Życie

Zadbaj o siebie i ubezpiecz się na wypadek ciężkiego zachorowania

Ubezpieczenie na życie jest często kupowane dla spokoju ducha. Powodów, dla których decydujemy się na zakup takiej polisy jest wiele. Przede wszystkim chcemy mieć pewność, że nasi bliscy pozostaną finansowo zabezpieczeni w przypadku kiedy ciężko zachorujemy, będziemy poszkodowani w wypadku samochodowym czy na wypadek naszej śmierci. Na co więc zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie? Podpowiadamy.  

Mama i jej dziecko myją naczynia w kuchni i są ubezpieczeni w Warcie na wypadek ciężkiego zachorowania 

Z tego artykuły dowiesz się:

 • Co musisz widzieć o polisie na życie
 • Jak chroni Cię ubezpieczenie na życie
 • Na jaki okres czasu możesz zawrzeć umowę

Na czym polega ubezpieczenie na życie

W przypadku poważnego zachorowania, takiego jak nowotwór, choroby układu sercowo-naczyniowego lub udaru, ubezpieczenie na wypadek ciężkich chorób może być jedynym sposobem, które może zagwarantować wsparcie finansowe. Diagnoza ciężkiej choroby jest sama w sobie wydarzeniem zmieniającym życie i uzyskanie takiego ubezpieczenia jest właściwym krokiem, aby uzyskać pomoc finansową w nieprzewidzianych sytuacjach medycznych.

Na jaki okres możesz zawrzeć taką ochronę? Umowa podstawowa zawierana jest na czas określony przez Ciebie, ale nie może być krótsza niż 5 lat i może być zawarta maksymalnie do ukończenia przez Ciebie 71 roku życia. Pamiętaj, że im dłuższy okres zawarcia umowy tym korzystniejsza składka. 


Ubezpieczenie na życie

Jak działa ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania?

Bez względu na wiek i aktualny stan zdrowia każdy z Nas może być narażony jest na poważne zachorowanie. Dlatego ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania (Warta Ochrona), może okazać się jedynym sposobem na zagwarantowanie sobie pełnego bezpieczeństwa i komfortu finansowego. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że leczenie każdej poważniejszej choroby wymaga sporych środków finansowych - wizyty i konsultacje lekarskie, zakup leków, konieczność wykonania specjalistycznych badań lub przebywania w ośrodkach klinicznych daleko od miejsca zamieszkania – to tylko niektóre z długiej listy kosztów, które mógłbyś ponieść Ty albo Twoja rodzina.

Jeśli dużo podróżujesz, to z pewnością zainteresuje Cię to, że w dodatkowym wariancie ubezpieczenia dajemy możliwość leczenia za granicą nawet do 2 milionów euro – a także, możesz liczyć na opinię medyczną pozwalającą na zweryfikowanie diagnozy, która została postawiona w Polsce.

Do dużych zalet ubezpieczenia należy również:

 • Leczenie za granicą - zajmujemy się wszystkimi kosztami, formalnościami i logistyką, w takcie Twojej choroby
 • Assistance medyczny - zorganizujemy i opłacimy usługi potrzebne w razie nagłej choroby i po wypadku (także na rowerze) , takie jak rehabilitacja, pobyt w szpitalu czy wizyta lekarska
 • Wsparcie finansowe w wielu nieprzewidzianych sytuacjach związanych z życiem i zdrowiem – Twoim lub Twoich bliskich
 • Ochroną możemy objąć życie Twoje, partnerki lub partnera oraz dzieci
 • Jeśli z tytułu poważnego zachorowania zostanie Ci wypłacone 100 procent wysokości świadczenia, pamiętaj, że to nie kończy Twojej ochrony – wypłacenie świadczenia nie skutkuje wygaśnięciem ochrony w ramach umowy dodatkowej, ani końcem odpowiedzialności w ramach danej grupy chorobowej
   


Ubezpieczenie indywidualne

Jak możesz zgłosić zdiagnozowanie choroby?

Aby zgłosić szkodę wypełnij i prześlij wniosek, w którym znajdują się:

 • Twoje dane: imię, nazwisko, PESEL, dane kontaktowe,
 • numer polisy,
 • dokładny opis zdarzenia polisowego.

Następnie po wypełnieniu formularza zgłoszenia, załącz wszystkie potrzebne dokumenty potwierdzające zdarzenie ( m.in. wypis ze szpitala, wyniki badań, a także kartę choroby) i prześlij do nas.
 

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Koszt polisy, która zabezpieczy Cię przypadku ciężkiego zachorowania jest zróżnicowany i zależy od Twojego wieku, stanu zdrowia i wybranej sumy ubezpieczenia. Jeśli chcesz poznać dokładny koszt umów się na rozmowę lub znajdź jednego z naszych Agentów, który odpowie na Twoje wszystkie pytania. Pamiętaj, że dzięki takiemu ubezpieczeniu szybciej podejmiesz właściwe leczenie, co w istotny sposób przyczyni się do procesu Twojego zdrowienia, a składkę możesz opłacić z góry miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie w wysokości i terminach, które zostały określone w umowie.

 

Jak oceniasz artykuł?
Poznaj ofertę ubezpieczenia na życie. Zamów rozmowę
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Imię i nazwisko nie może być dłuższe niż 100 znaków.
Pole może zawierać wyłącznie litery.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Zły format kodu pocztowego.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Nieprawidłowy numer telefonu.

Administratorem danych osobowych jest TUiR „Warta” S.A. oraz TUnŻ „Warta” S.A. i będą one służyły do obsługi zgłoszenia. Więcej informacji o zasadach przetwarzania kliknij tutaj

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady