Życie

Jak możesz oszczędzać na swoją przyszłość z ubezpieczeniem na życie?

Ubezpieczenie na życie w prosty sposób pozwala zapewnić bezpieczeństwo finansowe Tobie i Twojej rodzinie. W przypadku niespodziewanych zdarzeń losowych, środki z polisy można wykorzystać na pokrycie nagłych wydatków czy leczenie w razie problemów ze zdrowiem. Podpowiadamy, jak najlepiej się ubezpieczyć i zadbać przy tym o swoją finansową przyszłość.

Kobieta z mężczyzną piją kawę na szarej kanapie, którzy oszczędzają na swoją przyszłość z ubezpieczeniem na życie w Warcie 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co to jest ubezpieczenie na życie i dożycie
  • Jakie korzyści daje polisa na życie
  • Na jaki okres czasu możesz zawrzeć umowę
  • Czym jest ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy

Czym jest ubezpieczenie na życie i dożycie?

Ubezpieczenie na życie i dożycie to rodzaj ubezpieczenia długoterminowego, które łączy w sobie dwie funkcje – ochronną i oszczędnościową. Najczęściej polisy tego rodzaju zawierane są z myślą o zagwarantowaniu sobie zaplecza finansowego na późne lata swojego życia lub dla zapewnienia środków finansowych dla swoich najbliższych – na wypadek śmierci.


Ubezpieczenie na życie 

Dlaczego warto mieć polisie na życie i dożycie?

Tego typu polisy to nie tylko zabezpieczenie dla Ciebie, ale także Twoich najbliższych wskazanych w umowie polisy. W ramach ubezpieczenia możesz liczyć na pomoc, gdy przytrafi Ci się coś nieprzewidzianego jak np. ciężka choroba lub wypadek samochodowy, gdy konieczny będzie Twój pobyt w szpitalu. W przypadku Twojej śmierci Twoi najbliżsi również mogą liczyć na wsparcie finansowe w takiej sytuacji osoby wskazane przez Ciebie w polisie jako uprawnione do świadczenia dostaną pieniądze bezpośrednio od ubezpieczyciela – bez postępowania spadkowego i zbędnych wizyt w sądach. Gdy ubezpieczyciel zostanie poinformowany o takim zdarzeniu, to zgodnie z przepisami ma na wypłatę 30 dni. W przypadku postępowania spadkowego nie da się określić, jak długo potrwa cała procedura.

Kolejną korzyścią płynącą z ubezpieczenia na życie i dożycie jest gromadzenie oszczędności. Jeśli dożyjesz do końca trwania Twojej polisy, zostanie Ci wypłacona kwota, którą ustaliłeś w trakcie zawierania umowy ubezpieczenia. Co zrobisz z zaoszczędzonymi pieniędzmi będzie zależeć wyłącznie od Ciebie.
 

Zadbaj o swoją przyszłość

Brak ubezpieczenia na życie może oznaczać zdanie się na pomoc bliskich, którzy nie zawsze mają wystarczające środki finansowe na leczenie bądź rehabilitację, a świadczenia udzielane przez Narodowy Fundusz Zdrowia mogą okazać się bardzo ograniczone w sytuacji kiedy będziesz potrzebował leczenia w nagłych przypadkach.

Ubezpieczenie na życie Warta Bezpieczna Przyszłość zapewnia ochronę życia i zdrowia na wypadek rożnych niespodziewanych zdarzeń losowych, zabezpiecza finansowo Ciebie i Twoich bliskich oraz zapewnia Ci w przyszłości dodatkowe środki, które możesz przeznaczyć na dowolny cel (np. jako zabezpieczenie na emeryturę, realizację marzeń czy spłatę kredytu).

Mając ubezpieczenie na życie możesz liczyć na:

  • zabezpieczenie bliskich na wypadek Twojej śmierci - wskazanej osobie uprawnionej wypłacone zostanie świadczenie bez postępowania spadkowego i podatku,
  • kapitał na przyszłość - wypłata określonej w umowie kwoty na koniec okresu ubezpieczenia,
  • pomoc w razie wypadku lub choroby - szeroka lista umów dodatkowych pozwoli Ci zadbać o budżet domowy w przypadku problemów ze zdrowiem, np. w razie pobytu w szpitalu, poważnego zachorowania czy po wypadku,
  • możliwość inwestowania dodatkowych środków w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe zarządzane przez Wartę.

Pamiętaj, że umowę podstawową na życie i dożycie możesz zawrzeć na czas określony od 10 do 25 lat, i nie dłuższy niż do najbliższej rocznicy polisy przypadającej po ukończeniu 70 lat.


Ubezpieczenie indywidualne na życie

Ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem dodatkowych środków w celu pomnożenia kapitału to doskonałym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z umowy dodatkowego ubezpieczenia z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi (UFK). Więcej o inwestowaniu w fundusze kapitałowe możesz dowiedzieć się u jednego z naszych Agentów.

Wyróżniamy  6 ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych zarządzanych przez naszych ekspertów:

• Warta Bezpieczny

• Warta Papierów Dłużnych

• Warta Obligacji Rynków Wschodzących

• Warta Stabilnego Wzrostu

• Warta Akcji Polskich 2

• Warta Akcji Światowych 2

 

Pamiętaj!

Musisz wiedzieć, że inwestowanie w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe związane jest z ryzykiem utraty kapitału w razie spadku wartości jednostek uczestnictwa. Wartość zakupionych jednostek uczestnictwa UFK może się zmieniać wraz z sytuacją na rynkach finansowych. W konsekwencji dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu. Oznacza to, że suma wypłacona w przypadku wykupu może być niższa od sumy wpłaconych składek. Umowa dodatkowa z UFK związana jest z opłatami.

Jak oceniasz artykuł?
Poznaj ofertę ubezpieczenia na życie. Zamów rozmowę
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Imię i nazwisko nie może być dłuższe niż 100 znaków.
Pole może zawierać wyłącznie litery.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Zły format kodu pocztowego.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Nieprawidłowy numer telefonu.

Administratorem danych osobowych jest TUiR „Warta” S.A. oraz TUnŻ „Warta” S.A. i będą one służyły do obsługi zgłoszenia. Więcej informacji o zasadach przetwarzania kliknij tutaj

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady