Chorwacja to od wielu lat popularne miejsce urlopowe dla Polaków. Wakacje nad Morzem Adriatyckim kuszą wysokimi temperaturami, kąpielami w morzu, czy zróżnicowanym terenem. To jednak nie wszystko – do Chorwacji wiele osób jeździ własnymi samochodami, czy wynajętymi kamperami, co pozwala na zachowanie dystansu społecznego.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

COVID-19 to nadal aktualny temat wielu rozmów związanych z planowaniem podróży. Turyści w obawie przed ewentualnym zachorowaniem starają się  zapewnić sobie i najbliższym pomoc na wypadek gdyby pomimo wszelkich środków ostrożności zachorowali.

Doskonałą odpowiedzią jest ochrona w ramach ubezpieczenia Warta Travel, zapewniająca kompleksowe świadczenia również w sytuacji, jeśli ubezpieczeni zachorują na COVID-19. Są to m.in. :

 • Pokrycie kosztów testów diagnostycznych na COVID-19 w sytuacji jeżeli:
  • badanie jest częścią procedury medycznej, niezbędnej do udzielenia pomocy medycznej w przypadku nagłego zachorowania (również nie związanego z COVID-19) lub nieszczęśliwego wypadku – bez względu na wynik testu,
  • jeśli służy zdiagnozowaniu COVID-19 i wynik testu jest pozytywny,
  • jeśli po stwierdzonym zachorowaniu i przebytym leczeniu lub pobycie na kwarantannie/ w izolatorium, wskazanym i zorganizowanym przez służby medyczne lub sanitarne danego kraju, wykonano test, w celu potwierdzenia wyzdrowienia (bez względu na wynik testu).
 • Pokrycie wydatków poniesionych na kwarantannę lub izolatorium zaleconych i zorganizowanych przez służby medyczne danego kraju, w przypadku nagłego zachorowania na COVID-19 potwierdzonego dodatnim testem, jeśli uprzednio zarezerwowany pobyt nie może być wykorzystany bądź czas rezerwacji się zakończy w trakcie kwarantanny.

Warto pamiętać, że jeśli zostanie utracona możliwość powrotu do Polski pierwotnie zaplanowanym środkiem transportu, Warta pokryje również ten koszt.

Epidemia to nie jedyne ryzyko, z jakim mogą zmierzyć się Klienci na wakacjach w Chorwacji.  Ze względu na panujące w tym kraju wysokie temperatury, często dochodzi do udarów słonecznych i poparzeń. Kąpiąc się w morzu należy zwracać uwagę na to, co pływa dookoła nas. Gdy zostaniemy poparzeni przez meduzę, zazwyczaj skutkuje to tylko zaczerwienieniem i swędzeniem, ale jeśli jesteśmy uczuleni, skutki mogą być bardziej poważne, a wówczas jak najszybciej trzeba udać się do lekarza.

 

Warta Travel w praktyce

Przykład z życia Klienta Warty:

Zdarzenie: tuż przed powrotem do Polski u dziecka stwierdzono nagłe zachorowanie na COVID-19.

Świadczenia: koszty testu ( wykonanie 2 testów – diagnozującego zachorowanie i wyzdrowienie), koszt wizyty lekarskiej, koszt leków przepisanych przez lekarza, koszt izolatorium wraz z wyżywieniem, transport do Polski po odbytej kwarantannie.  W takiej sytuacji  Warta pokrywa powyższe koszty, ale również koszt zakwaterowania rodzica.

Koszty łączne świadczeń: ok 15 000 PLN.

Koszty polisy WARTA TRAVEL na dziecko – 14 dni: 61 zł /osoba (w tym KL na 200 000 zł)

 

Co warto wiedzieć podróżując kamperem po Chorwacji? 

Zapraszamy do zapoznania się z II częścią naszego materiału z serii KAMPEREM PRZEZ EUROPĘ:

Kamperem przez Europę – część II. Pobierz materiał.

Tym razem przygotowaliśmy praktyczne porady dotyczące Chorwacji oraz oczywiście przypominamy o naszym ubezpieczeniu Warta Travel. 
Pamiętaj, że możesz wykupić ubezpieczenie szybko i prosto na warta.pl i co ważne ze zniżką – 10%.  Wystarczy, że na ścieżce sprzedaży online wpiszesz kod rabatowy.

Przypominamy również, że za sprzedaż przy użyciu kodu otrzymasz prowizję analogicznie jak za sprzedaż tradycyjną.

 

Chorwacja, a COVID -19

 1. W chwili obecnej (do 31 maja 2021) obowiązkowe jest okazanie na granicy negatywnego wyniku testu PCR na SARS-CoV-2 nie starszego, niż 48 godzin lub szybkiego testu antygenowego (ważność obu testów  liczy się od momentu pobrania materiału do badania).
 2. Honorowane są wyłącznie testy antygenowe uznawane w krajach UE.
   

Więcej przydatnych informacji można znaleźć tutaj: https://www.gov.pl/web/chorwacja/zasady-wjazdu-do-chorwacji2