Życie

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie NNW dla studenta?

Rozpoczęcie roku akademickiego za pasem – studenci wracają na uczelnie oraz do akademików. W ferworze przygotowań, warto pamiętać o dobrym ubezpieczeniu NNW, które chroni także uczniów szkół wyższych.

Ubezpieczenie NNW dla studenta - dziewczyna siedząca na ławce między zajęciami na studiach

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Dlaczego warto mieć ubezpieczenie NNW dla studenta
 • Na jaką ochronę możesz liczyć mając polisę
 • Na co zwrócić uwagę wybierając polisę

Studia to zdecydowanie nowy i ekscytujący etap w życiu każdego młodego człowieka. Wiąże się on często z przeprowadzką do nowego miasta, wynajęciem mieszkania, podjęciem pierwszej pracy. Życie studenta jest pełne niespodzianek, dlatego dobrze jest pamiętać, że dla spokoju ducha warto się ubezpieczyć. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie NNW dla studenta, przeczytasz w naszym artykule.  
 

Czym jest ubezpieczenie studenta?

Ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) to pakiet kompleksowych świadczeń przydatnych w sytuacji jeśli ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi (w tym również usługi assistance). Polisę możesz wykupić jeśli podejmujesz się nauki na uczelni wyższej. W razie nieszczęśliwego wypadku, zakupiona przez Ciebie polisa zapewni Ci środki na leczenie i rehabilitacje. To niezwykle ważne, bo dzięki ubezpieczeniu, możesz szybciej wrócić do pełni zdrowia oraz nauki. Wysokie koszty ewentualnego leczenia mogą być kłopotliwe, szczególnie, gdy student nie dysponuje dużym budżetem. Z tego względu warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie.
 

 

Sprawdź ofertę

Co zapewnia polisa zdrowotna dla studenta?

Polisy NNW dla studentów nie należą do ubezpieczeń obowiązkowych, ale czasami uczelnia może jednak wymagać wykupienia takiej polisy na czas odbywania praktyk.

Dodatkowym atutem dobrego ubezpieczenia jest możliwość wykupienia OC studenta. Ochrona obejmuje odpowiedzialność za szkody osobowe i rzeczowe w życiu prywatnym, nauką na uczelni, odbywaniem praktyk lub stażów. Dodatkowo, ubezpieczenie obejmuje również szkody wyrządzone w wynajmowanym  mieszkaniu lub pokoju w akademiku.

Co obejmuje ubezpieczenie NNW – dla ucznia, wykupione w Warcie?

 • Stały uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku, np. wszelkiego rodzaju złamania,
 • Organizacja pomocy przy wypadku (np. wizyta u lekarza, transport medyczny, rehabilitacja),
 • Odszkodowanie dla bliskich w sytuacji śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • Śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, również na terenie placówki szkolnej i w wyniku wypadku komunikacyjnego,
 • Zakup przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych,
 • Zasiłek dzienny za okres niezdolności do nauki w wyniku nieszczęśliwego wypadku (do 60 zł dziennie),
 • Pokrycie kosztów leczenia w Polsce,
 • Pogryzienia przez zwierzęta, ukąszenia/użądlenia i inne urazy niepowodujące stałego uszczerbku na zdrowiu,
 • Wypłata świadczenia związanego ze śmiercią rodzica/opiekuna.

W ramach Assistance, możesz również skorzystać np. z domowej wizyty lekarza lub pielęgniarki, dostawy sprzętu rehabilitacyjnego, konsultacji medycznej na infolinii, wizyty psychologa, a nawet z korepetycji z wybranych przedmiotów.

Pamiętaj, że pakiet dla Ucznia jest dedykowany dla osób do 26 roku życia pobierających naukę na studiach dziennych. Ubezpieczenie mogą zakupić również studenci z Ukrainy, zamieszkujący obecnie na terytorium Polski i posiadający numer PESEL.

 

Ochrona na uczelni i poza nią przez 12 miesięcy

Ochrona w pakiecie dla Ucznia trwa przez dowolnie wybrany okres 12 miesięcy. Oznacza to, że jeśli ubezpieczysz się w październiku 2022 r. ochrona będzie trwać do października 2023 roku. Ubezpieczenie obejmie, także okres wakacji czy ferii zimowych i zdarzenia zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jeśli więc podczas Twoich wakacji za granicą dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, otrzymasz świadczenie w ramach naszej polisy.

Polisa obejmuje również, amatorskie i wyczynowe uprawianie wszystkich rodzajów sportów (z wyjątkiem uprawianych zawodowo) w zakresie podstawowym ubezpieczenia, a w tym również:

 • sportów wysokiego ryzyka,
 • sportów uprawianych w ramach zajęć na uczelni i poza nią – na przykład w klubach, sekcjach sportowych.

Odpowiedzialność obejmuje również zdarzenia podczas treningów i zawodów sportowych. 
 

Ubezpieczenie szkolne

Ile kosztuje ubezpieczenie dla studenta?

Wysokość składki jest zależna od tego na jaki wariant się zdecydujesz, a za najbardziej polecany zapłacisz w granicach 170 zł. 

 

Ubezpieczenie NNW dla studenta, możesz kupić online

Pamiętaj, że ubezpieczenie na studia, możesz zakupić u jednego z naszych Agentów lub w formie online, a składkę obliczysz dosłownie w kilka minut.

Jak oceniasz artykuł?
Poznaj ofertę ubezpieczenia na życie. Zamów rozmowę
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Imię i nazwisko nie może być dłuższe niż 100 znaków.
Pole może zawierać wyłącznie litery.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Zły format kodu pocztowego.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Nieprawidłowy numer telefonu.

Administratorem danych osobowych jest TUiR „Warta” S.A. oraz TUnŻ „Warta” S.A. i będą one służyły do obsługi zgłoszenia. Więcej informacji o zasadach przetwarzania kliknij tutaj

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady