Jest kilka podstawowych kroków, które powinieneś podjąć kupując samochód. O tym jak kupić samochód, przeczytasz w naszym artykule.
 

Sprawdź stan techniczny auta

Kupno nowego samochodu zaczynamy oczywiście od znalezienia dobrej oferty na wymarzony samochód. Jeżeli jest to nowe auto z salonu nie ma potrzeby sprawdzania jego stanu technicznego. W przypadku samochodu z drugiej ręki jest to jednak konieczne i najlepiej zrobić to w profesjonalnym serwisie samochodowym.

Mechanicy sprawdzą kluczowe elementy samochodu pod kątem aktualnego stanu oraz zużycia, a także wskażą części wymagające naprawy lub wymiany w bliższym lub dalszym czasie. Taka usługa będzie nas kosztować kilkaset złotych, ale uchroni nas przed przykrymi i niespodziewanymi wydatkami. Przy coraz nowszych i bardziej zaawansowanych technologicznie samochodach naprawy mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. 

Jeśli auto jest tańsze i nie chcemy wydawać na nie dużych środków – wówczas warto odwiedzić Stację Kontroli Pojazdów, gdzie diagnosta sprawdzi kluczowe parametry auta i potwierdzi jego stan albo poinformuje nas o elementach wymagających naprawy. Warto również kupić dodatkową, rozszerzoną gwarancję, jeśli mamy taką możliwość, i to zarówno przy aucie używanym jak i nowym. Ponownie - może nas to uchronić przed dużymi kosztami w przyszłości.