Słowenia to raj dla aktywnych turystów. Warte zobaczenia są jaskinie, jezioro Bled, wąwóz Wintgar, czy jezioro Bohinj. Miłośnicy plaż spotkają raczej  plaże kamieniste i często betonowe nadbrzeża, które niekoniecznie zachęcają do relaksu i wypoczynku, z nielicznymi wyjątkami. Pomimo tego warto zwiedzić wybrzeże dla pięknych, malutkich i bardzo klimatycznych miasteczek. Ich architektura i klimat mocno przypominają włoskie wioseczki.

 

Kamperem przez Europę – cz. III

W trzeciej części naszej serii Kamperem przez Europę, zapraszamy do odwiedzenia 3 pięknych punktów na mapie Słowieni: Bled – Postojna – Piran.

Przypominamy również cechy naszej oferty Warta Travel, która zapewni pomoc np. w razie zwichniętej kostki podczas zwiedzania jaskini czy spaceru na kamienistej plaży.

Pobierz materiał Kamperem przez Europę, cz. III Bled- Postojna-Piran

Pomoc lekarska, amatorskie uprawianie sportów

Koszty pomocy lekarza pierwszego kontaktu lub pediatry w Słowenii to minimum 60 – 80 Euro. Wakacje to czas, kiedy często decydujemy się na wiele aktywności np. nurkowanie z butlami czy windsurfing. Podczas takich atrakcji może się dużo wydarzyć – warto więc pomyśleć o ubezpieczeniu, które obejmie ochroną wszystkich członków rodziny.

Warta Travel to szeroki zakres podstawowy i rozszerzenia, które zapewnią kompleksową ochronę nawet najbardziej wymagającym Turystom. W zakresie podstawowym mamy leczenie następstw chorób przewlekłych oraz leczenie związane z nagłym zachorowaniem na Covid-19, a także koszty izolatorium, jeśli wynik testu na Covid-19 będzie dodatni. Warto podkreślić także bogaty pakiet usług assistance, w tym np. konsultacja lekarska, transport ubezpieczonego opłacany do wartości faktycznych kosztów – bez limitu.

Warto pamiętać, że Warta Travel to również ubezpieczenie  amatorskiego uprawiania sportów takich jak m.in.: windsurfig, kitesurfing czy jazda na skuterach wodnych, a także nurkowanie z butlami.
Jeśli planujesz uprawianie takich sportów jak speleologia, wspinaczka górska przy użyciu sprzętu lub bez asekuracji pamiętaj aby rozszerzyć polisę o uprawianie sportów ekstremalnych. 

 

Warta Travel w praktyce

Przykład z wyjazdu Klienta Warty:

Zdarzenie: Skręcenie nogi podczas wędrówki po górach

Świadczenia: koszty testu na Covid-19 będące częścią procedury medycznej w związku z nieszczęśliwym wypadkiem (wynik negatywny), wizyta u ortopedy i koszt badania RTG , koszty zaopatrzenia nogi (orteza).

Koszty łączne świadczeń:  ok 8 000 zł.

Koszty polisy Warta Travel dla osoby dorosłej w wieku 35 lat  – 7 dni z rozszerzeniem o sporty ekstremalne 117 zł  (Suma Ubezpieczenia Kosztów Leczenia 200 000 zł).