Samochód

Sprzedaż uszkodzonego samochodu po zgłoszeniu szkody OC/AC – jak możemy Ci pomóc?

Sprzedaż używanego samochodu to skuteczny sposób na odzyskanie części gotówki, którą można przeznaczyć na zakup nowego samochodu. Sprawa nieco się komplikuje, jeśli auto jest uszkodzone, a jego naprawa okazuje się nieopłacalna. Co zrobić w takiej sytuacji?

Szkoda z OC/AC - sprzedaż auta

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie sprzedać uszkodzone auto po kolizji lub wypadku?
  • Czy ubezpieczyciel może pomóc w sprzedaży uszkodzonego auta?

Czy ubezpieczyciel może pomóc w sprzedaży  uszkodzonego auta?

Jeżeli zgłosiłeś szkodę z polisy OC / AC w Warcie, pojazd jest uszkodzony i chcesz go sprzedać – pomożemy Ci w tym. Dowiedz się jak pomagamy w sprzedaży auta po szkodzie.

W pierwszej kolejności wycenimy i przedstawimy Ci wartość Twojego samochodu. W przypadku polisy AC będzie to wartość Twojego samochodu przed szkodą, albo suma ubezpieczenia – w zależności od tego, którą polisę posiadasz. W przypadku szkody z polisy OC będzie to wartość Twojego samochodu przed zaistniałym zdarzeniem.

Potem, po uzyskaniu Twojej akceptacji wystawimy zlecenie współpracującej z nami firmie na odbiór i sprzedaż Twojego samochodu. Następnie zadzwoni do Ciebie Pracownik tej firmy i ustali z Tobą termin, a także miejsce odbioru uszkodzonego samochodu. Nie musisz nigdzie jechać ani transportować samochodu samodzielnie. Pracownik firmy poprosi Cię o podpisanie umowy, oddanie kluczyków, dokumentów i samochodu. Pamiętaj, że jest to nasz zaufany partner i bez obaw możesz mu wszystko przekazać.

Co dalej? Po podpisaniu umowy i odebraniu auta – wypłacimy Ci ustaloną wcześniej kwotę. Ty nie musisz już nic robić. Po otrzymaniu pieniędzy na swoje konto, możesz zająć się poszukiwaniem nowego auta, a firma z nami współpracująca sprzeda Twój samochód i co ważne – zgłosi sprzedaż w wydziale komunikacji.
 

 Zobaczysz również nasz film poradnikowy:

 

Gdzie sprzedać uszkodzone auto?

Jeśli jednak nie chcesz korzystać z pomocy ubezpieczyciela w sprzedaży uszkodzonego auta, to zawsze możesz skorzystać ze specjalistycznych portali motoryzacyjnych. Warto jednak pamiętać, że większość potencjalnych nabywców szuka pojazdu gotowego do jazdy po naprawach drobnych usterek i jego odświeżeniu. Możesz oczywiście sprzedać samochód jeśli nie zgłosiłeś szkody i po prostu chcesz się go pozbyć.

Wiele osób wykazuje zainteresowanie uszkodzonym autem ze względu na atrakcyjną cenę. Nie bez znaczenia może być też fakt, że nie brakuje osób, które kupują auta w celach kolekcjonerskich, dokonują ich modyfikacji i pełnej renowacji.
 

Jak oceniasz artykuł?
Ładowanie...
Kup online polisę OC/AC
PLs
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Minimalna liczba znaków to 4.
Numer rejestracyjny jest błędny. Sprawdź numer rejestracyjny w dowodzie rejestracyjnym (pkt. A).
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.

Polecany porady

Zobacz wszystkie porady