Planuję kupić AC. Skąd mam wiedzieć, że podejmuję dobrą decyzję?

Zwróć uwagę szczególnie na jeden element – przez jaki okres towarzystwo gwarantuje, że w razie wypadku wypłaci kwotę równą wartości zakupu auta.

Dlaczego to ważne? Jeśli auto jest całkowicie rozbite i nie nadaje się do naprawy, odszkodowanie jest wyliczane tylko do wartości auta z dnia szkody, a nowe samochody tracą na wartości nawet 10-30% w ciągu pierwszego roku. To oznacza, że po tak poważnym wypadku nie będziesz w stanie odkupić nowego pojazdu.

 

Na co mogę liczyć w ramach umowy AC w Warcie?

W przypadku AC Komfort bez względu na to, kiedy przydarzy Ci się całkowite zniszczenie lub kradzież auta, wypłacimy kwotę określoną w polisie, a nie wartość auta z dnia szkody, jak ma to miejsce przy standardowych ubezpieczeniach. Czyli jeśli szkoda zdarzy się np. w jedenastym miesiącu od podpisania umowy, wypłacimy kwotę, za jaką został kupiony samochód.

Gdy ubezpieczasz nowe auto, możesz ponadto wybrać opcję gwarancji utrzymania wartości fakturowej przez 3 lata. Wtedy nawet przy szkodzie w trzecim roku podstawą do wypłaty będzie wartość zakupu auta wyszczególniona na fakturze. Dzięki takiemu zapisowi możesz wrócić do salonu i kupić nowe auto.