Życie

Druga opinia medyczna - czym jest i co warto wiedzieć?

Druga Opinia Medyczna to dodatkowe ubezpieczenie umożliwiające skonsultowanie postawionej diagnozy lekarskiej i planu leczenia u lekarza konsultanta za granicą. Oferowane jest wraz z polisą na życie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co oznacza „druga opinia medyczna”?
  • Czym jest ubezpieczenie od poważnego zachorowania?
  • Jak działa druga opinia medyczna?

Co oznacza „druga opinia medyczna”?

Gdy ciężko zachorujesz Ty lub Twoje dziecko, na pewno chcesz leczyć się u najlepszych na świecie lekarzy i korzystać z najnowocześniejszej aparatury medycznej. Niewiele osób jednak wie jak i gdzie podjąć takie leczenie. By wykonać diagnozę i co za tym idzie leczyć się za granicą potrzebna jest też znajomość języków obcych, rozeznanie w zagranicznych klinikach i ich specjalizacji itp. A ponadto potrzebne są wysokie nakłady finansowe. W praktyce powoduje to, że wiele osób nie ma dostępu do leczenia za granicą. Na wypadek takiej sytuacji można właśnie wykupić polisę na życie z opcją dodatkowej opinii medycznej. Dzięki niej otrzymasz szansę na najlepszą terapię. Druga opinia medyczna to usługa, która daje możliwość skonsultowania postawionej im lub ich dzieciom (w sytuacji ciężkiego zachorowania) diagnozy z dodatkowym lekarzem w kraju lub zagranicą. Co więcej, tego typu usługa pozwala sprawdzić, czy zaproponowany Ci plan leczenia jest poprawny i zgodny z aktualną wiedzą medyczną w danej dziedzinie. Tego typu opcja najczęściej dostępna jest wraz z polisą na życie  i stanowi uzupełnienie ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania.
 

Ubezpieczenie na życie – co oprócz drugiej opinii medycznej?

Jeżeli więc jesteś zainteresowany możliwością skorzystania z drugiej opinii medycznej warto też uświadomić sobie, co oznacza ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania. Jest to rodzaj umowy dodatkowej, w ramach której ubezpieczyciel zobowiązuje się zapewnić ubezpieczonemu określone świadczenia w razie wystąpienia u ubezpieczonego poważnej choroby w trakcie trwania umowy takiej jak np. nowotwór, zawał, udar.

Kolejnym ważnym dodatkiem do ochrony ubezpieczenie na życie jest ubezpieczenie Leczenia za Granicą, które w przypadku poważnego stanu chorobowego w trakcie ochrony ubezpieczeniowej zapewnia opiekę medyczną w zagranicznej klinice i oferuje dostęp do uznanych specjalistów z całego świata. To oznacza wsparcie w organizacji wyjazdu, pokrycie kosztów leczenia, badań diagnostycznych, zakupu leków i pomoc medyczną po leczeniu, czyli np. wizyty kontrolne. Dobrze dobrana ochrona  ubezpieczeniowa może sfinansować opłaty związane zarówno z wyjazdem chorego, jak i osoby mu towarzyszącej. Szczegółowe warunki tego typu polis określane są indywidualnie przez ubezpieczyciela.
 

Ubezpieczenie na życie 

Kiedy można skorzystać z „drugiej opinii medycznej”?

Z drugiej opinii medycznej możesz skorzystać w przypadku zdiagnozowania poważnej choroby.  Tego typu usług mogą potrzebować w szczególności osoby, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową lub inną chorobę wymagającą niestandardowej terapii np. niedostępnej w Polsce. Najczęściej w przypadku zdiagnozowania ciężkiej choroby pojawia się wiele pytań o prawidłowość postawionej diagnozy oraz model leczenia. Druga opinia medyczna pomaga je wyjaśnić.

 

Jak działa druga opinia medyczna?

Pozyskanie drugiej opinii medycznej odbywa się przy pomocy firmy ubezpieczeniowej. Dysponując diagnozą lekarską należy przesłać ją do ubezpieczyciela, który zajmie się tłumaczeniem dokumentacji medycznej. Następnie firma ubezpieczeniowa przekazuje przetłumaczoną dokumentację wybranemu lekarzowi, który dokonuje jej oceny i opracowuje raport zawierający dodatkową opinię medyczną wraz ze wskazaniem rekomendowanej terapii oraz placówek medycznych, w których można ja przeprowadzić. Druga opinia medyczna wydawana jest w ciągu 14 dni od skompletowania niezbędnej dokumentacji i dostarczenia jej ubezpieczycielowi. Raport zawiera także:

  • Dokładny opis przypadku,
  • Zalecenia dotyczące dalszego leczenia,
  • dane specjalisty i instytucji medycznej, która wydała drugą opinię medyczną (przetłumaczone na język polski).

 

 

Ubezpieczenie indywidualne na życie

Gdzie kupić ubezpieczenie „druga opinia medyczna”?

Aby skorzystać z dodatkowej opinii medycznej, przede wszystkim musisz posiadać ubezpieczenie na życie np. Warta Ochrona dla siebie lub Twojego dziecka. Polisę Warta Ochrona możesz zakupić u jednego z naszych Agentów, umawiając się w dogodnej dla Ciebie lokalizacji lub telefonicznie zamawiając rozmowę, by poznać szczegóły ubezpieczenia. Umowa jest zawierana na 1 rok z możliwością przedłużenia.
 

Jak oceniasz artykuł?
Poznaj ofertę ubezpieczenia na życie. Zamów rozmowę
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Imię i nazwisko nie może być dłuższe niż 100 znaków.
Pole może zawierać wyłącznie litery.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Zły format kodu pocztowego.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Nieprawidłowy numer telefonu.

Administratorem danych osobowych jest TUiR „Warta” S.A. oraz TUnŻ „Warta” S.A. i będą one służyły do obsługi zgłoszenia. Więcej informacji o zasadach przetwarzania kliknij tutaj

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady