Pieniądze na nowe auto po wypadku lub kradzieży

W AC Komfort bez względu na to, kiedy zdarzy Ci się zupełne rozbicie lub kradzież auta, wypłacimy kwotę określoną w polisie (a nie wartość auta z dnia szkody, jak w standardowych polisach). Ubezpieczając nowe auto możesz wybrać również opcję gwarancji utrzymania wartości fakturowej przez trzy lata.

 

Dla kogo?

 

Przede wszystkim dla posiadaczy nowszych aut, dla których roczna utrata wartości wynosi nawet 20-30 proc. 

 

Dlaczego warto?

 

Dzięki tej opcji po zupełnym rozbiciu auta (tzw. szkoda całkowita) lub kradzieży, dostaniesz taką kwotę, jaka została wpisana w polisie. Ubezpieczając w Warcie zupełnie nowe auto, można zawrzeć umowę z gwarancją na trzy lata. Wtedy, nawet przy szkodzie w trzecim roku, podstawą do wypłaty będzie wartość zakupu auta wyszczególniona na fakturze. Dzięki takiemu zapisowi możesz wrócić do salonu i kupić nowe auto.

Po prostu wartość auta wpisana w polisie przy zawieraniu umowy (np. 60 tys. zł), będzie podstawą do obliczania odszkodowania w razie zupełnego rozbicia samochodu lub kradzieży np. w 10 miesiącu od jego zakupu. Przy standardowych umowach AC komunikacyjnego odszkodowanie po wypadku ustala się według wartości auta z dnia szkody. Ponieważ samochody – w zależności od wieku – tracą w ciągu roku nawet 10-30 proc. wartości, po 10 miesiącach może to być, np. 51 tys. zł.

To opcja przydatna w razie kradzieży czy zupełnego rozbicia auta.