Turystyczne

Kamperem do Słowenii z Warta Travel. Poznaj jaskinię Postojna!

Słowenia to niewielki i nadal mało znany Polakom kraj, mający za sąsiada bardzo popularną Chorwację. Miłośnicy aktywności, górskich wędrówek, jaskiń i pięknych jezior znajdą odpowiednie miejsca dla siebie. Polecamy podróż do Słowenii z Warta Travel.
 

Zwiedzanie Słowenii kamperem ubezpieczonym w Warcie

Słowenia to raj dla aktywnych turystów. Warte zobaczenia są jaskinie, jezioro Bled, wąwóz Wintgar, czy jezioro Bohinj. Miłośnicy plaż spotkają raczej  plaże kamieniste i często betonowe nadbrzeża, które niekoniecznie zachęcają do relaksu i wypoczynku, z nielicznymi wyjątkami. Pomimo tego warto zwiedzić wybrzeże dla pięknych, malutkich i bardzo klimatycznych miasteczek. Ich architektura i klimat mocno przypominają włoskie wioseczki.

 

Kamperem przez Europę 

Pomoc lekarska, amatorskie uprawianie sportów

Wakacje to czas, kiedy często decydujemy się na wiele aktywności np. nurkowanie z butlami czy windsurfing. Podczas takich atrakcji może się dużo wydarzyć – warto więc pomyśleć o ubezpieczeniu, które obejmie ochroną wszystkich członków rodziny.

Warta Travel to szeroki zakres podstawowy i rozszerzenia, które zapewnią kompleksową ochronę nawet najbardziej wymagającym Turystom. W zakresie podstawowym mamy leczenie nagłych zachorowań, w tym zachorowań na Covid-19, następstw chorób przewlekłych, nieszczęśliwych wypadków, koszty izolatorium, jeśli wynik testu na Covid-19 u ubezpieczonego będzie dodatni oraz kwarantanny pozostałych uczestników podróży ubezpieczonych na tej samej polisie Warta Travel. Warto podkreślić także bogaty pakiet usług assistance, w tym np. konsultacja lekarska, transport ubezpieczonego opłacany do wartości faktycznych kosztów – bez limitu.

Warto pamiętać, że Warta Travel to również ubezpieczenie  amatorskiego uprawiania sportów takich jak m.in.: windsurfig, kitesurfing czy jazda na skuterach wodnych, a także nurkowanie z butlami. Jeśli planujesz uprawianie takich sportów jak speleologia, wspinaczka górska powyżej  3500 m n.p.m pamiętaj aby rozszerzyć polisę o uprawianie sportów ekstremalnych.

 

Szczególnie istotne dla osób wypożyczających pojazd – na przykład kamper – w celu udania się nim na wymarzone wakacje będzie  ubezpieczenie kosztów udziału własnego w wypożyczonym pojeździe.

Jeśli w związku z wyjazdem zagranicznym wynajmiesz pojazd (samochód osobowy lub kamper) i będziesz zobowiązany do pokrycia udziału własnego w szkodzie,  która powstanie podczas  kolizji ,wypadku komunikacyjnego, zdarzeń na parkingu zwrócimy ci koszty udziału własnego ( lub należności pobranej z twojego konta ) określonego w umowie najmu samochodu osobowego lub kampera  do sumy 5000 zł (samochód nie starszy niż 10 lat, o masie całkowitej do 3,5 tony, przewożący do 9 osób)

Warto pamiętać, że ochrona dotyczy pojazdów wynajęty zarówno w Polsce jak i za granicą i będzie obejmować zdarzenia, do których dojdzie za granicą. Ochroną objęte są zdarzenia do których dojdzie w wyniku kolizji lub wypadku samochodowego.

O kolizji mówimy wtedy, gdy dochodzi do:

1) zetknięcia, uszkodzenia pojazdu/pojazdów w wyniku tego, że któryś z  kierowców nie zachował należytej ostrożności;

2) potrącenia pieszego, uderzenia w zwierzę,

3) zdarzenia z udziałem rowerzysty i innego uczestnika ruchu, zwierzyny,

4) innych sytuacji drogowych powodujących zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym (również uszkodzenie opony, czy szyby),

5) niegroźnych w skutkach zdarzeń na parkingu, do których zaliczamy: rysy i otarcia karoserii, wgniecenie drzwi lub błotnika, uszkodzenie lusterka bocznego, zbicie reflektora.

 

Wypadek drogowy to zdarzenie mające miejsce w ruchu lądowym, spowodowane poprzez nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w tym ruchu, którego skutkiem jest uszkodzenie pojazdu oraz  śmierć jednego z uczestników lub obrażenia ciała powodujące naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwające dłużej niż 7 dni.

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady