Turystyczne

Kamperem przez Chorwację – bezpiecznie z Warta Travel

Chorwacja to nadal bardzo popularny kierunek wakacyjnego wypoczynku  Polaków. To  również dobry punkt dla podróżujących własnym samochodem czy kamperem. Właśnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne wskazówki oraz  garść informacji jak zadbać o bezpieczne wakacje.

Chorwacja w wakacje - wyjazd kamperem z ubezpieczeniem turystycznym

Wakacje nad Morzem Adriatyckim kuszą wysokimi temperaturami, kąpielami w morzu, czy zróżnicowanym terenem. To jednak nie wszystko – do Chorwacji wiele osób jeździ własnymi samochodami, czy wynajętymi kamperami.
 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Należy pamiętać, że COVID-19, pomimo zniesienia lub zmniejszenia obostrzeń w wielu krajach to nadal realne zagrożenie dla udanego wypoczynku, niosące za sobą – jak każda choroba, koszty. Dlatego turyści,  w obawie przed ewentualnym zachorowaniem, nadal poszukują takiego ubezpieczenia, które w razie nagłego zachorowania na Covid-19 i konieczności odbycia kwarantanny lub izolatorium, pokryje te koszty.  .

Doskonałą odpowiedzią jest ochrona w ramach ubezpieczenia Warta Travel, zapewniająca kompleksowe świadczenia również w sytuacji, jeśli ubezpieczeni zachorują na COVID-19. Są to m.in. :

  • Pokrycie kosztów kwarantanny lub izolatorium
    Jeśli  zachorujesz na Covid-19 i w związku z tym będziesz musiał się poddać izolacji , a osoby wspólnie z tobą podróżujące będą poddane kwarantannie, opłacimy koszty dodatkowych noclegów i wyżywienia do kwoty 2 000 zł na każdą osobę,
  • W ramach kosztów leczenia pokrywamy również koszty testów diagnostycznych na Covid-19 jeśli służą zdiagnozowaniu zakażenia lub są częścią procedury medycznej, niezbędnej do udzielenia pomocy medycznej w przypadku nagłego zachorowania nie związanego z Covid-19 lub nieszczęśliwego wypadku.

Pandemia to nie jedyne ryzyko, z jakim mogą zmierzyć się Klienci na wakacjach w Chorwacji.  Ze względu na panujące w tym kraju wysokie temperatury, często dochodzi do udarów słonecznych i poparzeń. Kąpiąc się w morzu można nadepnąć na jeżowca lub doznać poparzenia np. przez meduzę.

Łatwo też o wypadek na skuterze wodnym, na nartach wodnych albo podczas gry w siatkówkę plażową.

Istotnym uzupełnieniem ochrony na czas wypoczynku za granicą może być też ochrona mienia pozostawionego w Polsce na czas podróży. Ubezpieczenie Warta Travel można rozszerzyć o to ryzyko wybierając pakiet bezpieczny dom, dzięki któremu rzeczy pozostawione w domu będą chronione w sytuacji kradzieży z włamaniem do 20 000 zł.

 


Ubezpieczenie turystyczne

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady