Etapy rekrutacji

Proces rekrutacji w Warcie składa się z kilku etapów. Jest prowadzony z udziałem Zespołu Rekrutacji i Ocen oraz menedżerów jednostki, do której poszukujemy pracownika. Nieodłącznym elementem procesu jest wywiad rekrutacyjny. W zależności od potrzeb i specyfiki stanowiska stosujemy również inne narzędzia jak: testy wiedzy, badania umiejętności analitycznych, Assessment Center, zadania typu business case, kwestionariusze preferowanych stylów zachowań w pracy.

 

Krok 1: Selekcja aplikacji

Po tym jak odpowiesz na ogłoszenie rekrutacyjne, informacje zawarte w Twoim CV i formularzu aplikacyjnym zostaną przeanalizowane przez Rekrutera pod kątem zgodności z oczekiwaniami na stanowisku, o które się ubiegasz.

Jeżeli Twoja kandydatura zostanie zakwalifikowana, skontaktujemy się z Tobą i zaprosimy do kolejnych etapów.

Krok 2: Spotkania rekrutacyjne

W ramach procesu rekrutacji zaprosimy Cię na co najmniej jedno spotkanie, które odbędzie się  w naszej Centrali lub siedzibie jednostki terenowej. Podczas spotkania będziemy chcieli poznać Twoje doświadczenie, dotychczasową ścieżkę kariery, wiedzę i kompetencje, dowiedzieć się jakie masz oczekiwania wobec stanowiska i pracodawcy, co Cię motywuje. Chętnie też odpowiemy na Twoje pytania, opowiemy o zakresie obowiązków, specyfice pracy i firmie.

Krok 3: Wybór finalnego kandydata i złożenie oferty.

Na podstawie kompletu zebranych informacji, menedżer - przyszły bezpośredni przełożony, we współpracy z Zespołem Rekrutacji i Ocen, dokona wyboru kandydata, który najpełniej wpisuje się w wymagania zdefiniowane dla stanowiska, najlepiej pasuje do zespołu i firmy. 

 

Jeżeli będziesz to Ty, menedżer skontaktuje się z Tobą, żeby złożyć ofertę pracy. Jeżeli wybrany zostanie inny kandydat, po zakończeniu procesu otrzymasz informację o decyzji dotyczącej Twojej kandydatury.