Turystyczne

Sylwester za granicą - jakie ubezpieczenie wybrać przed wyjazdem?

Choinki, śnieg i szopka betlejemska? A może piramidy, palmy, plaża, pełne słońce i drinki przy basenie? Na dniach z Polski zaczną odlatywać samoloty pełne turystów udających się na okres świąteczno-sylwestrowy do ciepłych krajów.

Kobieta z dzieckiem pali sztuczne ognie

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie wybrać się na Sylwestra
  • Jakie ubezpieczenie wybrać na Sylwestra
  • Na jaką pomoc możesz liczyć mając ubezpieczenie podróżne

Mimo przywiązania do tradycji wiele osób od lat decyduje się w okresie świątecznym na spędzenie tygodnia lub dwóch w tropikach. Wyjazd w inny krąg kulturowy może być przełamaniem rutyny i azylem od rozbrzmiewających wszędzie kilku, tych samych świątecznych melodii. Albo ucieczką od grudniowego krótkiego dnia, chmur i po prostu świetną okazją do wypoczynku. O czym warto pamiętać przed wyjazdem, przeczytasz w naszym artykule.
 

Jakie są najpopularniejsze kierunki na sylwestra?

Okazuje się, że Polacy najchętniej wyjeżdżają w tym roku do Egiptu, Hiszpanii, Dominikany, Tajlandii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Największy skok popularności w czołówce 10 najchętniej wybieranych krajów odnotowała Tajlandia. Wyjeżdżając na święta lub Nowy Rok do ciepłych krajów nie musisz martwić się pogodą, bo tę masz jak w banku. Jednak warto pamiętać o bezpiecznym podróżowaniu i przed wyjazdem zaopatrzyć się w dobrą polisę turystyczną, która zapewni w odległych krajach wszelką ochronę.


Jakie miejsce jeszcze może okazać się ciekawym pomysłem na powitanie Nowego Roku? Zawsze można połączyć zabawę ze zwiedzaniem i wybrać się na krótki city break do europejskich stolic np. takich jak – Budapeszt, Paryż, Praga, Rzym czy Lizbona.

 

Ubezpieczenie turystyczne 

Jakie ubezpieczenie wybrać na Sylwestra?

Nie ma co ukrywać: tysiące kilometrów od Polski, w zupełnie innych strefach klimatycznych, niespodzianki się zdarzają. Nie muszą to być katastrofy tej skali, co pamiętne tsunami, które właśnie w dniach Bożego Narodzenia w 2004 roku uderzyło w pełne turystów kurorty Tajlandii, Sri Lanki czy Indii. Wystarczy nieco mocniejsza postać „zemsty faraona” w tak lubianym przez Polaków Egipcie, by okazało się, że trzeba pilnie organizować prywatną pomoc medyczną.

Skoro jesteśmy przy Egipcie to dla przykładu szkoda z tamtych stron. Na skutek niefortunnego upadku klientka doznała urazu prawej ręki – złamania trzonu kości ramiennej. Kobieta została przewieziona do szpitala, w którym wykonano prześwietlenie RTG.  Lekarz prowadzący zadecydował o przeprowadzeniu pilnej operacji zespolenia kości z użyciem śrub. Całkowity koszt leczenia wyniósł ponad 11 tys. euro czyli powyżej 50 tys. zł. Więc widzisz – warto było mieć ubezpieczenie turystyczne Warta Travel.
 

Ubezpieczenie turystyczne - odpowiedzialna zabawa w tropikach

Wyjeżdżając na sylwestrowy wyjazd, na pewno ostatnią rzeczą o jakiej myślisz jest nieszczęśliwy wypadek, który może skończyć się wizytą w szpitalu. Jednak pamiętaj o tym, że różne wypadki mogą się przydarzyć np. podczas odpalania fajerwerków czy skręcenie kostki podczas zabawy. Dlatego planując podróż, zadbaj o odpowiednie i dobre ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie podróżne Warta Travel to pełna ochrona podczas podróży nawet w najdalsze zakątki – wystarczy kontakt z Centrum Obsługi Klienta Warty aby uzyskać pomoc. 

Atuty ubezpieczenia to między innymi brak dodatkowych opłat za:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia następstw chorób przewlekłych, podczas gdy w innych firmach opłata ta wynosi często 100-200%,
  • amatorskie uprawianie większości sportów bez konieczności rozszerzania polisy, np.: windsurfing, kitesurfing, jazda na skuterach wodnych,
  • skutki aktów terrorystycznych – w zakresie podstawowym obejmujemy ochroną osoby, które ucierpią w zdarzeniach powstałych w wyniku aktów terrorystycznych,
  • szkody po spożyciu alkoholu w zakresie kosztów leczenia, assistance i NNW,
  • leczenie chorób tropikalnych – traktujemy je jako nagłe zachorowanie za granicą.

W podstawowym  zakresie ubezpieczenia zapewniamy bardzo szeroką ochronę. W tym pełny pakiet usług assistance, a w nim między innymi:

  • nielimitowany transport ubezpieczonego (także transport zwłok, bez względu na przyczynę zgonu),
  • nielimitowane koszty ratownictwa w górach, na lądzie i na wodzie.

Świadczenie pozostałych usług do 1 000 000 zł. W tym: pomoc tłumacza, doraźną pomoc medyczną, wcześniejszy powrót Ciebie jako ubezpieczonego jak i Twoich bliskich, opiekę nad nieletnimi dziećmi i kierowcę zastępczego, a także zakwaterowanie na czas rekonwalescencji, przedłużenie ochrony 48 godzin oraz w kontynuację podróży.

 

Ubezpieczenie podróżne 

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady