy Twój ubezpieczony dom znajduje się w stanie niezdatnym do zamieszkania, pokryjemy koszty wynajmu zastępczego lokum nawet do 90 dni.


Ubezpieczenie domu i mieszkania 

Jak oceniasz artykuł?
Sprawdź cenę ubezpieczenia domu lub mieszkania
Co chcesz ubezpieczyć?
Zaznacz co chcesz ubezpieczyć
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady