Dom i mieszkanie

Ubezpieczenie roweru — wszystko, co warto wiedzieć

Jeździsz na rowerze i chcesz się dobrze ubezpieczyć? Chce zadbać o siebie, ale też chcesz ochronić przed kosztami spowodowanych wypadków? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć, się jakie ubezpieczenia powinien mieć rowerzysta.

Ubezpieczenie roweru - rowery w lesie

Dlaczego OC w życiu prywatnym potrzebne jest rowerzystom?

Jeśli lubisz jeździć na rowerze i jeździsz na nim naprawdę często, to powinieneś kupić ubezpieczenie, które zabezpieczy cię, gdy wyrządzisz szkodę, jadąc właśnie na rowerze. Najczęściej takie szkody powstają, gdy z Twojej winy uszkodzisz komuś samochód. Może to być porysowanie lakieru, ale także wgniecenie np. drzwi lub rozbicie reflektora albo szyby. Będąc sprawcą wypadku, musisz pokryć finansowe koszty naprawy uszkodzonego mienia. Zapewnia to ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym można w Warcie zakupić jako osobną polisę lub wraz z polisą na dom i mieszkanie — Warta Dom lub Warta Dom Komfort. OC w życiu prywatnym obejmuje ubezpieczonego osoby pozostające wraz z nim we wspólnym gospodarstwie domowym, a nawet pomoc domową wykonującą pracę na rzecz tego gospodarstwa.
 

Jakie możliwości daje pakiet ubezpieczenie roweru poza domem?

Po tym, jak zabezpieczyłeś się przed skutkami wyrządzonych szkód podczas jazdy na rowerze, czas pomyśleć także o swym rowerze i o sobie. Do wspomnianego już ubezpieczenie domu lub mieszkania w Warcie, możesz dokupić pakiet ubezpieczenie roweru poza domem. Aby móc dokupić ten pakiet, musisz mieć na polisie Warta Dom lub Warta Dom Komfort ubezpieczone ruchomości domowe. Co ważne chroniony jest nie tylko twój rower, ale także rowery wszystkich osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. Zakres tego ubezpieczenia obejmuje rabunek, wypadek rowerowy i zdarzenia losowe, takie jak powódź, pożar i wybuch.

Bardzo ważnym elementem pakietu rower poza domem jest assistance rowerowy. W ramach tej usługi możesz liczyć na transport roweru, transport medyczny, wizytę lekarza, zorganizowanie i opłacenie rehabilitacji oraz potrzebny do rehabilitacji sprzęt. Tym samym po wypadku rowerowym nie musisz martwić się, w jaki sposób dostarczyć rower do warsztatu gdzie będzie naprawiony. Jeśli odniosłeś obrażenie podczas wypadku, możesz zostać przewieziony do placówki medycznej. Możesz też zamówić wizytę lekarza w domu, poddać się rehabilitacji i otrzymać potrzebny do rehabilitacji sprzęt. Wszystkie te usługi assistance są dostępne na terenie całego kraju.
 

Ubezpiecz swój dom lub mieszkanie

Dlaczego rowerzyści potrzebują NNW?

Zabezpieczyłeś się już przed konsekwencjami finansowymi wyrządzonych szkód. Masz zagwarantowaną pomoc po wypadku rowerowym. Aby móc powiedzieć, że jesteś w pełni ubezpieczony jako rowerzysta, potrzebujesz jeszcze ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie NNW możesz w Warcie nabyć jako niezależną polisę Warta Twoje NNW lub jako dodatkowy pakiet do polis Warta Dom, lub Warta Dom Komfort. Jeśli odniesiesz w wypadku rowerowym obrażenia, możesz liczyć na wypłatę odszkodowania związanego z uszczerbkiem na zdrowiu. Ubezpieczenie to obejmuje także wypłatę ubezpieczenia w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Po zakończonym leczeniu powinieneś zgłosić szkodę, przedstawiając przy tym zebraną podczas terapii dokumentację medyczną. Uszczerbek na zdrowiu jest określany procentowo. Oznacza to, że za określone obrażenia otrzymujesz kwotę odszkodowania równą części sumy ubezpieczenia, na jaką się ubezpieczyłeś.
 

Jak oceniasz artykuł?
Sprawdź cenę ubezpieczenia domu lub mieszkania
Co chcesz ubezpieczyć?
Zaznacz co chcesz ubezpieczyć
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady