Ubezpieczenie szkolne NNW

Jeśli Twoje dziecko idzie do szkoły, przedszkola lub na studia, warto rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o NNW szkolne
10% zniżki
z kodem RABATWARTA
Jeśli Twoje dziecko idzie do szkoły, przedszkola lub na studia, warto rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o NNW szkolne

Dla przedszkolaków, uczniów, studentów. Alternatywa dla szkolnego grupowego ubezpieczenia NNW.

Warta Twoje NNW – pakiet dla Ucznia to ubezpieczenie, które może zastępować NNW oferowane w przedszkolu lub szkole – Ty określasz warunki ubezpieczenia i nie musisz dostosowywać się do propozycji otrzymanej w placówce. Ubezpieczenie dostępne jest dla osób do 26 lat pobierających naukę, z wyłączeniem studentów studiów zaocznych i wieczorowych. Ochroną obejmujemy dzieci uczęszczające do żłobka/przedszkola, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentów studiów dziennych.

Co zyskujesz

Ty decydujesz, nie placówka

Sam określasz sumę ubezpieczenia i wybierasz dowolny roczny okres ochrony.

Ochrona wszędzie, w każdej sytuacji i przez całą dobę

Ubezpieczenie działa na terenie całego świata, w placówce i poza nią. Nie ma znaczenia, w jakich okolicznościach przydarzył się wypadek i o jakiej porze.

Indywidualnie lub z listą osób

Polisę można wykupić indywidualnie lub zawrzeć na większą liczbę osób np. całą klasę podłączając listę osób ubezpieczonych do polisy.

Pokrycie kosztów nieobecności dziecka na zajęciach dodatkowych

Jeśli dziecko, z powodu nieszczęśliwego wypadku powodującego konieczność pobytu w szpitalu przez minimum 5 dni, nie może uczestniczyć w wykupionych zajęciach dodatkowych np. językowych, sportowych – zwrócimy koszty do wysokości 500 zł.

Sporty amatorskie i wyczynowe

Ubezpieczenie działa również w czasie amatorskiego i wyczynowego uprawiania każdego rodzaju sportu, również wysokiego ryzyka (np. piłki ręcznej, sztuk walki, czy jeździectwa). Ochrona obowiązuje zarówno w szkole,  jak i poza szkołą, w klubach sportowych i sekcjach, podczas treningów i zawodów sportowych.

Assistance, czyli organizacja pomocy po nieszczęśliwym wypadku

Zorganizujemy i opłacimy usługi potrzebne po wypadku, takie jak wizyta lekarza, pielęgniarki i psychologa, transport medyczny, usługi rehabilitacyjne, dostawa sprzętu rehabilitacyjnego czy korepetycje z wybranych przedmiotów.

Co obejmuje NNW dla przedszkolaka, ucznia i studenta - przykłady

Czego nie obejmuje NNW dla przedszkolaka, ucznia, studenta - przykłady

Pełną listę zdarzeń i okoliczności, których nie obejmuje ochrona, znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ubezpiecz się zdalnie

Skorzystaj z jeszcze szerszej ochrony

Możesz dobrać przy zakupie ubezpieczenia u naszych Agentów – po wykupieniu zakresu podstawowego.

Opcja dodatkowa
OC Studenta

Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym, w związku z nauką na uczelni lub odbywaniem praktyk studenckich. Otrzymasz również odszkodowanie za szkody wyrządzone w nieruchomości, z której korzystasz na podstawie umowy najmu np. w mieszkaniu, które wynajmujesz podczas nauki na uczelni lub praktyk, czy pokoju w akademiku.

Studiując na uniwersytecie lub politechnice lub innej uczelni warto się ubezpieczyć

Najczęściej zadawane pytania o NNW dla przedszkolaka, ucznia, studenta

Co obejmuje zakres ochrony?

Przedmiotem ubezpieczenia są następstwa nieszczęśliwych wypadków zaistniałe w okresie ochrony, takie jak stały uszczerbek na zdrowiu, śmierć osoby ubezpieczonej ( w tym również w wyniku wypadku komunikacyjnego lub na terenie placówki szkolnej), pogryzienia przez zwierzęta (ukąszenia/użądlenia i inne urazy niepowodujące stałego uszczerbku na zdrowiu), naprawa lub nabycie przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, koszty leczenia NNW w Polsce.

Atrakcyjny pakiet usług assistance ( limit 10 000 zł ), w tym:

 • Wizyta lekarza,
 • Transport medyczny,
 • Wizyta pielęgniarki,
 • Dostawa sprzętu rehabilitacyjnego,
 • Konsultacja medyczna/ infolinia,
 • Wizyta u psychologa,
 • Korepetycje z wybranych przedmiotów

Jeśli Twoje dziecko z powodu nieszczęśliwego wypadku nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach dodatkowych lub przez dłuższy czas nie będzie chodzić do szkoły, zorganizujemy mu i pokryjemy koszty korepetycji oraz zwrócimy pieniądze za utracone zajęcia.

Jak zapłacę za ubezpieczenie szkolne w Warcie?

Kupując ubezpieczenie online, za pomocą kalkulatora ubezpieczenia NNW szkolnego, możesz wybrać płatność za pomocą karty płatniczej, szybkiego przelewu lub BLIKA. 

W jaki sposób otrzymam polisę ubezpieczenia szkolnego kupioną online?

Polisa kupiona online będzie wysłana na Twój adres e-mail, który podasz w kalkulatorze podczas zakupu. Numer polisy prześlemy też w wiadomości sms. 

O jakie opcje dodatkowe można rozszerzyć ochronę ?

Te świadczenia nie są związane z zaistnieniem nieszczęśliwego wypadku:

 • Śmierć w wyniku nowotworu złośliwego 1 000 zł
 • Śmierć z powodu wrodzonej wady serca 1 000 zł
 • Pobyt w szpitalu w wyniku choroby 200 zł
 • Śmierć rodzica/opiekuna prawnego 1 000 zł
Na czym polega rozszerzenie pakietu o OC Studenta?

Pakiet możesz rozszerzyć o OC Studenta (suma ubezpieczenia 20 000 PLN ). Ta opcja dodatkowa zabezpiecza odpowiedzialność cywilną studentów jeśli wyrządzą szkodę np. w wynajmowanym mieszkaniu. Dodatkowo ochrona działa również podczas praktyk, staży na uczelni i poza nią.

W OC Studenta przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna Ubezpieczonego za szkody osobowe i rzeczowe  wyrządzone osobom trzecim czynem niedozwolonym w okresie ubezpieczenia, do naprawienia których Ubezpieczony jest zobowiązany w myśl przepisów prawa; w odniesieniu do studentów, w związku z wykonywaniem czynności w życiu prywatnym, nauką na uczelni lub odbywaniem praktyk (OC studenta). W ubezpieczeniu OC studenta zakres odpowiedzialności cywilnej jest rozszerzony o szkody rzeczowe powstałe w nieruchomości oraz mieniu ruchomym stanowiącym wyposażenie nieruchomości, z której Ubezpieczony korzystał na podstawie umowy najmu, w formie pisemnej.

Ile kosztuje ubezpieczenie ubezpieczenia Twoje NNW - Pakiet dla Ucznia?

Na cenę ubezpieczenia ma wpływ wiele czynników takich jak: suma ubezpieczenia czy wybrane rozszerzenia. Dokładną cenę możesz sprawdzić samodzielnie - w kalkulatorze online lub kontaktując się z jednym z naszych agentów. Przejdź do kalkulatora

Komu polecamy ubezpieczenie Twoje NNW – Pakiet dla Ucznia?

Ubezpieczenie Warta Twoje NNW, pakiet dla Ucznia zastępuje standardowe grupowe NNW szkolne i daje ochronę na 12 miesięcy, na terenie całego świata. Tu to ty decydujesz jaka ma być suma ubezpieczenia i zakres !  Produkt dedykowany jest dla przedszkolaków, uczniów lub studentów (z wyłączeniem studentów studiów zaocznych i wieczorowych), w wieku do 26 lat.

Pakiet dla Ucznia obejmuje zdarzenia, które zaistnieją w szkole i poza nią, podczas roku szkolnego, ale również podczas wyjazdów wakacyjnych, na kolonie, obozy, zimowiska, zgrupowania, treningi, kursy językowe, prywatne wyjazdy rodzinne.

Pakiet obejmuje uprawianie sportów wysokiego ryzyka oraz wyczynowe uprawianie sportu.  Możesz dopasować sumę ubezpieczenia NNW w zakresie od 1 000 do 50 000 PLN.

Zobacz więcej Zwiń

Przydatne dokumenty

Zobacz, dlaczego wybrali nas inni

Krótki czas oczekiwania na infolinii, transport medyczny, zakup środków opatrunkowych… Hm, gdybym miał płacić za to wszystko ze swojej kieszeni, nie byłoby kolorowo.

Zbigniew z Głogowa

Konsultant poinformował nas, że oddzwoni w ciągu godziny. Oddzwonił już po 10 minutach z informacją, że przyjedzie do nas lekarz i że wizyta będzie bezkosztowa.

Grzegorz z Warszawy
Złoty Laur Konsumenta 2023 - Warta wyróżniona w kategorii ubezpieczenia komunikacyjne i usługi assistance
 Warta otrzymała prestiżowy tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi 2023

Nie zapewniamy, że powyższe opinie pochodzą od osób, które faktycznie korzystały lub nabyły ubezpieczenie.