Turystyczne

Idealna ochrona dla narciarzy – o czym pamiętać wybierając ubezpieczenie turystyczne na narty?

Polacy od lat masowo wyjeżdżają  na narty lub snowboard za granicę – a na stoku łatwo o kontuzję lub spowodowanie szkody komuś. Dobre ubezpieczenie turystyczne jest tu wręcz niezbędne.

Mężczyzna na stoku

Z tego artykułu dowiesz się:

 • O czym należy pamiętać wybierając ubezpieczenie na narty za granicę
 • Co powinna zawierać polisa turystyczna na narty lub snowboard
 • Na jaką ochronę możesz liczyć mając polisę turystyczną w góry
 • Co zawiera bezpłatny Pakiet Korzyści dla osób uprawiających narciarstwo lub snowboarding

Sezon narciarski 2022/2023 właśnie się rozpoczyna – a w naszym kraju o ośnieżone trasy nie zawsze jest łatwo. Dlatego zimą Polacy są częstymi gośćmi w krajach, gdzie śnieg na zboczu jest gwarantowany, a standard zimowych usług turystycznych wysoki. W naszym artykule, przeczytasz na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry.
 

W białym sporcie zdarza się czarny scenariusz

Już teraz można zaobserwować pierwszych wyjeżdżających, których – oprócz planów świetnej zabawy – łączy jedno: powinni spakować do walizki polisę turystyczną Warta Travel. Narciarstwo to przyjemny, ale i wymagający sport – wystarczy, że zabraknie koncentracji lub szczęścia i kontuzja gotowa. Po takim nieszczęśliwym wypadku trzeba skorzystać z kosztownej zagranicznej opieki zdrowotnej.

Przed tymi wydatkami idealnie ochroni Cię kompleksowa polisa turystyczna. Ubezpieczenie Warta Travel zostało skonstruowane tak, aby każdy wyjeżdżający miał zapewnioną pełną ochronę finansową w przypadku problemów ze zdrowiem

Pamiętaj o tym, że możliwość wyrządzenia krzywdy komuś na stoku jest niestety dość prawdopodobne.  Niefortunny manewr na nartach może skończyć się nie tylko urazem własnym, ale też innej osoby. Wtedy trzeba zrekompensować poszkodowanym straty – np. zniszczony sprzęt, odzież czy nawet koszty leczenia. Przed takimi wydatkami chroni ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które obejmie również szkody wyrządzone innym na stoku, jeśli polisa będzie rozszerzona o uprawianie sportów zimowych. Ubezpieczenie to obejmuje również szkody w wyposażeniu w miejscu zakwaterowania np. hotelu, pensjonacie czy na kwaterze.

Więcej o tym, na jaka ochronę możesz liczyć posiadając ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry, przeczytasz w naszym artykule "Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd narciarski. Co musi obejmować i ile kosztuje?
 

Ubezpieczenie turystyczne na narty lub snowboard 

Co powinna zawierać dobra polisa dla narciarza?

Na zimowy wypoczynek, niezależnie od atrakcji i aktywności, które zaplanowałeś – sanki, łyżwy, narty, snowboard czy kulig, ważne jest to, żeby przed wyjazdem zadbać o odpowiednią ochronę i kupić dopasowaną do Twoich potrzeb polisę turystyczną.

Co powinno znaleźć się w zakresie polisy turystycznej na wyjazd w góry za granicę?

 • Wysoka suma ubezpieczenia kosztów leczenia,
 • Pokrycie kosztów leczenia w związku z nagłym zachorowaniem,
 • Transport do Polski po wypadku i leczeniu za granicą (najlepiej bez żadnych ograniczeń kwotowych),
 • Odpowiedzialność za szkody podczas amatorskiego uprawiania narciarstwa i snowboardingu,
 • Odpowiedzialność Cywilna w życiu prywatnym, z rozszerzeniem o amatorskie uprawianie narciarstwa/snowboardingu,
 • Ubezpieczenie NNW,
 • Ubezpieczenie kosztów kontynuacji leczenia powypadkowego w Polsce,
 • możliwość kontaktu z Centrum Obsługi Klienta – 24/7 w języku polskim, niezależnie od miejsca pobytu.
   

Narty we Włoszech - obowiązkowe ubezpieczenie OC na włoskich stokach 

Kupując polisę turystyczną Warta Travel z ryzykiem OC i rozszerzeniem o sporty zimowe, otrzymujesz pełną ochronę. Takie ubezpieczenie turystyczne jest szczególnie przydatne dla narciarzy i snowboardzistów wyjeżdżających do Włoch – tam bowiem od początku tego roku wprowadzono obowiązek wykupienia polisy OC dla wszystkich chcących korzystać z wyciągów i tras narciarskich. Kara za jej brak może wynosić od 100 do 150 euro, turysta ryzykuje też utratę skipassa. Polisa Warta Travel jest dwujęzyczna (polsko-angielska) oraz wskazuje wszystkie osoby objęte ochroną ubezpieczeniową, dlatego spełnia wszelkie wymogi koniecznie do wejścia na włoskie stoki.

Więcej o obowiązkowym ubezpieczeniu OC na włoskich stokach, przeczytasz w naszym artykule "Obowiązkowe ubezpieczenie OC na włoskich stokach od 2022 roku"
 

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry 

Pakiet korzyści dla narciarzy lub snowboardzistów

Oprócz pokrycia kosztów leczenia i pomocy assistance, ubezpieczenie podróżne Warta Travel zawiera bezpłatny Pakiet Korzyści dla osób uprawiających narciarstwo lub snowboarding, dostępny pod warunkiem rozszerzenia zakresu podstawowego o ubezpieczenie bagażu podróżnego i OC oraz wykupienia rozszerzenia polisy o sporty zimowe. 

Pakiet gwarantuje: 

 • zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego/snowboardowego (80 zł dziennie, maks. 7 dni),
 • zwrot kosztów karnetu (80% wartości karnetu),
 • odpowiedzialność za szkody rzeczowe spowodowane w wypożyczonym sprzęcie narciarskim/snowboardowym.

 

 

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady