Wakacje nad Morzem Adriatyckim kuszą wysokimi temperaturami, kąpielami w morzu, czy zróżnicowanym terenem. To jednak nie wszystko – do Chorwacji wiele osób jeździ własnymi samochodami, czy wynajętymi kamperami.
 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Należy pamiętać, że COVID-19, pomimo zniesienia lub zmniejszenia obostrzeń w wielu krajach to nadal realne zagrożenie dla udanego wypoczynku, niosące za sobą – jak każda choroba, koszty. Dlatego turyści,  w obawie przed ewentualnym zachorowaniem, nadal poszukują takiego ubezpieczenia, które w razie nagłego zachorowania na Covid-19 i konieczności odbycia kwarantanny lub izolatorium, pokryje te koszty.  .

Doskonałą odpowiedzią jest ochrona w ramach ubezpieczenia Warta Travel, zapewniająca kompleksowe świadczenia również w sytuacji, jeśli ubezpieczeni zachorują na COVID-19. Są to m.in. :

  • Pokrycie kosztów kwarantanny lub izolatorium
    Jeśli  zachorujesz na Covid-19 i w związku z tym będziesz musiał się poddać izolacji , a osoby wspólnie z tobą podróżujące będą poddane kwarantannie, opłacimy koszty dodatkowych noclegów i wyżywienia do kwoty 2 000 zł na każdą osobę,
  • W ramach kosztów leczenia pokrywamy również koszty testów diagnostycznych na Covid-19 jeśli służą zdiagnozowaniu zakażenia lub są częścią procedury medycznej, niezbędnej do udzielenia pomocy medycznej w przypadku nagłego zachorowania nie związanego z Covid-19 lub nieszczęśliwego wypadku.

Pandemia to nie jedyne ryzyko, z jakim mogą zmierzyć się Klienci na wakacjach w Chorwacji.  Ze względu na panujące w tym kraju wysokie temperatury, często dochodzi do udarów słonecznych i poparzeń. Kąpiąc się w morzu można nadepnąć na jeżowca lub doznać poparzenia np. przez meduzę.

Łatwo też o wypadek na skuterze wodnym, na nartach wodnych albo podczas gry w siatkówkę plażową.

Istotnym uzupełnieniem ochrony na czas wypoczynku za granicą może być też ochrona mienia pozostawionego w Polsce na czas podróży. Ubezpieczenie Warta Travel można rozszerzyć o to ryzyko wybierając pakiet bezpieczny dom, dzięki któremu rzeczy pozostawione w domu będą chronione w sytuacji kradzieży z włamaniem do 20 000 zł.