Ubezpieczenie domku letniskowego, garażu

Ubezpieczenie domku letniskowego i garażu od zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem
Ubezpieczenie domku letniskowego i garażu od zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem

W razie zdarzeń losowych lub kradzieży z włamaniem

Ubezpieczenie domku na działce letniskowej jest przydatne zwłaszcza podczas Twojej nieobecności na wypadek pożaru czy włamania.

Ubezpieczenie obejmuje mury (czyli fundamenty, ściany, dach, schody zewnętrzne, tarasy), rynny, balustrady, parapety i inne elementy zewnętrzne, a także piwnicę czy garaż, który stanowi jedną bryłę z domem oraz stałe elementy (czyli to, co jest w środku i czego nie da się zdemontować np. glazura, podłogi, stałe wyposażenie łazienek, sprzęt AGD w zabudowie).

Co zyskujesz

Ochrona od podstawowych zdarzeń

Umowa obejmuje zamknięty katalog podstawowych zdarzeń m.in. pożar, powódź, zalanie, uderzenie pioruna i wiele innych z opcją rozszerzenia o kradzież z włamaniem.

Umowa według potrzeb

Wybierasz, co dokładnie chcesz ubezpieczyć.

Zwrot kosztów akcji ratowniczej

Zwrócimy Twoje dodatkowe koszty, jeśli udokumentujesz i uzasadnisz wydatki związane z ratowaniem mienia i zapobieganiem większym szkodom.

Co obejmuje ubezpieczenie domku letniskowego, garażu – przykłady

Czego nie obejmuje ubezpieczenie – przykłady

Pełną listę zdarzeń i okoliczności, których nie obejmuje ochrona, znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Skorzystaj z jeszcze szerszej ochrony

Opcje dodatkowe możesz dobrać przy zakupie ubezpieczenia przez internet lub u naszych Agentów.

Opcja dodatkowa
Garaż, inny budynek

Dodatkowa ochrona:

  • garażu wolnostojącego lub innego budynku, który mieści się na posesji Twojego domku letniskowego.
Garaż, który można ubezpieczyć w Warcie
Opcja dodatkowa
Ogrodzenie i inne budowle w Twoim ogrodzie

Dodatkowa ochrona ogrodzenia domu:

  • gdy osoby trzecie zniszczą Twoje ogrodzenie pokrywając je graffiti lub na skutek przepięcia zniszczeniu ulegnie siłownik.

Dodatkowa ochrona budowli:

  • gdy wichura przewróci drzewo na domek narzędziowy lub zniszczy plac zabaw Twoich dzieci.
Plac zabaw, ogrodzenie i inne elementy ogrodu możesz ubezpieczyć w Warcie
Opcja dodatkowa
Ruchomości domowe

Dodatkowa Ochrona:

  • ruchomości stanowiące wyposażenie domku letniskowego m.in: meble, sprzęt RTV i AGD, ubrania, sprzęt sportowy i inne.

na wypadek pożaru, zalania czy kradzieży z włamaniem

Ubezpieczenie ruchomości domowych na wypadek pożaru, zalania lub kradzieży z włamaniem

Może zainteresuje Cię również

Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie domu letniskowego

Czy domek letniskowy, który jest murowany ale ma drewniany taras i elewację dodatkowo wykończoną elementami z drewna, będzie traktowany jako palny?

  • Budynek palny to taki, którego ściany nośne wykonane są z elementów drewnianych, płyt warstwowych wypełnionych styropianem, pianką poliuretanową lub pokrycie dachowe jest wykonane z materiałów palnych: gont drewniany, strzecha (trzcina lub słoma), płyta warstwowa wypełniona styropianem lub pianką poliuretanową oraz budynki: typu kanadyjskiego o konstrukcji szkieletowej wykonanej z drewna lub prefabrykatów z drewnopochodnych płyt (OSB lub wiórowych), z bali drewnianych, wykonane w technologii muru pruskiego. 
  • Budynek niepalny to taki, którego ściany nośne wykonane są z elementów niepalnych: cegły, prefabrykatów, kamienia, pustaków, suporeksu, szkła i innych materiałów niepalnych oraz pokrycie dachu jest wykonane z materiałów niepalnych: blacha, eternit, dachówka ceramiczna, cementowa, bitumiczna, papa oraz płyta warstwowa wypełniona wełną mineralną

Chciałbym ubezpieczyć domek letniskowy oraz ruchomości domowe od kradzieży z włamaniem zwłaszcza podczas mojej nieobecności. Jakie zabezpieczenia powinien spełniać domek letniskowy ?
  • drzwi wejściowe do domu letniskowego powinny być  zamknięte na minimum dwa zamki wielozastawkowy lub jeden zamek wielopunktowy lub jeden zamek elektroniczny (mechaniczno-elektroniczny) lub jeden zamek z certyfikatem.
  • drzwi balkonowe i tarasowe oraz okna powinny być w należytym stanie technicznym oraz tak umocowane, osadzone, zamknięte lub rozszczelnione, że otwarcie ich przy użyciu siły fizycznej lub narzędzi przez osoby trzecie nie będzie możliwe bez pozostawienia śladów, drzwi balkonowe oraz okna nie mogą być uchylone.

Dodatkowo drzwi balkonowe, tarasowe i okna należy  zabezpieczyć na całej powierzchni kratami stałymi lub ruchomymi, roletami przeciwwłamaniowymi z certyfikatem lub szybami przeciwwłamaniowymi z certyfikatem (co najmniej klasy P3) lub okiennicami zamykanymi na minimum jeden zamek wielozastawkowy lub kłódkę wielozastawkową.  Te dodatkowe zabezpieczenia przeciwwłamaniowe drzwi balkonowych, tarasowych i okien mogą być zastąpione systemem alarmowym z monitoringiem. 

Przydatne dokumenty

Poradnik

Sprzęt AGD
Jak zabezpieczyć się przed kosztownymi naprawami i utratą sprzętów AGD, RTV lub IT?

Planujesz zakup sprzętu AGD lub innego i chcesz ubezpieczyć go od takich zdarzeń jak awaria, przepięcie lub kradzież? Chcesz dostosować zakres ochrony do swoich potrzeb, aby nie ponosić później…

działka
Mieszkanie w bloku z ogródkiem – jak się ubezpieczyć?

Posiadasz mieszkanie, a wraz z nim przynależny do niego ogródek? Zastanawiasz się jak ubezpieczyć mieszkanie? Chciałbyś również ubezpieczyć wraz z mieszkaniem swój ogródek? Przeczytaj ten artykuł, aby…

kredyt hipoteczmy
Jak działa ubezpieczenie na wypadek niezdolności do spłaty kredytu hipotecznego?

Potrzebujesz polisy na życie, która będzie zabezpieczeniem kredytu hipotecznego? Chcesz poznać możliwości, jakie niesie taka polisa? Przeczytaj ten artykuł, aby zaznajomić się z zakresem ochrony polis…