Jakie wypadki w sezonie zimowym zdarzają się najczęściej?

Klienci najczęściej zgłaszają do nas szkody związane z uprawianiem narciarstwa lub snowboardingu. Ich przyczyną są:

  • zwykłe upadki,
  • zderzenie z innym narciarzem/snowboardzistą,
  • wypadnięcie z trasy i zderzenie z drzewem lub inną przeszkodą.

Do takich sytuacji dochodzi na ogół przez nadmierną prędkość i niedostosowanie sposobu jazdy do umiejętności.


Co mogę zrobić, żeby czuć się bezpiecznie w czasie wyjazdu?

Jeśli chcesz mieć pewność, że koszty związane z nagłym wypadkiem na wyjeździe nie zrujnują Twojego budżetu, postaw na polisę turystyczną. Z ubezpieczeniem Warta Travel, masz możliwość wybrania górnej sumy ubezpieczenia kosztów leczenia nawet do 2 000 000 zł. Pamiętaj, że w przypadku narciarzy i snowboardzistów polisa wymaga rozszerzenia o uprawianie sportów zimowych.


Czy w ramach Warta Travel mam do wyboru jakieś opcje dodatkowe?

Jak najbardziej. Sprawdź, które rozszerzenie Cię interesuje, i dopasuj polisę do własnych potrzeb. Oferujemy m.in.:

 

 

Ubezpieczenie NNW

Jeśli podczas wyjazdu doszło do nieszczęśliwego wypadku, na skutek którego doszło do stałego uszczerbku na zdrowiu, możesz ubiegać się o wypłatę świadczenia z tego tytułu.

 

Ubezpieczenie bagażu

Obejmiemy ochroną Twój bagaż, w tym sprzęt narciarski i snowboardowy, laptop, telefon czy aparat

 

OC w życiu prywatnym

W ramach odpowiedzialności cywilnej możemy przejąć odpowiedzialność, jeśli przypadkowo wyrządzisz szkodę innej osobie, np. gdy zderzysz się na stoku z obcokrajowcem i musisz zapłacić za jego leczenie oraz uszkodzony sprzęt sportowy,

 

Kontynuację leczenia powypadkowego w RP

Jeśli będziesz kontynuował leczenie w Polsce, po nieszczęśliwym wypadku za granicą, do kwoty 5 000 zł pokryjemy koszty: zabiegów i operacji, pobytu w szpitalu, wizyt lekarskich a także zakupu niezbędnych lekarstw oraz środków opatrunkowych czy pomocniczych lub środków ortopedycznych.

 

Jeśli rozszerzysz polisę o uprawianie sportów zimowych, otrzymasz również bezpłatny pakiet korzyści, czyli:

  • przy ubezpieczeniu bagażu:
    • zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego/snowboardowego (np. gdy sprzęt zniszczy się podczas wypadku),
    • zwrot kosztów karnetu (np. gdy przydarzy Ci się wypadek czy nagle zachorujesz i nie będziesz mógł wykorzystać wcześniej opłaconego karnetu),
  • przy ubezpieczeniu OC:
    • przejmujemy odpowiedzialność za szkody w wypożyczonym sprzęcie narciarskim/snowboardowym.

 

Przykładowe koszty leczenia za granicą

Zastanawiałeś się jakie są przykładowe koszty leczenia ambulatoryjnego za granicą związane z urazami narciarskimi? Gdybyś nie posiadał prywatnego ubezpieczenia turystycznego to z własnej kieszeni musiałbyś pokryć bardzo wysokie kwoty - przykładowo za zerwanie więzadeł we Francji musiałbyś zapłacić od 250 do 600 EUR, a za załamanie nogi nawet 1000 EUR. A co w przypadku leczenia szpitalnego? Tu koszty są już o wiele wyższe, np. za samo złamanie nogi, możesz zapłacić od 2 000 do 6 000 EUR, a do całej kwoty należy dodać koszty transportu do szpitala.

Koszty transportu do szpitala ambulansem w zależności od jego wyposażenia, odległości oraz kwalifikacji załogi mogą wynieść 4 000 do 6 000 PLN, a samolotem sanitarnym w zależności od odległości i stanu pacjenta mogą wynieść nawet do 65 000 PLN. Jak widzisz kwoty są naprawdę bardzo wysokie, dlatego zakup ubezpieczenia turystycznego powinien być obowiązkiem każdego turysty.