Życie

Dlaczego nie można porównywać polisy posagowej z lokatą?

Wielu klientów po otrzymaniu prognozy składki na ubezpieczenie posagowe rezygnuje z zawarcia umowy. Twierdzą, że uzbierają więcej, gdy będą odkładać w banku – popełniają jednak błąd. Wiesz dlaczego? Bo porównują dwa różne produkty. Jeśli chcesz uchronić się przed drogą pomyłką, przeczytaj tekst i poznaj trzy przewagi, jakie polisa posagowa ma nad lokatą.

Mężczyzna zastanawiający się jakie ubezpieczenie na życie wybrać 

Z artykułu dowiesz się:

  • Ile pieniędzy dostanie dziecko w razie Twojej ewentualnej śmierci, jeśli opłacasz polisę, a ile, jeśli oszczędzasz na lokacie.

Przewaga nr 1: Masz pewność, że dziecko otrzyma kwotę określoną w umowie

Wyobraź sobie taką sytuację: masz 30 lat i na świat właśnie przyszło Twoje dziecko. Od razu zakładasz polisę posagową, przyjmując, że gdy Twoja pociecha skończy 18 lat, dostanie 30 000 zł. W podstawowej wersji ubezpieczenia składka wyniesie Cię ok. 149 zł miesięcznie. Taką samą kwotę lokujesz także w banku.

Jeśli zdarzy się tak, że rok później Cię zabraknie, to dziecko otrzyma z banku ok. 1788 zł (jeśli jest jedynym spadkobiercą). W przypadku polisy opłacimy za Ciebie zadeklarowane 149 zł co miesiąc, a dziecko po osiągnięciu uzgodnionego wieku otrzyma 30 000 zł.

Przewaga nr 2: Jeśli poniesiesz śmierć w wypadku, Twoje dziecko może dostać dodatkowe środki

Możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia przez dopłatę do składki ok. 5 zł miesięcznie. Wtedy, jeśli poniesiesz śmierć w wypadku, Twoje dziecko otrzyma:

  • od razu po zdarzeniu – dodatkową wypłatę równą określonej kwocie, czyli 30 000 zł,
  • po osiągnięciu określonego wieku – zakładane 30 000 zł.

Łącznie to 60 000 zł. Zwróć uwagę, że przy tych samych założeniach z banku dostałoby ok. 1850 zł.

Przewaga nr 3: Możesz dodatkowo zatroszczyć się o rentę posagową dla dziecka

Jeśli zdecydujesz się dopłacać do regularnej składki 21 zł, zapewnisz dziecku rentę posagową w wysokości 1000 zł miesięcznie. W omawianym przykładzie oznacza to, że dziecko będzie dostawać rentę przez 17 lat, co przekłada się na kwotę 204 000 zł. Po osiągnięciu określonego wieku otrzyma też uzgodnione 30 000 zł, czyli łącznie dostanie 234 000 zł.

Z banku w takim przypadku mogłoby liczyć na niecałe 2 000 zł.

W razie tragicznego zdarzenia polisa będzie lepszym zabezpieczeniem finansowym Twojego dziecka, ponieważ wypłaty z ubezpieczenia są o wiele wyższe niż kwoty, które możesz odłożyć w banku.

 

Jak oceniasz artykuł?
Poznaj ofertę ubezpieczenia na życie. Zamów rozmowę
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Imię i nazwisko nie może być dłuższe niż 100 znaków.
Pole może zawierać wyłącznie litery.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Zły format kodu pocztowego.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Nieprawidłowy numer telefonu.

Administratorem danych osobowych jest TUiR „Warta” S.A. oraz TUnŻ „Warta” S.A. i będą one służyły do obsługi zgłoszenia. Więcej informacji o zasadach przetwarzania kliknij tutaj

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady