Życie

Jaką polisę na życie kupić?

Chcesz kupić polisę na życie? Jaką polisę na życie wybrać? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, co powinno znaleźć się na twojej polisie na życie.

Kobieta na kanapie

Jak działa indywidualna ochronna polisa na życie?

Konieczność ochrony naszego życia i zdrowia można obecnie realizować na bardzo wiele sposobów. Pomysł na polisę na życie powinien być uwarunkowany naszymi potrzebami, ponieważ oferta na rynku ubezpieczeniowym jest naprawdę obszerna.

Pierwszym wyborem, jaki powinieneś brać pod uwagę, jest indywidualna polisa na życie, która zapewnia ochronę. W aspekcie polis na życie oznacza to, że taka polisa zawiera ryzyka ubezpieczeniowe związane np. z naszym pobytem w szpitalu, trwałym uszczerbkiem na zdrowiu po wypadku, przebytą operacją, urodzeniem dziecka, poważnym zachorowaniem oraz pomocą związaną pakietem assistance – co w kontekście polisy na życie związane jest np. z organizacją i pokryciem kosztów wizyty lekarza lub pielęgniarki w Twoim domu. Pamiętaj, że każda polisa na życie zabezpiecza również naszych najbliższych, jeśli nas zabraknie. Nie jest to lubiany temat, ale jeśli go poruszamy, to jesteśmy świadomi zabezpieczenia naszych najbliższych.

Indywidualne polisy ochronne na życie w wyższych pakietach zapewniają także ochronę dla członków naszej rodziny. Wspomniane już ryzyka ubezpieczeniowe związane z pobytem w szpitalu, czy poważnym zachorowaniem mogą dotyczyć małżonka lub partnera. Tym samym, jeśli nasz małżonek lub partner przebywał w szpitalu, wówczas my składamy wniosek o wypłatę z tego tytułu świadczenia. Podobnie działa to w przypadku dzieci. Na polisie mogą być też ryzyka związane z ochroną dzieci, a także ryzyka związane ze śmiercią rodziców, teściów, małżonka, partnera i dziecka.

Wszystko zależy od tego, na jaką opcję się zdecydujesz. Bardzo wygodnym produktem przy zawieraniu jest produkt Warta Dla Ciebie i Rodziny. Jest to indywidualna polisa ochronna, podczas zawierania której wybieramy konkretny pakiet ryzyk ubezpieczeniowych, który nas interesuje i który spełnia nasze potrzeby. Możemy wybrać pakiet tylko dla nas, możemy wybrać pakiet, który dotyczy całej naszej rodziny.

Bardzo podobnym do Warta Dla Ciebie i Rodziny jest produkt Warta Ochrona. W tym przypadku nie wybieramy już pakietów, w których obrębie zapewniamy sobie ochronę. Jest to polisa, gdzie możemy ustalić szczegółowo warunki, na których będziemy ubezpieczeni. Wybieramy poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, ale ustalamy też sumy ubezpieczenia na poszczególnych ryzykach. W tym produkcie ochronę możemy, więc bardziej spersonalizować. Produkt Warta Ochrona jest bardzo często wybierany jako zabezpieczenie dla banku przy kredycie hipotecznym.
 

Jak zbierać pieniądze na polisie na życie?

Poza ochroną na polisie na życie możesz również gromadzić środki. Dobrym przykładem jest tu produkt Warta Bezpieczna Przyszłość. Tutaj też indywidualnie wybierasz poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe i sumy ubezpieczenia na tych ryzykach. Jednak poza ochroną na zakończenie polisy wypłacana jest suma z tytułu tak zwanego dożycia. To jednak nie koniec. Ubezpieczenie możesz rozszerzyć o możliwość zbierania środków, jak również możliwość inwestowania w ubezpieczeniowe fundusze inwestycyjne. Jest to naprawdę wszechstronny produkt.
 

Ubezpieczenie na życie

Jak zabezpieczyć przyszłość dziecka z polisą posagową?

Jeśli już nasze potrzeby w zakresie ochrony na polisie na życie zostały wyczerpane, to nie sposób nie wspomnieć o zabezpieczeniu naszych dzieci. Przykładem polisy posagowej jest Warta Posag. Warto taką polisę rozpocząć jak najwcześniej po urodzeniu się nam dziecka. Im dłuższy okres czasu zbieramy środki, tym tych środków jesteśmy w stanie więcej uzbierać na wejście w dorosłość naszej pociechy. Warta Posag ma także dość unikatową opcję wykupienia renty posagowej. To zabezpieczenie dla dziecka działa w ten sposób, że w przypadku naszej śmierci to Warta przejmuje opłacanie składek, a poza tym wypłaca dziecku rentę w wysokości, jaką ustalisz przy zawieraniu polisy. Renta wypłacana jest do osiągnięcia dorosłości przez dziecko.
 

Jaką polisę na życie kupić?

Po krótkim opisaniu charakterystyki podstawowych rodzajów polis na życie warto spróbować określić jaki model powinniśmy przyjąć, chroniąc nasze życie. Absolutnie niezbędnym minimum jest indywidualna polisa ochronna na życie. Im większy zakres ubezpieczenia wybierzemy, tym lepiej dla nas. Dysponując środkami, które możemy przeznaczyć na inwestowanie na polisie na życie, powinniśmy wybrać polisę z opcją zbierania środków lub inwestowania na ubezpieczeniowych funduszach inwestycyjnych. Jeśli bliskie nam jest wsparcie naszego dziecka na starcie w dorosłość, powinniśmy wybrać polisę posagową.
 

Ubezpieczenie indywidualne na życie

Jakie korzyści posiada grupowa polisa na życie?

Przy tym wszystkim trzeba jeszcze pamiętać, że na rynku są także dostępne grupowe polisy na życie. Polisy takie są zawierane przez zakłady pracy, stowarzyszenia, jak również inne podmioty życia publicznego. Specyfiką polis grupowych na życie jest to, że na takich samych warunkach ubezpieczonych jest na nich wiele osób.

Jest także taka możliwość, aby na jednej polisie grupowej były dwa lub więcej wariantów, w ramach których można się ubezpieczyć, różniących się zakresem ubezpieczenia oraz wysokościami świadczeń. Zakres ubezpieczenia w ramach umów dotyczących ochrony życia i zdrowia ubezpieczonego jest podobny jak w ubezpieczeniach indywidualnych, jednak może on w sobie zawierać również zakres tzw. rodzinny jak urodzenie dziecka, czy śmierć rodzica czy teścia, niedostępny przy zawieraniu polisy indywidualnie. Kluczową sprawą przy polisach grupowych jest stosunek sum ubezpieczenia w umowach dodatkowych i składki płaconej za ochronę. Za sprawą faktu, że polisa obejmuje wiele osób, czasami nawet tysiące ubezpieczonych, składka może być niższa, niż przy podobnym poziomie ochrony na polisie indywidualnej. Jeśli nie jesteśmy pracownikiem w zakładzie pracy, to jeszcze nic straconego. Większość grupowych polis na życie przewiduje możliwość objęcia ubezpieczeniem również małżonka albo partnera, a nawet dorosłe dzieci. Tym samym, jeżeli nie pracujemy w zakładzie pracy, ale w takim zakładzie pracuje nasz małżonek albo partner powinniśmy upewnić się, czy możemy dołączyć do polisy, na której jest on ubezpieczony. Dość często także większe agencje ubezpieczeniowe prowadzą dla swoich klientów polisy grupowe. Osoby ubezpieczone na takiej polisie nie są związane z jakąś konkretną firmą, po prostu dla wygody i korzyści wynikającej z polisy grupowej wybierają grupową ochronę, zamiast indywidualnej.

Jak oceniasz artykuł?
Poznaj ofertę ubezpieczenia na życie. Zamów rozmowę
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Imię i nazwisko nie może być dłuższe niż 100 znaków.
Pole może zawierać wyłącznie litery.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Zły format kodu pocztowego.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Nieprawidłowy numer telefonu.

Administratorem danych osobowych jest TUiR „Warta” S.A. oraz TUnŻ „Warta” S.A. i będą one służyły do obsługi zgłoszenia. Więcej informacji o zasadach przetwarzania kliknij tutaj

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady