Bułgaria i  wybrzeże Morza Czarnego co roku przyciąga wielu turystów, również z Polski.  Licząca blisko 400 km linia brzegowa Bułgarii skrywa wiele szerokich i piaszczystych plaż z czystą wodą. Samochodem kempingowym z łatwością dojedziemy zarówno do znanych kurortów, jak i spokojniejszych miast – oferujących atrakcje dla aktywnych. Latem na chętnych czekają rowery górskie, konie i jaskinie, a na zmęczonych zbyt aktywnym wypoczynkiem – niezliczone uzdrowiska ze źródłami mineralnymi i kąpielami błotnymi. Wielu naszych rodaków do Bułgarii wybiera się własnymi samochodami, czy wynajętymi kamperami, co pozwala na zachowanie dystansu społecznego.

Nie zapominajmy o bezpieczeństwie i odpowiednim ubezpieczeniu podróżnym.

 

Warta Travel - ochrona "all inclusive" 

W dzisiejszych czasach niezmiernie istotną sprawą podczas planowania wypoczynku na własną rękę jest zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie podróżne, gwarantujące ochronę ubezpieczeniową również w sytuacji zachorowania na COVID-19. Takim produktem jest z pewnością Warta Travel – kompleksowe ubezpieczenie podróżne w konwencji „all inclusive”.

 

Dlaczego Warta Travel?

W ubezpieczeniu Warta Travel już w zakresie podstawowym, bez konieczności rozszerzenia umowy znajduje się  ochrona  w przypadkach:

  • nagłych zachorowań za granicą, w tym zachorowań na COVID-19 (koszty testów, izolatorium, transportu)
  • leczenia następstw chorób przewlekłych
  • szkód po spożyciu alkoholu
  • zdarzeń podczas amatorskiego uprawiania większości sportów kitesurfingu, windsurfingu, nurkowania, jazdy na skuterach wodnych, jazdy na koniu, czy na rowerze.

PEŁNY PAKIET USŁUG ASSISTANCE ZAWARTY W PAKIECIE PODSTAWOWYM WARTA TRAVEL.

 

Pakiet ten zapewnia, m.in.:

  • organizację i pokrycie transportu Ubezpieczonego – bez limitu sumy ubezpieczenia – do pełnej wysokości faktycznie poniesionych kosztów,
  • poszukiwanie i ratownictwo – w górach, na lądzie i na wodzie – również bez limitu sumy ubezpieczenia,
  • pozostałe usługi świadczone do sumy aż 1 000 000 zł, w tym np. usługa zastępczego kierowcy, tłumacza, czy też organizacja opieki nad nieletnimi dziećmi.

Warto wiedzieć, że prośbę o organizację pomocy medycznej można zgłosić telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod adresem: https://wartatravel.eap.pl/

Wszyscy marzymy o bezpiecznych, spokojnych i beztroskich wakacjach. Ale prawdziwy brak trosk może zależeć też od tego, czy mamy dobrą polisę turystyczną, która w razie sytuacji kryzysowej zapewni nam niezbędną pomoc.

 

Warta Travel w praktyce 

Przykład z życia klienta Warty.

Zdarzenie: nagłe zachorowanie 4-letnich bliźniaczek – ostre zapalenie migdałków, odwodnienie.

Świadczenia: 2 wizyty lekarskie, podanie antybiotyków oraz kroplówek, 2 wizyty kontrolne.

Łączne koszty świadczeń: 1002 EUR (4563,06 zł) – po 501 EUR za każdą osobę (2281, 53 zł).

Koszty polisy WARTA TRAVEL dla dziecka na 10 dni:  od 27 zł /osoba ( KL na 200 000 zł).Co warto wiedzieć podróżując kamperem po Bułgarii?

Zapraszamy do zapoznania się z III częścią naszego materiału z serii KAMPEREM PRZEZ EUROPĘ.
Kamperem przez Europę – część III. Pobierz materiał.

Tym razem przygotowaliśmy praktyczne porady dotyczące Bułgarii oraz oczywiście przypominamy o naszym ubezpieczeniu Warta Travel.
Pamiętaj, że możesz kupić ubezpieczenie szybko i prosto na warta.pl i co ważne ze zniżką – 10%. Wystarczy, że posiadasz kod rabatowy, który wpiszesz na ścieżce sprzedaży online.

 

Bułgaria, a COVID -19

Od 1 maja 2021 roku turyści podróżujący z Polski są zobowiązani do okazania:

  • negatywnego wyniku testu PCR przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem do kraju LUB negatywnego wyniku testu antygenowego na COVID-19 przeprowadzonego do 48 godzin przed wjazdem do kraju, liczonego od daty badania wpisanej do dokumentu, lub
  • dokumentu potwierdzającego przyjęcie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciw COVID-19 i upłynięcie 14 dni od daty podania ostatniej dawki, lub
  • dokumentu wystawionego od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-19.

Od 19 maja 2021 r. dzieci poniżej 5 roku życia zwolnione są z obowiązku wykonywania testów PCR/antygenowych.

Więcej przydatnych informacji można znaleźć tutaj: Bułgaria - Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Portal Gov.pl (www.gov.pl)