Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.,drugie pod względem wielkości polskie towarzystwo ubezpieczeń majątkowych i Guidewire Software, Inc., czołowy dostawca elastycznych systemów centralnych dla towarzystw ubezpieczeń majątkowych, ogłosiły dziś, że Warta wybrała Guidewire ClaimCenter® jako swój nowy system zarządzania likwidacją szkód. ClaimCenter pomoże Warcie udoskonalić standardy i procesy obsługi Klienta w tym obszarze. Sollers Consulting, członek programu partnerskiego Guidewire PartnerConnect™ wesprze Guidewire i Wartę we wdrażaniu systemu.

Od lat dokładamy wszelkich starań, aby procesy obsługi Klientów po szkodzie były jak najszybsze, płynne i przyjazne. Jest dla nas sprawą najwyższej wagi, aby zapewnić naszym Klientom doskonałą obsługę – powiedział Rafał Stankiewicz, wiceprezes zarządu Warty odpowiedzialny za zarządzanie pionem likwidacji szkód. – Wybraliśmy Guidewire ClaimCenter, żeby wspomóc realizację naszych celów. Jest to bowiem jedno z czołowych rozwiązań w zakresie zarządzania likwidacją szkód na świecie. Wierzę, że Guidewire i Sollers Consulting gwarantują nam korzyści wynikające z implementacji najlepszego w swojej klasie rozwiązania technologicznego, połączone z gruntowną znajomością polskiego rynku ubezpieczeń. Jesteśmy przekonani, że nasi Klienci, partnerzy i pracownicy odczują pozytywne zmiany, jakie ten projekt ze sobą niesie.

Czujemy się zaszczyceni, że Warta wybrała nas, abyśmy wsparli ją w realizacji celów strategii biznesowej i obsługi Klienta – powiedział Jeff Proudfoot, wiceprezes ds. operacyjnych w Guidewire Software Europe. – Guidewire posiada doświadczenie i udokumentowane sukcesy we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w Europie i na całym świecie. Jest nam szczególnie miło, że uzyskaliśmy wotum zaufania ze strony zespołu Warty, naszego trzeciego polskiego Klienta w obszarze ubezpieczeń. Z radością oczekujemy na podjęcie wspólnych działań zmierzających do  stworzenia funkcjonalnej platformy obsługi szkód.

Guidewire ClaimCenter® jest kompleksowym systemem dedykowanym do zarządzania likwidacją szkód, zbudowanym od podstaw, aby zaspokoić  indywidualne potrzeby towarzystw ubezpieczeń majątkowych. Elastyczne reguły biznesowe ClaimCenter umożliwiają definiowanie, egzekwowanie i stałe udoskonalanie preferowanych praktyk obsługi roszczeń w celu optymalizacji i monitorowania procesów. Oprogramowanie ClaimCenter, powszechnie stosowane przez firmy ubezpieczeniowe o zróżnicowanej wielkości, w zakresie wszystkich linii produktowych, służy poprawie szybkości i dokładności działań, zmniejsza koszty likwidacji szkód oraz umożliwia aktywne zarządzanie roszczeniami. ClaimCenter jest dostępny jako samodzielna aplikacja lub jako moduł systemu InsuranceSuite™ i może być zintegrowany z systemami użytkowanymi przez ubezpieczyciela lub aplikacjami innych dostawców.

 

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Bardzo bogata oferta ubezpieczeń, w tym m.in. komunikacyjnych, majątkowych i osobowych, obejmująca ponad 120 produktów ubezpieczeniowych, zapewnia szeroką ochronę zarówno Klientom indywidualnym, jak i firmom. Do TUiR WARTA należy Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie WARTA, w której ofercie znajdują się zarówno tradycyjne polisy ochronne, jak i nowoczesne ubezpieczenia inwestycyjne, skierowane do osób indywidualnych i przedsiębiorców. Głównymi akcjonariuszami Warty jest niemiecka Grupa Talanx i japoński ubezpieczyciel Meiji Yasuda.

Guidewire Software jest dostawcą systemów centralnych dla towarzystw ubezpieczeniowych specjalizujących się w ubezpieczeniach majątkowych i wypadkowych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań Guidewire, charakteryzujących się elastycznością i skalowalnością, ubezpieczyciele stają się liderami w dziedzinie dostarczania Klientom wysokiej jakości usług, zwiększania udziału w rynku i zmniejszania kosztów operacyjnych. Grupa produktów Guidewire InsuranceSuite™, w skład której wchodzą: Guidewire PolicyCenter®, Guidewire ClaimCenter® i Guidewire BillingCenter®, odnosi się do kluczowych obszarów funkcjonowania rynku ubezpieczeń takich, jak sprzedaż i administracja polis, zarządzanie roszczeniami odszkodowawczymi, obsługa rozliczeń. Główna siedziba firmy Guidewire znajduje się w Foster City w USA w stanie Kalifornia, liczne biura regionalne zlokalizowane są w Pekinie, Dublinie, Hong Kongu, Londynie, Monachium, Paryżu, Sydney, Tokio, Toronto i Warszawie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.guidewire.com.