Ubezpieczenie domku letniskowego, garażu

W razie zdarzeń losowych lub kradzieży z włamaniem

Ubezpieczenie domku na działce letniskowej jest przydatne zwłaszcza podczas Twojej nieobecności na wypadek pożaru czy włamania.

Ubezpieczenie obejmuje mury (czyli fundamenty, ściany, dach, schody zewnętrzne, tarasy), rynny, balustrady, parapety i inne elementy zewnętrzne, a także piwnicę czy garaż, który stanowi jedną bryłę z domem oraz stałe elementy (czyli to, co jest w środku i czego nie da się zdemontować np. glazura, podłogi, stałe wyposażenie łazienek, sprzęt AGD w zabudowie).

Co zyskujesz

Ochrona od podstawowych zdarzeń

Umowa obejmuje zamknięty katalog podstawowych zdarzeń m.in. pożar, powódź, zalanie, uderzenie pioruna i wiele innych z opcją rozszerzenia o kradzież z włamaniem.

Umowa według potrzeb

Wybierasz, co dokładnie chcesz ubezpieczyć i jak długo ma trwać umowa: 1 rok czy od razu 3 lata?

Zwrot kosztów akcji ratowniczej

Zwrócimy Twoje dodatkowe koszty, jeśli udokumentujesz i uzasadnisz wydatki związane z ratowaniem mienia i zapobieganiem większym szkodom.

Co obejmuje ubezpieczenie domku letniskowego, garażu – przykłady

Czego nie obejmuje ubezpieczenie – przykłady

Pełną listę zdarzeń i okoliczności, których nie obejmuje ochrona, znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Skorzystaj z jeszcze szerszej ochrony

Opcje dodatkowe możesz dobrać przy zakupie ubezpieczenia przez internet lub u naszych Agentów.

Opcja dodatkowa
Garaż, inny budynek

Dodatkowa ochrona:

  • garażu wolnostojącego lub innego budynku, który mieści się na posesji Twojego domku letniskowego.
Opcja dodatkowa
Ogrodzenie i inne budowle w Twoim ogrodzie

Dodatkowa ochrona ogrodzenia domu:

  • gdy osoby trzecie zniszczą Twoje ogrodzenie pokrywając je graffiti lub na skutek przepięcia ulegnie zniszczeniu siłownik.

Dodatkowa ochrona budowli:

  • gdy wichura przewróci drzewo na domek narzędziowy lub zniczy plac zabaw Twoich dzieci.
Opcja dodatkowa
Ruchomości domowe

Dodatkowa Ochrona:

  • ruchomości stanowiące wyposażenie domku letniskowego m.in: meble, sprzęt RTV i AGD, ubrania, sprzęt sportowy i inne.

na wypadek pożaru, zalania czy kradzieży z włamaniem

Może zainteresuje Cię również

Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie domu letniskowego

Czy domek letniskowy, który jest murowany ale ma drewniany taras i elewację dodatkowo wykończoną elementami z drewna, będzie traktowany jako palny?

  • Budynek palny to taki, którego ściany nośne wykonane są z elementów drewnianych, płyt warstwowych wypełnionych styropianem, pianką poliuretanową lub pokrycie dachowe jest wykonane z materiałów palnych: gont drewniany, strzecha (trzcina lub słoma), płyta warstwowa wypełniona styropianem lub pianką poliuretanową oraz budynki: typu kanadyjskiego o konstrukcji szkieletowej wykonanej z drewna lub prefabrykatów z drewnopochodnych płyt (OSB lub wiórowych), z bali drewnianych, wykonane w technologii muru pruskiego. 
  • Budynek niepalny to taki, którego ściany nośne wykonane są z elementów niepalnych: cegły, prefabrykatów, kamienia, pustaków, suporeksu, szkła i innych materiałów niepalnych oraz pokrycie dachu jest wykonane z materiałów niepalnych: blacha, eternit, dachówka ceramiczna, cementowa, bitumiczna, papa oraz płyta warstwowa wypełniona wełną mineralną

Chciałbym ubezpieczyć domek letniskowy oraz ruchomości domowe od kradzieży z włamaniem zwłaszcza podczas mojej nieobecności. Jakie zabezpieczenia powinien spełniać domek letniskowy ?
  • drzwi wejściowe do domu letniskowego powinny być  zamknięte na minimum dwa zamki wielozastawkowy lub jeden zamek wielopunktowy lub jeden zamek elektroniczny (mechaniczno-elektroniczny) lub jeden zamek z certyfikatem.
  • drzwi balkonowe i tarasowe oraz okna powinny być w należytym stanie technicznym oraz tak umocowane, osadzone, zamknięte lub rozszczelnione, że otwarcie ich przy użyciu siły fizycznej lub narzędzi przez osoby trzecie nie będzie możliwe bez pozostawienia śladów, drzwi balkonowe oraz okna nie mogą być uchylone.

Dodatkowo drzwi balkonowe, tarasowe i okna należy  zabezpieczyć na całej powierzchni kratami stałymi lub ruchomymi, roletami przeciwwłamaniowymi z certyfikatem lub szybami przeciwwłamaniowymi z certyfikatem (co najmniej klasy P3) lub okiennicami zamykanymi na minimum jeden zamek wielozastawkowy lub kłódkę wielozastawkową.  Te dodatkowe zabezpieczenia przeciwwłamaniowe drzwi balkonowych, tarasowych i okien mogą być zastąpione: systemem alarmowym z monitoringiem lub stałym dozorem domu letniskowego.

Przydatne dokumenty

Poradnik

Czym jest cesja na bank mieszkania lub domu i jak działa?

Jeśli kupujesz mieszkanie lub dom na kredyt hipoteczny wiedz, że większość banków wymaga, aby dodatkowo zostało wykupione ubezpieczenie na mieszkanie z cesją na bank. Jest to dobrowolne przeniesienie…

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania? Co wpływa na cenę ubezpieczenia?

Polisa mieszkaniowa na rok to wydatek od kilkudziesięciu do ponad 1000 zł. Cena zależy od metrażu i położenia naszej nieruchomości, ale też od rodzaju ubezpieczenia, które wykupimy.

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem – czym kierować się przy wyborze?

Wielu z nas lokuje swoje oszczędności w nieruchomościach przeznaczonych na wynajem. Zabezpieczeniem takiej inwestycji powinna być dobra polisa mieszkaniowa. Jak ją wybrać?

Zobacz, dlaczego wybrali nas inni

W moim nowym mieszkaniu doszło do zalania podłogi oraz sufitu. Zgłosiłam szkodę do Warty. Bardzo szybko pojawił się rzeczoznawca, który wycenił straty. Już po kilku dniach od zgłoszenia szkody miałam pieniądze na naprawę! Wszystko szybko i sprawnie, a dzięki Warcie mogłam spać spokojnie.

Anna z Warszawy

Szybki telefon na infolinię, zgłoszenie z assistance domowego i już po chwili poczułem ulgę – pani zapewniła mnie, że na pewno pojawi się serwisant w celu naprawy zmywarki. Jak powiedzieli, tak zrobili.

Cała przygoda zakończyła się szczęśliwie.

Paweł z Warszawy
Gwiazda Jakości Obsługi 2021
Złoty Laur Konsumenta 2021