Turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd narciarski. Co musi obejmować i ile kosztuje?

Akcja ratunkowa i leczenie złamania po wypadku na stoku za granicą może kosztować nas nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. By uniknąć tego typu wydatków warto mieć przy sobie polisę turystyczną. 

Kobieta w pomarańczowym kasku narciarskim symbolizująca ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry 

Z artykułu dowiesz się:

 • Co powinna zawierać polisa turystyczna na wyjazd narciarski.
 • Na jaką pomoc możesz liczyć w ramach podstawowego i rozszerzonego ubezpieczenia Warta Travel.
 • Dlaczego warto ubezpieczyć swój bagaż.

Zdrowe powietrze, ruch i słońce przez kilka dni działają niemal jak lekarstwo. Te przyjemności może jednak przerwać niespodziewany wypadek, który  może nie tylko zepsuć nam wyjazd, ale narazić też na duże koszty.  

 

Polisa dla narciarza

Niezależnie od planowanych atrakcji – sanki, łyżwy, narty, snowboard czy kulig, ważne jest, żeby przed wyjazdem zadbać o bezpieczeństwo i kupić dopasowaną do potrzeb polisę ubezpieczeniową. Szczególnie w okresie panującej pandemii. Warto zwrócić uwagę także na obostrzenia dotyczące COVID-19 w regionie, do którego się wybieramy. 

Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry za granicę? W zakresie polisy powinny przede wszystkim znaleźć się:

 • Wysoka suma ubezpieczenia kosztów leczenia,
 • Pokrycie kosztów leczenia w związku z nagłym zachorowaniem, w tym również na COVID-19,
 • Transport do Polski po wypadku bądź leczeniu za granicą, najlepiej bez żadnych ograniczeń kwotowych,
 • Koszty poszukiwania i ratownictwa w górach-najlepiej bez limitu sumy ubezpieczenia,
 • Odpowiedzialność za szkody podczas amatorskiego uprawiania narciarstwa i snowboardingu,
 • Odpowiedzialność Cywilna w życiu prywatnym, z rozszerzeniem o amatorskie uprawianie narciarstwa/snowboardingu,
 • Ubezpieczenie NNW,
 • Ubezpieczenie kosztów kontynuacji leczenia powypadkowego w Polsce,
 • Pomocy konsultantów Centrum Obsługi Klienta – 24/7 w języku polskim, niezależnie od miejsca pobytu.
   


Ubezpieczenie turystyczne

Koszty leczenia i transportu

Ubezpieczenie podróżne Warta Travel na wyjazd zagraniczny obejmuje nagłe zachorowania, nieszczęśliwe wypadki i następstwa chorób przewlekłych, a także koszty związane z zachorowaniem na COIVD-19. To niezwykle ważne w czasach, w jakich żyjemy.

Ubezpieczenie turystyczne Warta Travel pokrywa  m.in. koszty transportu (dojazdu)  do placówki medycznej, koszty transportu do Polski, koszty kierowcy zastępczego, który bezpiecznie sprowadzi samochodem Ciebie i Twoich bliskich do Polski . a także koszty leczenia szpitalnego, wizyt lekarskich, zabiegów czy operacji.

Assistance – znaczy pomoc

Polisa ubezpieczeniowa na wyjazd za granicę to nie tylko pokrycie  kosztów leczenia czy konsultacji, ale przede wszystkim organizacja pomocy. W sytuacji zachorowania lub wypadku pomoc assistance jest nie do przecenienia.

Centrum Obsługi Klienta, które czynne jest całą dobę 365 dni w roku, w języku polskim pomoże zorganizować niezbędne usługi i pokryć ich koszty.

Zakres usług jaki obejmuje assistance to:

 • nielimitowany transport ubezpieczonego (także transport zwłok, bez względu na przyczynę zgonu),
 • nielimitowane koszty poszukiwania i ratownictwa w górach, na lądzie i na wodzie,
 • pozostałe usługi assistance świadczone do 1 000 000 zł, w tym: doraźną pomoc medyczną, wcześniejszy powrót ubezpieczonego, powrót osób bliskich ubezpieczonego, kontynuację podróży, opiekę nad nieletnimi dziećmi, kierowcę zastępczego, zakwaterowanie na czas rekonwalescencji oraz telefoniczną pomoc tłumacza języka angielskiego w sprawach medycznych.

Jeśli wyjazd na narty był zorganizowany samodzielnie, z dojazdem własnym samochodem, a poszkodowany jest jedynym kierowcą, to w ramach polisy może on skorzystać z usługi kierowcy zastępczego, który jego samochodem bezpiecznie zawiezie go wraz z rodziną do domu.

 

OC

Kupując, ubezpieczenie często myślimy o wypadkach, które mogą dotknąć nas lub naszych bliskich. Rzadziej zastanawiamy się nad możliwością wyrządzenia krzywdy osobie trzeciej. To częsty błąd. Zimowy wyjazd w góry może skończyć się nie tylko naszym urazem, ale też innej osoby, w którą np. niechcący wjedziemy na nartach. Dlatego, wybierając polisę turystyczną, powinniśmy wykupić również ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które pozwoli uchronić nas i członków naszej rodziny przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonym osobom trzecim. Ubezpieczenie Warta Travel obejmuje również szkody wyrządzone w wyposażeniu w miejscu zakwaterowania np.: hotelu, pensjonatu czy kwater prywatnych.

 

NNW

Ubezpieczenie NNW przyda się, jeżeli podczas wyjazdu dojdzie do stałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci osoby ubezpieczonej. Suma ubezpieczenia może wynieść nawet 100 000 zł.

Pamiętaj, że NWW  to realne wsparcie  finansowe po nieszczęśliwym wypadku:

 • dla osoby ubezpieczonej – otrzymane świadczenie może pomóc w leczeniu, kosztownej rehabilitacji lub po prostu uzupełnić budżet domowy w okresie ograniczonych dochodów,
 • dla bliskich osoby ubezpieczonej – w przypadku śmierci, świadczenie otrzyma osoba uprawniona, a pieniądze mogą okazać się niezbędne do utrzymania czy pokrycia istniejących zobowiązań np. raty kredytu.

Po rozszerzeniu polisy o sporty zimowe i dokupieniu ubezpieczenia bagażu podróżnego oraz OC — Warta Travel, zawiera bezpłatny Pakiet Korzyści dla osób uprawiających narciarstwo lub snowboarding, gwarantujący:

 • zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego/snowboardowego (80 zł dziennie, maks. 7 dni),
 • zwrot kosztów karnetu (80% wartości karnetu),
 • odpowiedzialność za szkody rzeczowe spowodowane w wypożyczonym sprzęcie narciarskim/snowboardowym.

 

Ubezpieczenie bagażu

Zgubiony czy zniszczony bagaż potrafi zepsuć wyjazd i spowodować niepotrzebny stres. Dlatego wybierającym się w podróż warto przypomnieć, że w takich sytuacjach przydatne jest posiadanie ubezpieczenia turystycznego Warta Travel, rozszerzonego właśnie o ochronę bagażu. Oferujemy ochronę nie tylko walizki, ale także wszystkich jego rzeczy osobistych, a także sprzętu elektronicznego oraz sportowego – w tym np. sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

 

Jaki jest zakres ubezpieczenia?

Wypłacimy odszkodowanie, za utratę bagażu podróżnego wskutek:

 • udokumentowanej kradzieży z włamaniem lub rabunku,
 • zaginięcia , kiedy znajdował się pod opieką zawodowego przewoźnika,
 • nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku (potwierdzonego zaświadczeniem lekarskim), przez co klient nie ma możliwości zabezpieczenia lub zaopiekowania się bagażem,
 • wypadku lub katastrofy środka komunikacji (transport publiczny i pojazdy mechaniczne) czy podczas akcji ratowniczej związanej z tymi zdarzeniami.

 

Czy polisy z rozszerzeniem o uprawienie narciarstwa są drogie?

Nie. Koszt takiej polisy stanowi ułamek wszystkich kosztów związanych z wyjazdem na narty. Polisę na tygodniowy wyjazd można kupić już na przykład za 170 zł *, a zakup zajmie nie więcej niż kilka minut.

 

 

* Oferta skalkulowana dla osoby do 26 r. ż, wybierającej się na wyjazd do Włoch, Austrii, Czech lub na Słowację przy następujących parametrach: koszty leczenia na 400 tys. zł, suma ubezpieczenia NNW na 25 tys. zł, OC 300 tys. zł , ubezpieczenie bagażu na kwotę 3 000 zł. 

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady