Turystyczne

Kamperem przez Bułgarię – bezpiecznie z Warta Travel

Bułgaria to wciąż dość popularny cel wakacyjnych podróży Polaków. Wybrzeże Morza Czarnego co roku przyciąga miłośników złocistych piasków, smacznej kuchni, tradycyjnej gościnności i słońca. To  również dobry punkt dla podróżujących własnym samochodem czy kamperem. Właśnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne wskazówki oraz podpowiadamy jak zadbać o bezpieczne wakacje.

Kamperem do Bułgarii w wakacje

Bułgaria i  wybrzeże Morza Czarnego co roku przyciąga wielu turystów, również z Polski.  Licząca blisko 400 km linia brzegowa Bułgarii skrywa wiele szerokich i piaszczystych plaż z czystą wodą. Samochodem kempingowym z łatwością dojedziemy zarówno do znanych kurortów, jak i spokojniejszych miast – oferujących atrakcje dla aktywnych. Latem na chętnych czekają rowery górskie, konie i jaskinie, a na zmęczonych zbyt aktywnym wypoczynkiem – niezliczone uzdrowiska ze źródłami mineralnymi i kąpielami błotnymi. Wielu naszych rodaków do Bułgarii wybiera się własnym samochodem, czy wynajętym kamperem,

Nie zapominajmy o bezpieczeństwie i odpowiednim ubezpieczeniu podróżnym.


Ubezpieczenie turystyczne na wakacje

Warta Travel - ochrona "all inclusive"

W dzisiejszych czasach niezmiernie istotną sprawą podczas planowania wypoczynku na własną rękę jest zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie podróżne, gwarantujące pełną ochronę ubezpieczeniową. Takim produktem jest z pewnością Warta Travel – kompleksowe ubezpieczenie podróżne w konwencji „all inclusive”.
 

Dlaczego Warta Travel?

W ubezpieczeniu Warta Travel już w zakresie podstawowym, bez konieczności rozszerzenia umowy znajduje się  ochrona  w przypadkach:

  • nagłych zachorowań za granicą, w tym zachorowań na COVID-19 (koszty leczenia szpitalnego, koszty testów, izolatorium lub kwarantanny, transportu)
  • leczenia następstw chorób przewlekłych
  • leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków
  • zdarzeń po spożyciu alkoholu
  •  podczas amatorskiego uprawiania większości sportów np. kitesurfingu, windsurfingu, nurkowania, jazdy na skuterach wodnych, jazdy na koniu, czy na rowerze.
  • Pakiet żywioły - Jeśli w miejscu Twojego pobytu wystąpią nagłe zdarzenia takie jak: pożar, huragan, tsunami zagrażające Twojemu zdrowiu lub życiu, pokryjemy koszty transportu do najbliższego bezpiecznego miejsca umożliwiającego ci powrót do Polski. Jeśli nie będziesz mógł wydostać się z miejsca zdarzenia a Twój opłacony wcześniej pobyt się zakończy , pokryjemy również koszty zakwaterowania przez 5 dni. Zyskujesz również możliwość nieodpłatnego przedłużenia ochrony ubezpieczeniowej, o ile zgłosisz to do Centrum Obsługi Klienta Warty.

Pakiet assistance zapewnia, m.in.:

  • organizację i pokrycie transportu Ubezpieczonego – bez limitu sumy ubezpieczenia – do pełnej wysokości faktycznie poniesionych kosztów,
  • poszukiwanie i ratownictwo – w górach, na lądzie i na wodzie – również bez limitu sumy ubezpieczenia,
  •  pozostałe usługi świadczone do sumy aż 1 000 000 zł, w tym np. usługa zastępczego kierowcy, telefonicznego tłumacza języka angielskiego w sprawach medycznych , czy też organizacja opieki nad nieletnimi dziećmi.

Warto wiedzieć, że prośbę o organizację pomocy medycznej należy zgłosić telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy. Wszyscy marzymy o bezpiecznych, spokojnych i beztroskich wakacjach.

 Ale prawdziwy brak trosk może zależeć też od tego, czy mamy dobrą polisę turystyczną, która w razie sytuacji kryzysowej zapewni nam niezbędną pomoc.


Ubezpieczenie podróżne

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady