Turystyczne

Kamperem do Albanii. Poznaj górzysty kraj nad morzem!

Albania to coraz częściej wybierany kierunek podróży Polaków. W tym kraju nie obowiązuje karta EKUZ, dlatego warto kupić ubezpieczenie Warta Travel.

Kamperem przez Albanię. Przejrzyste morze i góry w słonecznej Albanii

Jeszcze do niedawna Albania była jednym z rzadziej odwiedzanych państw w Europie. Jednak od kilku lat znajduje się w czołówce miejsc wybieranych jako cel wakacyjnego wypoczynku. Turyści odwiedzają ją głównie ze względu na wciąż dość niskie ceny (choć nie tak niskie jak 2-3 lata temu), piękną przyrodę, niesamowite widoki i ciekawe zabytki.

Głównym atutem Albanii jest oczywiście wybrzeże. Można je podzielić na dwie części. Północne, adriatyckie wybrzeże ciągnie się od Velipoja przy granicy z Czarnogórą aż do Vlory. Oferuje głównie piaszczyste plaże z łagodnym wejściem do wody. Stąd chętnie odpoczywają tu rodziny z dziećmi. Południowe wybrzeże, ciągnące się od okolic Vlory aż za Ksamil, obejmuje najbardziej spektakularny fragment linii brzegowej, zwany Albańską Riwierą. Morze Jońskie, klify, żwirowe plaże, wysokie góry – to główne wabiki na coraz liczniej przybywających tu turystów.

 

Albania – bez karty EKUZ

Albania nie należy do Unii Europejskiej i nie obowiązuje w niej karta EKUZ. Polska podpisała z Albanią umowę o bezpłatnym leczeniu, jednak publiczna służba zdrowia z powodu niedoinwestowania jest w tym kraju na bardzo niskim poziomie. W Tiranie i większych miastach powstały prywatne przychodnie lekarskie o dobrym poziomie medycznym, które mają  możliwość hospitalizacji, ale ich usługi są kosztowne. Dlatego Klienci planujący podróż  do tego kraju, szczególnie powinni zwrócić uwagę na ubezpieczenie podróżne – Warta Travel.

Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Albanii bez wizy i przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu. Aby wjechać na terytorium Albanii podróżni potrzebują ważnego paszportu lub dowodu osobistego.  Dokument wjazdowy powinien wygasać nie wcześniej niż 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.
 

Warta Travel – pomoc dla podróżujących po świecie

Warta Travel pokrywa koszty leczenia w tym wizyt lekarskich, badań i hospitalizacji również w prywatnych placówkach. W zakresie podstawowym zawiera koszty leczenia następstw chorób przewlekłych, leczenie w przypadku nagłego zachorowania na koronawirusa (również koszty testu oraz izolatorium czy kwarantanny).

 

Co ważnego znajdziesz w ubezpieczeniu Warta Travel:

  • wybór sum ubezpieczenia – nie oferujemy gotowych pakietów, a każdy Klient może sam wybrać sumy ubezpieczenia,
  • koszty leczenia – nawet do  dwóch milionów złotych, a koszty transportu do Polski – bez górnej granicy – pokryjemy je do faktycznych kosztów za transport.
     

Co włączamy do wariantu podstawowego bezpłatnie?

  • amatorskie uprawianie sportów windsurfing, kitesurfing, jazda na skuterach wodnych, nurkowanie z butlami, żeglarstwo morskie (bez limitu mil od brzegu),
  • zdarzenia mające miejsce w sytuacji ataku terrorystycznego,
  • leczenie następstw chorób przewlekłych (zaostrzenie lub powikłanie choroby wymagające natychmiastowej pomocy lekarskiej).

 

Warta Travel dba o komfort Klientów, dlatego Centrum Obsługi Klienta (COK) działa 24h/dobę i w każdej chwili jest do ich dyspozycji. COK świadczy również usługę tłumacza języka angielskiego, aby każdy ubezpieczony mógł się porozumieć z lekarzem.  
Koszty leczenia pokrywane są w większości przypadków bezgotówkowo.

 

 

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady