Ubezpieczenie szyb

Ubezpieczenie szyb przyda się gdy w Twoim aucie dojdzie do uszkodzenia szyby  
Ładowanie...
Kup online razem z polisą OC/AC
PLs
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Minimalna liczba znaków to 4.
Numer rejestracyjny jest błędny. Sprawdź numer rejestracyjny w dowodzie rejestracyjnym (pkt. A).
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Ubezpieczenie szyb przyda się gdy w Twoim aucie dojdzie do uszkodzenia szyby  

Organizacja naprawy lub wymiany uszkodzonej szyby i pokrycie kosztów

Warta Auto Szyby to ubezpieczenie, które zapewnia pomoc, gdy ktoś lub coś zniszczy szybę w Twoim samochodzie. Nie tracisz zniżek w AC za bezszkodową jazdę, a naprawa lub wymiana odbywa się bezgotówkowo. Organizujemy usługę i płacimy za nią, by zagwarantować Ci fachową pomoc.

Co zyskujesz

Bezgotówkowa naprawa lub wymiana

Nie płacisz – organizacja i koszty są po naszej stronie.

Gwarancja naprawy na terenie całego kraju

Ubezpieczenie działa w Polsce bez ograniczeń kilometrów.

Nie tracisz zniżek w AC

Szkoda zgłoszona z Warta Auto Szyby nie obciąża historii szkodowej AC.

Fachowa pomoc

Naprawisz szybę w sieci specjalistycznych warsztatów.

Oszczędności w razie uszkodzeń

Roczny koszt ubezpieczenia jest dwa razy niższy niż zwykła naprawa odprysku na szybie czołowej i kilkukrotnie niższy niż koszty jej wymiany.

Możliwość rozłożenia składki na 4 raty

Ubezpieczenie możesz opłacić w wygodnych ratach.

Co obejmuje ubezpieczenie Warta Auto Szyby – przykłady

Czego nie obejmuje ubezpieczenie Warta Auto Szyby – przykłady

Pełną listę zdarzeń i okoliczności, których nie obejmuje ochrona, znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Może zainteresuje Cię również

Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie Warta Auto Szyby

Komu polecamy ubezpieczenie Auto Szyby?

Kupującym OC lub AC w Warcie, którzy zainteresowani są organizacją oraz pokryciem kosztów naprawy lub wymiany uszkodzonej szyby przy użyciu szyb fabrycznie nowych o tych samych parametrach co zniszczona szyba w wyspecjalizowanym serwisie.  Korzyścią dla posiadaczy AC jest możliwość naprawy lub wymiany szyby, bez utraty zniżek na AC.

Dlaczego warto wykupić Auto Szyby?

Ubezpieczenie szyb to gwarancja szybkiej i profesjonalnej pomocy w razie konieczności ich naprawy lub wymiany. Pamiętaj, że małe uszkodzenie szyby łatwo może się powiększyć, a wtedy trzeba będzie ją wymienić. Uszkodzenie o średnicy nie większej niż moneta 5 zł w wielu przypadkach można naprawić tak, żeby nie było śladu!

Jazda z uszkodzoną szybą, naraża nas na dotkliwe konsekwencje. Po pierwsze, ryzykujemy zatrzymanie dowodu rejestracyjnego przez Policję. Po drugie, uszkodzona szyba może nie tylko ograniczać widoczność, ale również spowodować pęknięcie szyby w czasie jazdy. A to może doprowadzić do wypadku!

Część kierowców ryzykuje jednak dalszą jazdę w obawie przed wysokim kosztem wymiany szyby. I rzeczywiście cena naprawy uszkodzonej szyby mieści się w przedziale cenowym od 120-180 zł, natomiast wymiana szyby na nową do wydatek co najmniej rzędu kilkuset złotych. Tymczasem jeśli zareagujemy tuż po powstaniu pęknięcia szyby, można uniknąć jej wymiany. Do naprawy kwalifikują się uszkodzenia punktowe nie przekraczające średnicy monety 5-złotowej. Widoczność pęknięcia po każdej naprawie jest zerowa dzięki zaawansowanej technologii naprawy oraz specjalistycznym stosowanym żywicom, od których zależy skuteczność rekonstrukcji szyby.

Jeżdżąc z pęknięciem doprowadzamy do powiększenia uszkodzenia, z powodu naprężeń wynikających z jazdy oraz narażamy uszkodzenie na zabrudzenie przez pył, drobny piasek czy płyny do mycia szyb, sól i inne. Po pewnym czasie całkowite oczyszczenie uszkodzenia (a to warunek naprawy) jest praktycznie niemożliwe.

Aby uchronić się przed negatywnymi skutkami finansowymi, związanymi z koniecznością naprawy lub wymiany szyby należy się odpowiednio przygotować i zakupić ubezpieczenie WARTA AUTO SZYBY. Umożliwia ono naprawę lub wymianę szyby przedniej, bocznych oraz tylnej. Ubezpieczenie obowiązuje na terenie całej Polski i jest adresowane zarówno do posiadaczy ubezpieczenia OC jak i AC w WARCIE, którzy za dodatkową składkę w wysokość od 78 zł rocznie rocznie mogą uzyskać ochronę szyb. W przypadku posiadaczy AC istotnym argumentem za kupnem takiej polisy jest możliwość naprawy szyby, bez konieczności zgłaszania szkody z polisy AC. 

Warta organizuje i pokrywa koszty naprawy lub wymiany uszkodzonej lub zniszczonej szyby. Naprawa lub wymiana szyby przeprowadzana jest w najbliższym wyspecjalizowanym warsztacie w terminie i miejscu uzgodnionym z Klientem (również w miejscu jego zamieszkania)

Odpowiedzialność Warty nie jest ograniczona do jednego zdarzenia skutkującego wymianą zniszczonej lub uszkodzonej szyby w okresie ubezpieczenia z zastrzeżeniem, że suma ubezpieczenia 5000 zł zmniejsza się o każdą kwotę wypłaconą przez Wartę na pokrycie kosztów usługi.

Jakie uszkodzenia szyb są objęte ochroną?

Odpowiadamy za uszkodzenie i zniszczenie szyb na skutek wszelkich zdarzeń (formuła all risks) innych niż wymienione w katalogu wyłączeń odpowiedzialności.

Jakie szyby mogą być objęte ochroną?

Ochrona obejmuje szklane szyby samochodowe czołową, boczne i tylną

Czy jest jakiś limit kwotowy lub liczby zdarzeń, za które Warta odpowiada?

Odpowiedzialność Warty nie jest ograniczona do jednego zdarzenia skutkującego wymianą zniszczonej lub uszkodzonej szyby/szyb w okresie ubezpieczenia z zastrzeżeniem, że suma ubezpieczenia 5000 zł zmniejsza się o każdą kwotę wypłaconą przez Wartę na pokrycie kosztów usługi.

Jakie szyby są używane do naprawy?

Przedstawiciel Warty używa jedynie szyb fabrycznie nowych, posiadających atesty, certyfikaty i homologacje regulowane przepisami prawa, o tych samych parametrach technicznych, co szyba podlegająca wymianie.

Partnerami Warty, są renomowane firmy, m.in. FGS, NordGlass

Gdzie będzie wykonywana naprawa szyby?

Naprawa lub wymiana szyby odbywa się w specjalistycznych warsztatach współpracujących z Wartą

Rozliczenie kosztów naprawy/wymiany szyby następuje w tzw. systemie bezgotówkowym tj. bez angażowania środków Ubezpieczonego, bezpośrednio pomiędzy WARTĄ i warsztatem współpracującym.

Partnerami Warty są renomowane firmy: Nord Glass, Flota Glasservice i Autoglass.

Dla jakich pojazdów można kupić ubezpieczenie Auto Szyby?

Ochroną ubezpieczeniową objęte mogą być pojazdy:

  • osobowe i ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t,
  • nie starsze niż 20 lat,
  • zaopatrzone w polskie tablice rejestracyjne.

Ważne, aby w chwili ubezpieczenia pojazd posiadał wszystkie podlegające ubezpieczeniu szyby, nie mogą być one zniszczone i nie mogą posiadać żadnych widocznych uszkodzeń.

Na jaki okres zawierana jest umowa?

Standardowo umowy AC zawiera się na 12 miesięcy. Jednak w wyjątkowych przypadkach, np. gdy masz już polisę OC i dokupujesz AC, może to być krótszy okres.

Zobacz więcej Zwiń

Przydatne dokumenty

Poradnik

Pracownik warsztatu samochodowego wymieniający uszkodzoną szybę 
Dlaczego warto wykupić Warta Auto Szyby?

Zauważasz, że szyba w Twoim samochodzie jest uszkodzona, ale odwlekasz oddanie auta do warsztatu, bo to kiepski moment na dodatkowe wydatki. Brzmi znajomo? Na szczęście nie musisz wybierać pomiędzy…

Zobacz, dlaczego wybrali nas inni

Mam ubezpieczenie w Warcie od kilku lat. Dobry kontakt z konsultantami, szeroka sieć warsztatów, auto zastępcze w razie naprawy i zero problemów z wypłatą ubezpieczenia.

Irek z Dęblina

Polecam Wartę, w której mam ubezpieczony samochód. Miałem jedną stłuczkę – naprawa i cała sprawa z uzyskaniem odszkodowania przebiegły szybko. Dostałem tyle, ile się należało.

Karol z Pobiedzisk
Warta otrzymała prestiżowy tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi 2023
Złoty Laur Konsumenta 2023 - Warta wyróżniona w kategorii ubezpieczenia komunikacyjne i usługi assistance

Nie zapewniamy, że powyższe opinie pochodzą od osób, które faktycznie korzystały lub nabyły ubezpieczenie.