Samochód

Jak działa ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)?

Kobieta w szarej bluzie

Z tego artykułu dowiesz się:

  •  Jakie są warianty Warta Twoje NNW?
  • Co zyskasz posiadając Warta Twoje NNW pakiet Dla Ucznia?
  • Jak chroni Warta Twoje NNW pakiet Dla Ciebie?

Jakie są warianty Warta Twoje NNW?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków posiada kilka wariantów. Można zakupić tę polisę w wariancie: Dla Ciebie, Dla Ucznia oraz Dla Turysty. Pakiet dla Ciebie zapewnia ochronę w zakresie NNW dla osób nim objętych zarówno w kraju, jak i za granicą. Podobnie jest przy pakiecie Dla Ucznia. Warta Twoje NNW Dla Turysty służy natomiast ochronie osób mieszkających i podróżujących po kraju, które wybierają się w podróż samodzielnie, w grupie znajomych lub uczestniczą w wyjeździe zorganizowanym. Ostatni wspomniany pakiet jest ciekawą ofertą, która stanowi podobne zabezpieczenie jak polisa kupowana na wyjazdy zagraniczne.

 

Ubezpieczenie OC/AC

Co zyskasz posiadając Warta Twoje NNW pakiet Dla Ucznia?

W pakiecie Dla Ucznia ubezpieczenie jest skierowane do dzieci, młodzieży oraz studentów. Pakiet ten zapewnia szeroką ochronę w zakresie NNW. Można tu wymienić: stały uszczerbek na zdrowiu, pogryzienia i ukąszenia - przez zwierzęta i owady, śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego, śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku na terenie placówki szkolnej, zasiłek dzienny, koszty leczenia w kraju, dzienne świadczenie szpitalne i pokrycie kosztów nieobecności dziecka na zajęciach dodatkowych. Poza następstwami nieszczęśliwych wypadków pakiet dla ucznia zapewnia także ochronę w zakresie śmierci w wyniku wady serca, nowotworu złośliwego, śmierci rodzica bądź opiekuna prawnego i pobyt w szpitalu w wynik choroby. Do pakietu przewidziany jest też zestaw usług assistance, takich jak wizyta lekarza, transport medyczny, wizyta pielęgniarki, wizyta u psychologa i korepetycje z wybranych przedmiotów. Studenci w zakresie pakietu dla ucznia mogą także zdecydować się na dokupienie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym – OC studenta. Pakiet Dla ucznia to polisa, która zawierana jest na rok czasu.
 

Jak chroni Warta Twoje NNW pakiet Dla Ciebie?

W pakiecie Dla Ciebie ubezpieczenie jest dedykowane dla osób chcących zapewnić sobie ochronę przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. W zakresie NNW ubezpieczenie to posiada: trwały uszczerbek na zdrowiu, śmierć, naprawę lub nabycie przedmiotów ortopedycznych i środków pomocowych - jeśli będą nam potrzebne po wypadku, przeszkolenie zawodowe inwalidów - gdy będziemy musieli zmienić zawód po wypadku, zwrot kosztów dostosowania mieszkania - gdy po wypadku nasze mieszkanie będzie wymagało modyfikacji np. ze względu na nasze problemy z poruszaniem się. W pakiet Dla Ciebie wchodzi zestaw usług assistance: wizyta lekarza, transport medyczny, wizyta pielęgniarki, dostawa sprzętu rehabilitacyjnego - to wszystko jeśli po wypadku będziemy potrzebowali takiej pomocy, opieka domowa po rehabilitacji, wizyta u psychologa, opieka nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi - jeśli ze względu na nasz stan zdrowia nie będziemy mogli realizować jej samodzielnie, opieka nad psami i kotami. W tym pakiecie też możemy rozszerzyć naszą ochronę o dodatkowe zakresy. Możemy dokupić: ochronę związaną z całkowitą niezdolnością do pracy - w sytuacji jeśli odnieśliśmy poważne obrażenia, zasiłek dzienny, koszta leczenie NNW w kraju, dzienne świadczenie szpitalne, operację plastyczną i rehabilitacja. Pakiet Dla Ciebie to polisa, która może być zawarta na okres do dwunastu miesięcy, przez osoby do sześćdziesiątego siódmego roku życia.
 

Jak oceniasz artykuł?
Ładowanie...
Kup online polisę OC/AC
PLs
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Minimalna liczba znaków to 4.
Numer rejestracyjny jest błędny. Sprawdź numer rejestracyjny w dowodzie rejestracyjnym (pkt. A).
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady