Życie

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek nowotworu?

Listopad to miesiąc świadomości nowotworów męskich. Odpowiedzialne podejście do tego tematu, obok rzecz jasna profilaktyki, obejmuje także ubezpieczenie, które w razie choroby pomoże skutecznie z nią walczyć.

Lekarz w białym fartuchu piszący notatkę z wizyty

Z tego artykułu dowiesz się: 

  • Jak ważna jest regularna profilaktyka
  • Dlaczego warto mieć polisę na wypadek nowotoworu 
  • Na jaką pomoc mozesz liczyć podczas choroby mając ubezpieczenie na życie

Listopad miesiącem świadomości "męskich nowotworów" 

Listopadowe kampanie społeczne uświadomiły wielu mężczyznom konieczność  profilaktycznej diagnostyki tzw. nowotworów męskich. Rak prostaty jest w Polsce drugim co do częstości występowania nowotworem u panów (po raku płuca). Rzadziej diagnozowany rak jądra jest w ogromnej większości przypadków uleczalny, ale również wymaga czujności, pozwalającej wykryć chorobę jak najwcześniej. Pamiętaj, że o takiej ochronie warto myśleć, niezależnie od wieku. Warto wiedzieć, że rak prostaty atakuje głównie panów po 50. roku życia, to nowotwór jądra jest chorobą młodych mężczyzn  – najwięcej zachorowań notuje się w wieku 15-40 lat.

 

Ubezpieczenie na życie 

Polisa na wypadek nowotworu - dlaczego warto?

Nowotwór wywraca do góry nogami życie pacjenta i rodziny, dlatego tak ważna jest polisa, która pozwoli poradzić sobie z problemem w możliwie najlepszy sposób. Trwające kampanie społeczne, skupiające się na diagnostyce, to najlepszy moment, by uświadomić sobie, że ważnym elementem ochrony przed rakiem jest również odpowiednie ubezpieczenie. Taką ochronę zapewnia umowa dodatkowa Sposób na raka w ramach polisy Warta Ochrona.
 

Ochrona na wypadek raka - na jaką pomoc możesz liczyć? 

Z ubezpieczeniem na życie Warta Ochrona i umową dodatkową otrzymasz, w razie wystąpienia choroby nowotworowej, pieniądze i wsparcie, które ułatwią i przyśpieszą leczenie. Uzyskasz też wiedzę o możliwych metodach terapii, a maksymalna wartość wypłaty z polisy to aż 500 tys. zł w opcji rozszerzonej.

Pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel, w tym np. na prywatne badania i wizyty lekarskie, niezbędne leki i suplementy towarzyszące terapii czy uzupełnienie budżetu domowego w trudnym okresie choroby. Jest to nieocenione wsparcie w trakcie leczenia. 

Co ważne, w przypadku zdiagnozowania nowotworu złośliwego i zakończenia ochrony z umowy dodatkowej — Sposób na raka, Ty jako ubezpieczony masz prawo do świadczenia z tytułu operacji, radioterapii i chemioterapii oraz Pomocy Medycznej (Sposób na Raka) w okresie do 120 miesięcy od daty wygaśnięcia odpowiedzialności z tej umowy dodatkowej (wariant rozszerzony).

Ubezpiecz się na wypadek nowotworu 

Jak oceniasz artykuł?
Poznaj ofertę ubezpieczenia na życie. Zamów rozmowę
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Imię i nazwisko nie może być dłuższe niż 100 znaków.
Pole może zawierać wyłącznie litery.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Zły format kodu pocztowego.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Nieprawidłowy numer telefonu.

Administratorem danych osobowych jest TUiR „Warta” S.A. oraz TUnŻ „Warta” S.A. i będą one służyły do obsługi zgłoszenia. Więcej informacji o zasadach przetwarzania kliknij tutaj

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady