Turystyczne

Amatorskie uprawianie sportu – dlaczego warto się zabezpieczyć?

Jesteś sportowcem i zastanawiasz się nad ubezpieczeniem? Potrzebujesz ochrony w kraju, a może wybierasz się na narty za granicę? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jaką polisę wybrać i na jaką ochronę możesz liczyć.

Kobiety uprawiające sport

Przed czym ma chronić polisa dla sportowca amatora?

Bardzo wielu z nas nie wyobraża sobie tygodnia bez uprawiania sportu. Może to być rekreacyjna jazda na rowerze, wizyta na siłowni lub trening w lokalnym klubie zumby.

Urlop w zimie to z kolei bardzo dobra okazja, aby pojeździć na nartach lub snowboardzie. Niektórzy natomiast lubią dreszczyk emocji i dlatego uprawiają sporty ekstremalne. Dla wszystkich wymienionych wyżej osób dobre ubezpieczenie chroniące podczas amatorskiego uprawiania sportów powinno być podstawową opcją. Osoby uprawiające sport powinny zabezpieczyć się przede wszystkim przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Jeśli sport uprawiamy za granicą równie ważne, jak NNW jest ubezpieczenie kosztów leczenia i poszukiwania oraz ratownictwa. Koszty leczenia za granicą, gdy ulegniemy wypadkowi, mogą być naprawdę ogromne. W Warcie potrzeby sportowców amatorów spełniają ubezpieczenia Warta Twoje NNW oraz Warta Travel.

 

Jakie ubezpieczenie kupić, jeśli amatorsko uprawiamy sport?

Ubezpieczenie Warta Twoje NNW pakiet dla Ciebie oferuje kompleksową ochronę i dotyczy wypadków, które mogą zdarzyć się na terenie całego świata. Ochrona obejmuje NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków), czyli stały uszczerbek na zdrowiu, śmierć, zakup przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, przeszkolenie zawodowe inwalidów oraz zwrot kosztów dostosowania mieszkania, jeśli w wyniku wypadku stan zdrowia ubezpieczonego wymaga takich zmian.

Bardzo ciekawie prezentuje się zestaw usług assistance zawarty w tym pakiecie dla rocznych umów ubezpieczenia. Obejmuje on wizytę lekarza, transport medyczny, wizytę pielęgniarki, dostawę sprzętu rehabilitacyjnego, opiekę domową po hospitalizacji, konsultację medyczną na infolinii, wizytę u psychologa, opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi, jeśli my nie możemy jej zapewnić oraz opiekę nad psami i kotami.

Ubezpieczenia Warta Twoje NNW pakiet dla Ciebie (jeśli umowa została zawarta na 12 miesięcy) możemy jeszcze rozszerzyć o dodatkowy zakres. Chodzi tu o całkowitą niezdolność do pracy, zasiłek dzienny, koszty leczenia NNW w RP, dzienne świadczenie szpitalne, operację plastyczną oraz rehabilitację. W tym zakresie wspomniana polisa chroni przed skutkami nieszczęśliwych wypadków w życiu prywatnym w tym podczas amatorskiego uprawiania sportu. Pamiętaj, że jeśli jest to sport wysokiego ryzyka – należy dodatkowo rozszerzyć polisę. 
 

Ubezpieczenie podróżne

Jakie ubezpieczenie wybrać, gdy uprawiamy sporty wysokiego ryzyka?

Ubezpieczenie Warta Twoje NNW - pakiet dla Ciebie  można rozszerzyć o ochronę związaną z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka, takich ja m.in.: akrobatyka, jeździectwo, narciarstwo, podnoszenie ciężarów,  speleologia czy wspinaczka górska przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Aby rozszerzyć polisę NNW o uprawianie sportów wysokiego ryzyka wystarczy opłacić dodatkową składkę.

 

Jakie ubezpieczenie wybrać, gdy uprawiamy sporty wysokiego ryzyka?

Ubezpieczenie Warta Twoje NNW - pakiet dla Ciebie  można rozszerzyć o ochronę związaną z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka, takich ja m.in.: akrobatyka, jeździectwo, narciarstwo, podnoszenie ciężarów,  speleologia czy wspinaczka górska przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Aby rozszerzyć polisę NNW o uprawianie sportów wysokiego ryzyka wystarczy opłacić dodatkową składkę.

Jaka polisa turystyczna chroni podczas uprawiania sportów zimowych?

Jeżeli planujesz w zimie wyjazd za granicę i chcesz uprawiać sporty zimowe to powinieneś wybrać polisę turystyczną Warta Travel i rozszerzyć ochronę właśnie o wspomniane sporty. Jeśli zaś planujesz uprawianie narciarstwa lub snowboardingu w Polsce to warto zakupić polisę Warta Twoje NNW - pakiet dla Turysty (RP) z rozszerzeniem o uprawianie sportów zimowych (sporty wysokiego ryzyka).  

Sporty zimowe w myśl Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, to uprawianie narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardingu na oznakowanych trasach. Warta Travel to polisa dedykowana dla osób wybierających się turystycznie za granicę. Polisa ta chroni w zakresie kosztów leczenia za granicą, takich jak pobyt w szpitalu i leczenie, wizyty lekarskie, zakup lekarstw, środków opatrunkowych i środków pomocniczych, naprawa lub zakup okularów oraz leczenie stomatologiczne. Polisa zawiera także szeroki zakres usług assistance, w tymm.in.

 

  • transport Ubezpieczonego,
  • poszukiwanie i ratownictwo,
  • doraźną pomoc medyczną, 
  • opiekę nad nieletnimi dziećmi,
  • zakwaterowanie na czas rekonwalescencji,
  • usługę kierowcy zastępczego.
     

Po rozszerzeniu polisy o sporty zimowe oraz dokupieniu ubezpieczenia bagażu podróżnego i OC ochrona obejmuje pakiet korzyści dla narciarza lub snowboardzisty, zapewniający dodatkową ochronę, to znaczy:  zwrot kosztów wypożyczonego sprzętu narciarskiego / snowboardowego (80 zł dziennie za max 7 dni) oraz zwrot kosztów karnetu – do 80% jego wartości a także OC za szkody rzeczowe spowodowane w wypożyczonym sprzęcie narciarskim/snowboardowym.

W ramach zakresu dodatkowego, czyli ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC) ubezpieczony zyskuje dodatkowo ochronę za szkody rzeczowe spowodowane w wypożyczonym sprzęcie narciarskim lub snowboardowym oraz OC na wypadek szkód wyrządzonych innym osobom na stoku. Ochronę w zakresie OC można zawrzeć nawet do 1 miliona złotych.  

Ubezpieczenie Warta Travel nie obejmuje zawodowego uprawiania sportu.

 

Ubezpieczenie podróżne

Jaka polisa turystyczna chroni w zakresie uprawiania sportów ekstremalnych?

Polisę turystyczną Warta Travel możesz też rozszerzyć o uprawnianie sportów ekstremalnych. Sporty takie w rozumieniu Ogólnych Warunków Ubezpieczenia dzielą się na sporty górskie, sporty wodne, sporty lotnicze i sporty motorowe. Sporty górskie to np. narciarstwo i snowboarding poza oznaczonymi trasami, kolarstwo górskie i wspinaczka górska powyżej 3500 m n.p.m przy użyciu specjalistycznego sprzętu lub bez asekuracji (bouldering), czy każda wspinaczka lodowa, trekking powyżej 3 500 m n.p.m., abseiling (zjazd na linie). Sporty wodne to np. kajakarstwo górskie i żeglarstwo oceaniczne. Sporty lotnicze  - paralotniarstwo, spadochroniarstwo, szybownictwo; motorowe: rajdy samochodowe lub motorowe, motocross, żużel.

 

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady