Życie

Co zapewnia ubezpieczenie szkolne NNW?

Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków dla Twojego dziecka? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, na co stawiać w ubezpieczeniach szkolnych NNW.

Dzieci biegają po trawie

Jak dobrać NNW szkolne?

Warta Twoje NNW Pakiet dla Ucznia to bardzo ciekawa alternatywa dla ofert ubezpieczenia naszych dzieci, jakie otrzymujemy z placówek szkolnych, do których one uczęszczają. Powinniśmy zastanowić się nad tym, czy korzystać z takiej propozycji, czy jednak lepiej dopasować ochronę dziecka do naszych potrzeb. Polisa zawarta na naszych warunkach wydaję się w tym przypadku właściwym rozwiązaniem. Nie trzeba raczej przekonywać kogokolwiek do potrzeby ubezpieczenia dziecka w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzieci, jak wiemy, dość często ulegają różnym urazom i możliwość uzyskania odszkodowania w takich okolicznościach pomaga w zapewnieniu dziecku powrotu do pełnej sprawności.

Polisa NNW działa na terenie kraju, ale także za granicą. Nigdy nie wiemy, gdzie zdarzy się coś niespodziewanego. Polisa chroni dziecko w szkole, ale też w drodze do niej i na wakacjach. Wszędzie gdzie przebywa. Z reguły taką polisę zawiera się na początku roku szkolnego, na rok czasu, aby objęła również okres wakacyjny. Polisa może obejmować tylko nasze dziecko, ale może na tych samych warunkach chronić grupę dzieci, np. całą klasę, do której uczęszcza nasze dziecko. Polisa NNW jest polisą dobrowolną, co powoduje, że jeśli nasze dziecko ma już polisę zawartą poprzez szkołę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadało równoległe ubezpieczenie, zawarte na naszych warunkach.
 

Ubezpieczenie na życie

Jakie ubezpieczenie NNW szkolne odpowiada na potrzeby dziecka?

Warta Twoje NNW Pakiet dla Ucznia jest dostosowane do aktywności, w jakich dziecko uczestniczy. Ubezpieczenie to obejmuje uprawianie sportów w zakresie amatorskim i wyczynowym, w tym sportów określanych jako sporty wysokiego ryzyka np. sztuki walki czy jeździectwo. Ochrona taka jest udzielana szkole, na terenie klubów sportowych, podczas treningów i zawodów. Jeżeli nasze dziecko z powodu nieszczęśliwego wypadku nie może uczestniczyć w zajęciach dodatkowy, ponieważ przebywa w szpitalu, ubezpieczenie umożliwia zwrot kosztów za takie zajęcia. Tym samym możemy wykupić dodatkowe lekcje, wtedy gdy dziecko będzie już mogło wziąć w nich udział.

Omawiany produkt ma pakiet usług assistance, który odpowiada potrzebom ucznia. Po nieszczęśliwym wypadku dziecka możemy liczyć na wizytę lekarską, transport medyczny, wizytę pielęgniarki, dostawę sprzętu rehabilitacyjnego, wizytę u psychologa, ale też bardzo potrzebne korepetycje z wybranych przedmiotów.

 

Jak chroni NNW szkolne?

NNW Pakiet dla Ucznia zawiera wszystkie potrzebne ryzyka ubezpieczeniowe. Obejmuje trwały uszczerbek na zdrowiu po wypadku, pogryzienie przez zwierzęta i owady, nabycie lub naprawę przedmiotów ortopedycznych i środków pomocowych, koszty leczenie po wypadku i dzienne świadczenie szpitalne. Ubezpieczenie zawiera też zapisy obejmujące śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego oraz śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku w szkole. 

 

Jak oceniasz artykuł?
Poznaj ofertę ubezpieczenia na życie. Zamów rozmowę
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Imię i nazwisko nie może być dłuższe niż 100 znaków.
Pole może zawierać wyłącznie litery.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Zły format kodu pocztowego.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Nieprawidłowy numer telefonu.

Administratorem danych osobowych jest TUiR „Warta” S.A. oraz TUnŻ „Warta” S.A. i będą one służyły do obsługi zgłoszenia. Więcej informacji o zasadach przetwarzania kliknij tutaj

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady