MATERIAŁ MARKETINGOWY

UBEZPIECZENIE SAMOCHODU

OC + AC od 676 zł rocznie

OC od 375 zł rocznie

 
Składka OC+AC w wysokości 676 zł rocznie została wyliczona dla Klienta w wieku 33 lat, mieszkańca Bobrowników, posiadacza Forda Focusa.
Składka OC w wysokości 375 zł rocznie została wyliczona dla Klienta w wieku 39 lat, mieszkańca Wodzisławia Śląskiego, posiadacza Skody Fabii.

Ubezpieczenie auta i kierowcy z OC Komfort

 

Skorzystaj z kalkulatora OC online do obliczenia składki ubezpieczenia pojazdu. W kilka minut poznasz najlepszą ofertę dla siebie. Kupując nawet standardowy pakiet z ubezpieczeniem OC Komfort w Warcie otrzymasz w cenie:

 •  Pomoc assistance 24/7, gdy będziesz sprawcą lub poszkodowanym w kolizji lub wypadku (w tym holowanie do 100 km)
 •  
 •  Ubezpieczenie OC Szybka Wypłata, dzięki któremu gdy ktoś uszkodzi Twój  pojazd, nie musisz szukać kontaktu do ubezpieczyciela sprawcy. Dzwonisz do nas, a my zajmujemy się szkodą w Twoim samochodzie
 •  
 •  Opcję „Ochrona zniżek po szkodzie" 
 •  
 •  
 
 •  

 • Kiedy chroni mnie OC Komfort? 

 •  

 • Stłuczka na światłach
 •     Zagapiłem się i wjechałem w samochód stojący przede mną na czerwonym świetle.
 •  
 • Potrącenie rowerzysty lub pieszego
 •     Potrąciłem samochodem rowerzystę lub pieszego, który teraz wymaga leczenia lub rehabilitacji.
 •  
 • Zniszczenie cudzego mienia
 •     Wyjeżdżając spod czyjegoś domu, przypadkowo zniszczyłem czyjąś bramę wjazdową.
 •  
 • Porysowanie samochodu na parkingu
 •     Podczas wysiadania z samochodu otworzyłem zbyt szeroko drzwi i uszkodziłem inne auto na parkingu.

 

Dodatkowa ochrona do OC Komfort

 

Polisę OC możesz rozszerzyć o:

 

 •  Ubezpieczenie samochodu  Autocasco - Warta oferuje różne opcje i pakiety AC, dzięki temu każdy może skorzystać z oferty idealnie dopasowanej do swoich potrzeb
 •  
 •  Ubezpieczenie kierowcy i podróżnych, zapewniające wypłatę świadczenia po wypadku komunikacyjnym za trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć (NNW)
 •  
 •  Ubezpieczenia Assistance, polegające na organizacji i pokryciu kosztów pomocy  w sytuacjach takich jak przebita opona, wybita szyba lub w razie innych kłopotów na trasie

 

 

 •  

 

Ubezpieczenie AC

Oferta Autocasco Warty zapewnia m.in.

 
 •  Ochronę od wszystkich ryzyk (z ang. ALL RISKS) – czyli ubezpieczenie od kradzieży i uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia samochodu, do których dojdzie we wszystkich przypadkach, oprócz  tych wyraźnie wyłączonychw OWU. To bardzo szeroka ochrona i najwygodniejsza dla Klienta formuła ubezpieczenia.  Płacenie za to, co się potrzebuje – czyli możliwość kształtowania zakresu ubezpieczenia tak, aby ochrona była dopasowana do potrzeb klienta i jego możliwości finansowych
 •  
 •  Pełną odpowiedzialność ubezpieczyciela za szkody powstałe nie tylko na terenie RP, lecz także innych państw Europy (w tym Ukrainy i Białorusi)
 •  
 •  Odpowiedzialność nawet za najmniejsze uszkodzenia – czyli możliwość otrzymania  odszkodowania nawet za najmniejsze uszkodzenia –  zazwyczaj umowy innych towarzystw przewidują, że ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania za szkodę, która nie przekracza 500 zł
 •  
 •  Możliwość wyliczenia odszkodowania wg kosztów zakupu części oryginalnych bez uwzględnienia tzw. amortyzacji 
 •  
 •  Ubezpieczenie bagażu w ramach Autocasco Komfort – czyli jeżeli w następstwie zdarzenia, w którym został uszkodzony samochód, uszkodzeniu lub zniszczeniu uległ także bagaż, klient otrzyma za niego też odszkodowanie. 

 

 •  
 •  

 • Kiedy chroni mnie ubezpieczenie AC? 

 •  
   Kradzież samochodu
  Skradziono mi samochód z osiedlowego parkingu.
   
   Zderzenie z innym samochodem
  Wykonałem gwałtowny manewr i zderzyłem się z innym samochodem.
   
   Zderzenie z drzewem
  Podczas wykonywania manewru straciłem panowanie nad samochodem, po czym uderzyłem w drzewo.
   
   Szkody spowodowane przez zwierzęta
  Niezidentyfikowane zwierzę pogryzło kable w moim samochodzie. 
   
   Uszkodzenie karoserii
  Intensywne gradobicie uszkodziło karoserię mojego samochodu.
   
   Zarysowanie zderzaka samochodu
  Na parkingu przed sklepem zarysowano mi samochód. Sprawca nie zostawił namiarów na siebie, a na parkingu nie było monitoringu.
   
   Zalanie samochodu
  Podczas intensywnych opadów deszczu doszło do zalania mojego samochodu.
   
   Spalenie samochodu w pożarze
  Mój samochód doszczętnie spłonął w pożarze.

   

   

 

Opcje dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjnego

AUTO ASSISTANCE

W zależności od wybranego wariantu , można liczyć na różne zakresy pomocy. Już w bezpłatnym Assistance STANDARD Warta zapewnia holowanie po wypadku do wskazanego warsztatu. Niektóre warianty pozwalają też skorzystać z samochodu zastępczego aż do 30 dni.

Sprawdź

UBEZPIECZENIE NNW

NNW to skrót od „Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków". Ubezpieczenie zapewni wypłatę świadczenia po wypadku komunikacyjnym, w wyniku którego kierowca lub pasażer ubezpieczonego auta doznali trwałego uszczerbku na zdrowiu lub ponieśli śmierć.

Sprawdź

WARTA EKSTRA 2000

To ubezpieczenie na pokrycie nieprzewidzianych wydatków powstałych po kradzieży pojazdu. Gwarantuje wypłatę 2 000 zł - które możesz przeznaczyć, np. na: samochód zastępczy, taksówki, bilety komunikacji czy rejestrację kolejnego auta - kiedy posiadasz w Warcie AC lub tylko OC.

Sprawdź

WARTA OPONY ASSISTANCE

W ramach tego ubezpieczenia możesz liczyć na pomoc w razie uszkodzenia ogumienia, np. wyniku najechania na szkło, gwoździe czy ubytki w nawierzchni drogi. Nie musisz zmieniać koła samodzielnie – zorganizujemy pomoc i pokryjemy jej koszt.

Sprawdź

WARTA AUTO SZYBY

W ramach tego ubezpieczenia możesz liczyć na pomoc, gdy ktoś lub coś zniszczy szybę Twojego samochodu. Zorganizujemy jej naprawę lub wymianę oraz pokryjemy koszty. Udzielimy Ci fachowej pomocy, a Ty nie stracisz zniżek za bezszkodową jazdę.

Sprawdź

WARTA KLASYKI

Program WARTA Klasyki obejmuje ochroną prawdziwe klasyki. Zarówno oldtimery, jak i youngtimery. W razie przeprowadzenia naprawy uszkodzonego pojazdu Warta zrefunduje poniesione koszty nawet do 100 proc. wartości Twojego samochodu.

Sprawdź

Opinie Klientów

"Mam ubezpieczenie w Warcie od kilku lat i na razie nie mam powodów do narzekań. Dobry kontakt z konsultantami, szeroka sieć warsztatów, auto zastępcze w razie naprawy i zero problemów z wypłatą odszkodowania."
Irek z Dęblina
"Polecam Wartę, w której mam ubezpieczony samochód. Miałem już jedną stłuczkę – naprawa i cała sprawa z uzyskanie odszkodowania przebiegły szybko. Dostałem tyle, ile się należało."
Karol z Pobiedzisk
"Jestem za Wartą! Daje dużo zniżek oraz możliwość obniżenia i tak już sensownie policzonej polisy. Mnie ubezpieczenie kończy się na za cztery miesiące, na pewno zostanę, a i przy przedłużaniu polisy będę mógł pewnie skorzystać z czegoś ekstra!"
Zofia z Halinowa
"Ostatnio miałam stłuczkę z kierowcą ubezpieczonym w Warcie. Skręcałam w lewo, a kierowca z drugiego samochodu nie zauważył kierunku i zaczął mnie wyprzedzać. Rzeczoznawca z Warty uwzględnił większość uszkodzeń w moim aucie i wycenił straty na adekwatną kwotę."
Eliza z Warszawy
"Jeżdżę autem od ponad 30 lat, miałem już polisy od kilku różnych ubezpieczycieli, w tym czasie kilka kolizji, włamanie do auta i urwane na parkingu lusterko. Najmniej zawiodłem się na Warcie. Rzetelny kosztorys, ludzkie stawki i sprawna wypłata odszkodowania."
Eugeniusz z Rokitni Starej
"Mam polisę OC i AC w Warcie. Wybrałam tę firmę ze względu na polecenie znajomego, który zna się na tym temacie. Agent Warty szczegółowo mi wyjaśnił, co obejmuje moja polisa, a czego nie obejmuję – myślę, że to podstawa przy wyborze ubezpieczyciela."
Franek z Opoczna

 

Najczęściej zadawane pytania

OC / AC

Jak kupić ubezpieczenie komunikacyjne?

Ubezpieczenie samochodu możesz kupić korzystając z naszego kalkulatora OC/AC. Przed obliczeniem składki warto przygotować dowód rejestracyjny pojazdu. W dowodzie znajdziesz informacje niezbędne do obliczenia składki i zakupu polisy OC lub OC+AC. Aby dokonać zakupu polisy komunikacyjnej należy wypełnić formularz poniższymi informacjami:
 
dane pojazdu
dane właściciela
dane ubezpieczającego
okresu obowiązywania ochrony
 
W kalkulatorze OC/AC możesz wybrać porównać ofertę i składki marek: Warta i HDI. Możesz skonfigurować pakiet – dobrać ubezpieczenie AC i/lub inne opcje dodatkowe. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w każdym z pakietów.
 
Po uzupełnieniu formularza, sprawdzeniu poprawności wpisanych danych i zapoznaniu się z regulaminem wystarczy dokonać płatności za pomocą portalu Przelewy24. 
 
Na każdym etapie procesu możesz skontaktować się z Agentem i zostawić nam informację o tym, że jesteś zainteresowany zakupem ubezpieczenia – w ciągu 2 roboczych Agent podejmie próbę kontaktu z Tobą, aby przedstawić ofertę. 
 
Możesz również wykupić polisę OC/AC kontaktując się bezpośrednio z Agentem korzystając z mapy Agentów. Pamiętaj, że nawet w przypadku zakupu ubezpieczenia za pośrednictwem Agenta, proces może odbyć się całkowicie zdalnie. 
OC / AC

Kiedy muszę kupić nową polisę OC/AC?

Okres ochrony ubezpieczenia OC i AC upływa rok po rozpoczęciu okresu ochrony. Jeżeli wyraziłeś na to zgodę, Warta wyśle Ci przypomnienie na maila, kiedy będzie zbliżał się termin końca ochrony. Przypominamy, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe.
OC / AC

Posiadam już ubezpieczenie komunikacyjne w Warcie, jak mogę je przedłużyć?

Oczywiście. W Warcie możesz przedłużyć polisę na dwa sposoby:
 
Możesz ponownie skontaktować się ze swoim Agentem i przedłużyć okres lub zakres ochrony. W tym celu skorzystaj z naszej mapki agentów i udaj się do najbliższej placówki lub skontaktuj się z jednym z naszych Agentów zdalnie
 
Możesz również skorzystać z naszego kalkulatora OC/AC, w którym obliczysz składkę i przedłużysz swoją polisę
OC / AC

Od kiedy obowiązuje ochrona?

Datę rozpoczęcia ochrony możesz dostosować do siebie. Najwcześniejszy możliwy termin w przypadku zakupu polisy przez kalkulator OC/AC to dzień następny, zaś najpóźniejszy to 30 dni od momentu opłacenia składki lub pierwszej raty. W przypadku polisy komunikacyjnej zakupionej u Agenta, ochrona ubezpieczeniowa może rozpocząć się już w dniu zawarcia umowy, jednak niezbędne jest w takiej sytuacji wpisanie dokładnej godziny zawarcia umowy na polisie.

OC / AC

Jak mogę zapłacić składkę za ubezpieczenie i do kiedy muszę uiścić tę opłatę?

W Warcie oferujemy Ci dogodne formy płatności, które łatwo dopasujesz do swoich potrzeb. W przypadku polisy OC/AC zawartej za pośrednictwem jednego z naszych Agentów wspólnie ustalicie preferowaną formę płatności. Jeśli zaś chcesz dokonać zakupu za pomocą naszego kalkulatora OC/AC  składkę jednorazową możesz opłacić za pomocą wygenerowanego linku z systemu Przelewy24. Jeśli nie zrealizujesz płatności w ciągu 15 min, dostaniesz maila potwierdzającego anulowanie płatności z linkiem, dzięki któremu możesz opłacić składkę do końca dnia bieżącego. Jeżeli wolisz rozłożyć składkę na raty, pierwszą ratę opłacasz przez portal Przelewy24, a kolejne raty przelewem na wskazane w Twojej polisie konto. 

OC / AC

Czy mogę opłacić polisę OC/AC w ratach?

Tak, w Warcie istnieje możliwość opłacenia składki za ubezpieczenie komunikacyjne w dwóch lub w czterech ratach. Jeżeli polisę zawierałeś u Agenta, ustalicie harmonogram płatności i preferowaną formę płatności. W przypadku polisy komunikacyjnej zakupionej online i wyboru opcji płatności ratalnych, raty powinieneś przelewać na podany na polisie nr konta bankowego wpisując w tytule przelewu nr polisy OC/AC.

OC / AC

Kupiłem już ubezpieczenie OC w Warcie, czy mogę dokupić ubezpieczenie AC?

Tak, jeżeli masz już ubezpieczenie OC, jednak chcesz rozszerzyć swoją ochronę o ubezpieczenie AC lub inne opcje dodatkowe zapraszamy do kontaktu z naszymi Agentami (Znajdź Agenta). Pamiętaj, że proces może odbyć się całkowicie zdalnie.

OC / AC

Jakie zmiany w umowie powodują konieczność rozszerzenia umowy ubezpieczenia komunikacyjnego?

Upoważnienie kierowcy o zwiększonym ryzyku  - w wieku poniżej 25 lat i posiadającego prawo jazdy krócej niż 3 lata
Zarobkowy wynajem przez podmioty prowadzące wypożyczalnie pojazdów, naukę jazdy
Jazdy wyścigowe i konkursowe
Użycie pojazdu jako rekwizyt
Rozszerzenie ubezpieczenia AC Standard o ryzyko kradzieży  pojazdu (tylko w ciągu 6 miesięcy od daty zawarcia polisy)

Zobacz, co oferujemy kierowcom i pasażerom. Co to jest ubezpieczenie OC, AC i Assistance.  Porównanie produktów komunikacyjnych

Laur Konsumenta 2020

Warta ponownie wygrała w ogólnopolskim rankingu konsumenckim i zdobyła I miejsce oraz Złote Godło.

Konsumencki Lider Jakości 2019 - GRAND PRIX

Elitarne wyróżnienie Grand Prix za całoroczne dokonania w 2019 r. przyznane przez klientów za wysoki standard obsługi.

Laur Konsumenta - LIDER XV-lecia

Warta jako jedyny ubezpieczyciel na rynku zdobyła tytuł Laur Konsumenta – Lider 15-lecia. Wyróżnienie jest ukoronowaniem sukcesów odnoszonych w tym ogólnopolskim plebiscycie na przestrzeni ostatnich 15 lat.