Turystyczne

Mundial 2022 w Katarze - jaką ochronę ubezpieczeniową powinni wybrać kibice?

Mundial w Katarze to ogromna i wyczekiwana atrakcja, którą wielu fanów futbolu na pewno będzie chciało zobaczyć na własne oczy. Wszyscy kibice wyjeżdżający do Kataru powinni mieć jednak wykupione ubezpieczenie turystyczne do jednego z najdroższych państw świata.

Piłkarz strzelający bramkę

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Kiedy na mistrzostwach świata zagra polska drużyna
 • Dlaczego warto mieć polisę turystycznym w Katarze
 • Ile mogą wynosić koszty leczenia w jednym z najdroższych krajów świata
 • Na jaką pomoc możesz liczyć mając ubezpieczenie turystyczne

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to ogromne widowisko, przyciągające tłumy przed ekrany telewizorów. Kilkadziesiąt tysięcy kibiców z całego świata zdecyduje się teraz zobaczyć mecze na żywo w Katarze. Wśród nich na pewno nie zabraknie Polaków, zwłaszcza podczas meczów naszej reprezentacji, która będzie miała okazję zmierzyć się m.in. z Argentyną. Jak przygotować się na wyjazd do Kataru i dlaczego polisa turystyczna jest tak ważna, przeczytasz w naszym artykule. 

 

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2022 roku - kiedy zagra polska drużyna?

Kiedy nasza reprezentacja rozegra mecze z innymi państwami? Drużyna Czesława Michniewicza pierwszy gwizdek na murawie usłyszy we wtorek 22 listopada, kiedy stanie naprzeciwko drużyny Meksyku. Terminarz spotkań polskiej reprezentacji na mundialu w Katarze w 2022 roku przedstawiamy poniżej:

 • 22 listopada (wtorek): Meksyk – Polska (godz. 17.00 - Ad-Dauha)
 • 26 listopada (sobota): Polska – Arabia Saudyjska (14.00 - Ar-Rajjan)
 • 30 listopada (środa): Polska – Argentyna (20.00 - Ad-Dauha)

W przypadku awansu polska reprezentacja zagra w 1/8 finału 3 lub 4 grudnia z Francją, Danią, Tunezją lub zwycięzcą barażu (Australia, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Peru).

 

Ubezpieczenie turystyczne do Kataru 

Co warto wiedzieć o Katarze?

Jeśli wybierasz się do Kataru, to powinieneś być świadomy, że Katar to jeden z najdroższych krajów świata. We wszystkich rankingach najdroższych państw świata Katar niezmiennie znajduje się w pierwszej piątce. Tania jest tam tylko benzyna (2,5 zł/l w przeliczeniu na polską walutę). Pozostałe towary codziennego użytku pochodzą z importu, przez co ich ceny są bardzo wysokie.

Konieczność sprowadzania z zagranicy praktycznie wszystkich towarów oraz zatrudniania do wielu rodzajów usług zagranicznych specjalistów (Katar w 90 proc. jest zamieszkiwany przez obcokrajowców) ma też wpływ na wysokie ceny świadczeń medycznych, z których skorzystanie może okazać się konieczne.

Pamiętaj, że nagłe zachorowania czy nieszczęśliwy wypadek może przydarzyć się również podczas tak emocjonującej imprezy jak mundial. 

 

Dlaczego warto mieć polisę turystyczną jadąc do Kataru?

Koszty leczenia w Katarze są bardzo wysokie i mogą przekroczyć Twoje możliwości. Tym bardziej, że Polska nie ma podpisanych z Katarem żadnych umów dwustronnych, dotyczących refundowania kosztów leczenia. Jak możemy przeczytać w rządowym serwisie, koszt wizyty w prywatnym gabinecie lekarskim wynosi 300 riali, czyli ok. 390 zł. a leczenie szpitalne jest znacznie droższe.

Jedną z sytuacji, jaka spotkała w Katarze jednego z naszych klientów, dotyczy zachorowania na COVID-19 dwóch podróżujących osób. Gdyby nie polisa turystyczna, ubezpieczeni musieliby z własnych środków finansowych pokryć m.in.: 

 • koszty dodatkowego zakwaterowania związane z izolacją ubezpieczonego i kwarantanną osoby towarzyszącej, które wyniosły łącznie 10 tys. zł, 
 • koszty biletów powrotnych do Polski dla obu osób ponad 8,5 tys. zł,
 • leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe kosztowały 55 zł.

W innym przypadku klient zwrócił się o pomoc medyczną w związku z wystąpieniem jęczmienia na oku, gdzie koszty wizyty u lekarza oraz antybiotyku wyniosły około 800 zł. Jak widzisz, kwoty nie należą do najmniejszych, dlatego zawsze warto mieć wykupioną polisę turystyczną, nawet jeśli planujesz wyjazd tylko na jeden.

 

Ubezpieczenie podróżne 

Ubezpieczenie turystyczne – na jaką ochronę możesz liczyć?

Dlatego aby uniknąć nieprzewidzianych wydatków stanowczo powinieneś spakować do walizki polisę turystyczną Warta Travel. Minimalna proponowana suma ubezpieczenia dla podróżujących do Kataru wynosi 400 tys. zł. Warto jednak pamiętać, że możesz wybrać wyższą sumę, polisa bowiem gwarantuje pokrycie kosztów leczenia aż do 2 mln zł. Dlatego nawet w tak kosztownym państwie jak Katar pozwoli Ci się cieszyć mundialem na sto procent.

Jakie jeszcze korzyści daje ubezpieczenie turystyczne Warta Travel:

 • Najważniejsze atuty produktu to m.in.: nielimitowany transport medyczny ubezpieczonego – realizowany do wysokości rzeczywistych kosztów transportu,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia następstw chorób przewlekłych w zakresie podstawowym bez dodatkowej zwyżki,
 • Skutki aktów terrorystycznych – w zakresie podstawowym obejmujemy ochroną osoby, które ucierpią w zdarzeniach powstałych w wyniku aktów terrorystycznych,
 • Szkody po spożyciu alkoholu w zakresie kosztów leczenia, assistance i NNW,
 • Leczenie chorób tropikalnych – traktujemy je jako nagłe zachorowanie za granicą,
 • Zorganizowanie i pokrycie kosztów izolacji ubezpieczonego i kwarantanny osób wspólnie podróżujących, ubezpieczonych w ramach tej samej polisy podczas podróży, w okresie ubezpieczenia, po przekroczeniu granicy RP lub kraju stałego zamieszkania. Pokrywamy koszty noclegów i wyżywienia do limitu 5 tys. zł na każdego ubezpieczonego.

 

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady