Samochód

Dlaczego warto mieć dobre AC na nowe auto?

Kupujesz samochód z salonu? Być może podobnie jak inni kupujący rozważasz polisę AC. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, upewnij się, że ubezpieczenie dobrze ochroni Cię przed skutkami poważnego uszkodzenia auta. Przeczytaj tekst i sprawdź, jak to zrobić.

Uśmiechnięty mężczyzna jadący nowym autem, które ma wykupione polisę AC w Warcie 

Z artykułu dowiesz się:

  • Jaki warunek spełnia dobra polisa AC.
  • Jakich udogodnień możesz oczekiwać, decydując się na AC w Warcie.

Planuję kupić AC. Skąd mam wiedzieć, że podejmuję dobrą decyzję?

Zwróć uwagę szczególnie na jeden element – przez jaki okres towarzystwo gwarantuje, że w razie wypadku wypłaci kwotę równą wartości zakupu auta.

Dlaczego to ważne? Jeśli auto jest całkowicie rozbite i nie nadaje się do naprawy, odszkodowanie jest wyliczane tylko do wartości auta z dnia szkody, a nowe samochody tracą na wartości nawet 10-30% w ciągu pierwszego roku. To oznacza, że po tak poważnym wypadku nie będziesz w stanie odkupić nowego pojazdu.

 

Na co mogę liczyć w ramach umowy AC w Warcie?

W przypadku AC Komfort bez względu na to, kiedy przydarzy Ci się całkowite zniszczenie lub kradzież auta, wypłacimy kwotę określoną w polisie, a nie wartość auta z dnia szkody, jak ma to miejsce przy standardowych ubezpieczeniach. Czyli jeśli szkoda zdarzy się np. w jedenastym miesiącu od podpisania umowy, wypłacimy kwotę, za jaką został kupiony samochód.

Gdy ubezpieczasz nowe auto, możesz ponadto wybrać opcję gwarancji utrzymania wartości fakturowej przez 3 lata. Wtedy nawet przy szkodzie w trzecim roku podstawą do wypłaty będzie wartość zakupu auta wyszczególniona na fakturze. Dzięki takiemu zapisowi możesz wrócić do salonu i kupić nowe auto.

 


Sprawdź cenę ubezpieczenia OC/AC

Jak oceniasz artykuł?
Ładowanie...
Kup online polisę OC/AC
PLs
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Minimalna liczba znaków to 4.
Numer rejestracyjny jest błędny. Sprawdź numer rejestracyjny w dowodzie rejestracyjnym (pkt. A).
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady