Dom i mieszkanie

Zalanie telefonu - co zrobić w przypadku uszkodzenia telefonu?

Jest wiosna i razem z nią wzmożona aktywność na świeżym powietrzu, a co z tym idzie - zwiększone ryzyko wypadków na rowerach, rolkach, czy nawet podczas zwykłego joggingu. Coraz częściej zaczynamy również jeździć nad wodę odpoczywać na plaży czy planujemy wyjazdy na spływy kajakowe. W efekcie tych wszystkich aktywności nasze smartfony, które zazwyczaj trzymany w kieszeni mogą ulec zniszczeniu np. wskutek wypadku podczas wycieczki rowerowej czy zalania będąc na kajaku. Czasem naprawa uszkodzonego sprzętu nie jest dla nas opłacalna, więc warto ubezpieczyć swój smartfon i dostać wsparcie od ubezpieczyciela.

Mężczyzna leży na jasnej kanapie i pisze wiadomość na swoim telefonie ubezpieczonym w Warcie 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak prawidłowo zabezpieczyć swój telefon
  • Jak postępować z uszkodzonym smartfonem
  • Na jakie wsparcie możesz liczyć ubezpieczając sprzęt
  • Ile kosztuje ubezpieczenie
  • Jak zgłosić szkodę z polisy

Zalanie telefonu – co zrobić w przypadku uszkodzenia telefonu?

Niezależnie od tego, czy upuściłeś telefon do zlewu, przemokłeś podczas deszczu, czy zalałeś go na plaży,  zawsze warto działać szybko. Niezwykle ważny jest czas reakcji, im więcej czasu Twój smartfon był zanurzony w wodzie, tym trudniej będzie odzyskać jego pełną funkcjonalność i go uratować.

Pamiętaj, że jeśli Twój telefon miał kontakt z wodą, to możesz spodziewać się, że jego przyciski lub ekran przestaną reagować na dotyk, będzie się wyłączał lub działał wolniej, a jego bateria będzie słabsza co wiąże się z jej szybszym rozładowywaniem.
 

Jak zabezpieczyć telefon przez zalaniem?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem nowego telefonu, możesz pomyśleć o wodoszczelnym smartfonie. Na rynku jest ich coraz więcej i bez problemu można wybrać taki telefon już ze średniej półki cenowej. Jeśli jednak nie planujesz zakupu nowego sprzętu, a chcesz go odpowiednio zabezpieczyć przed kontaktem z wodą i być spokojny, że Twój smartfon nie ulegnie zniszczeniu wskutek zalania, możesz pomyśleć o wodoszczelnym etui na telefon. To będzie dobre rozwiązanie podczas wyjazdu nad morze, jezioro czy podczas wyjścia na basen.

Już za kilkadziesiąt złotych możesz dostać uniwersalne etui, które zabezpieczy Twój sprzęt przed kontaktem z wodą. Pamiętaj by, przed użyciem wodoszczelnego pokrowca w pierwszej kolejności go własnoręcznie przetestować wkładając np. kawałek papieru (bez telefonu) do wanny czy miski z wodą. To ważne, bo zawsze istnieje ryzyko, że pokrowiec okaże się wadliwy i w efekcie może doprowadzić do uszkodzenia Twojego telefonu. 
 

Jak uratować zalany telefon?

Po zalaniu najlepiej od razu wyłączyć telefon i jeśli to możliwe wyjąć baterie i ruchome elementy (karta SIM, karta pamięci) i osuszyć je. Telefon umieścić w suchym i przewiewnym miejscu. Często bywa tak, że sprzęt przestaje reagować na jakiekolwiek polecenia i należy oddać go do specjalisty. Zdarza się, że cena naprawy takiego telefonu jest niewiele niższa niż sam smartfon, dlatego ubezpieczenie zapewnia komfort w takich nieprzewidzianych sytuacjach.


Ubezpieczenie telefonu 

Zbita szybka lub uszkodzony wyświetlacz

Pęknięta szybka w smartfonie jest jednym z najczęściej powtarzających się problemów z urządzeniem. Podczas czynności domowych, wakacji, zabawy z dzieckiem czy w trakcie uprawiania sportu - telefon praktycznie zawsze nam towarzyszy. Nic dziwnego więc, że jest codziennie narażony na stłuczenie szybki, a czasem nawet całkowite uszkodzenie wyświetlacza.  Dlatego pamiętaj o folii ochronnej i dobrej obudowie, która może  pomóc uchronić Twój sprzęt od zbitej szybki.
 

Odszkodowanie za zalany i uszkodzony telefon

Nawet jeśli odpowiednio zabezpieczysz swój telefon od zalania czy uszkodzenia, to pamiętaj, że to tylko minimalizuje ryzyko uszkodzeń i może okazać się zawodne. Dlatego warto mieć wykupione ubezpieczenie swojego telefonu. 

Warta Smart Pakiet możesz wykupić dla sprzętu nowego oraz używanego i nie starszego niż do 4 lat od premiery w Polsce. To duże udogodnienie bo nie musisz ubezpieczać tylko nowego sprzętu prosto z salonu, a możesz ubezpieczyć swoją komórkę nawet po dłużej chwili, jeśli zdecydujesz, że jest taka potrzeba. Do wyboru są trzy różne warianty i możesz wybrać taki, który najbardziej Ci opowiada.

Na jaką pomoc możesz liczyć w zależności od wybranego wariantu?

  • Wymiana urządzenia na nowe w przypadku braku możliwości naprawy lub kradzieży,
  • Odbiór uszkodzonego telefonu z Twojego domu, a po naprawie zwrot pod Twoje drzwi,
  • Ekspresowa naprawa do 5 dni roboczych,
  • Telefon zastępczy na czas naprawy,
  • Montaż folii ochronnej po naprawie wyświetlacza,
  • Bezgotówkowe rozliczenie – w punktach naprawczych na terenie całej Polski,
  • Elastyczny zakres – ubezpieczenie samego wyświetlacza (wariant Ochrona Wyświetlacza) lub całego urządzenia (wariant Komfort i Premium),
  • Atrakcyjna składka za ubezpieczenie.
     

Ważną informacją, szczególnie dla osób podróżujących jest to,  że ubezpieczenie obowiązuje na obszarze całego świata, przy czym świadczenia, które Ci przysługują realizowane są na terenie Polski.
 

Czy mogę ubezpieczyć telefon dziecka?

Tak. Jeżeli jesteś właścicielem urządzenia, a dziecko będzie wówczas użytkownikiem.
 

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Koszt polisy, która zabezpieczy Twój sprzęt uzależniony jest przede wszystkim od telefonu jaki posiadasz, wartości sprzętu oraz zakresu na jaki się zdecydujesz. Jeśli chcesz poznać dokładny koszt umów się na rozmowę lub znajdź jednego z naszych Agentów, który odpowie na Twoje wszystkie pytania.
 

Zajmiemy się szkodą

Proces zgłaszania szkody jest bardzo prosty, szybki i wygodny. Aby zgłosić szkodę wypełnij formularz online, w którym znajdują się:

  • Twoje dane: imię, nazwisko, PESEL, dane kontaktowe,
  • numer polisy,
  • numer seryjny lub IMEI,             
  • markę/model ubezpieczonego sprzętu,
  • dokładny adres miejsca, w którym wystąpiła szkoda,
  • okoliczności powstania szkody,
  • inne dokumenty niezbędne do ustalenia okoliczności oraz rozmiaru szkody.
     


Ubezpieczenie telefonu i sprzętu 

Jak oceniasz artykuł?
Sprawdź cenę ubezpieczenia domu lub mieszkania
Co chcesz ubezpieczyć?
Zaznacz co chcesz ubezpieczyć
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady