Samochód

Jakie są najpopularniejsze modele samochodów do leasingu i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Koreański SUV, czeski sedan czy japoński hatchback? Jeśli planujesz wziąć samochód w leasing, warto wcześniej wiedzieć, które pojazdy cieszą się największą popularnością. Oto najchętniej wybierane do leasingu modele aut osobowych w Polsce.

Kluczyki do auta

Jakie auto w leasing? Najpopularniejsze modele samochodów w Polsce

W przypadku nowo rejestrowanych aut, na pierwszym miejscu (zarówno wśród firm, jak i klientów indywidualnych) znajduje się Toyota Corolla. Jednak to nie jedyny model japońskiego producenta, który cieszy się tak dużą popularnością. Leasingobiorcy chętnie korzystają z innych pojazdów gamy modelowej Toyoty, takich jak np. C-HR, Yaris, Corolla Cross czy RAV4. Finansowaniem często obejmowane są również auta innych azjatyckich marek, czyli Kia i Hyundai. Mowa tu głównie o modelach Sportage i Tucson.

Równie popularnymi pojazdami do leasingu są także samochody produkcji Škody — w szczególności Octavia i Superb. Ten pierwszy jest jednocześnie drugim najpopularniejszym modelem do leasingu w Polsce, tuż za wcześniej wspomnianą Toyotą Corollą.

Poniżej znajdziesz więcej przydatnych informacji na temat kilku najczęściej wybieranych modeli i dowiesz się, dlaczego warto zwrócić na nie uwagę przy wyborze najkorzystniejszej oferty leasingu.
 

Toyota Corolla — król leasingu samochodów w Polsce

Obecnie Toyota Corolla jest dostępna w trzech różnych rodzajach nadwozia: hatchback, sedan i kombi. Samochód występuje w dwóch wersjach napędu hybrydowego z automatyczną skrzynią biegów. Mocniejszy silnik o pojemności 2.0 L może pochwalić się mocą 196 KM, średnim spalaniem na poziomie 4.5 l/100 km i zadowalającym przyspieszeniem na poziomie 7.4 sekundy do „setki” (w przypadku Corolli Hatchback).

 

Oczywiście jak przystało na japońskiego producenta, najnowsza Corolla została wyposażona w szereg nowoczesnych technologii, przede wszystkich tych zapewniających bezpieczeństwo na drodze (np. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia czy proaktywny asystent jazdy i zwalniania). Jednocześnie nie brakuje tu rozwiązań zwiększających komfort użytkowania (m.in. eco driving wyłącznie w trybie elektrycznym, komputer pokładowy z ekranem dotykowym, łączność z autem za pośrednictwem aplikacji mobilnej).
 

Škoda Octavia — czeski klasyk

Škoda Octavia jest dostępna w dwóch wersjach nadwozia: sedan lub kombi. Na pokładzie tego modelu można znaleźć m.in. wyświetlacz head-up, adaptacyjny tempomat z funkcją predykcji, ergonomiczne fotele z certyfikatem AGR, system Travel i Park Assist czy możliwość bezdotykowego otwierania klapy bagażnika. Co ważne, Škoda Octavia to również bardzo bezpieczne auto, które otrzymało maksymalną liczbę gwiazdek w testach Euro NCAP.

 

Dostępne wersje silnikowe obejmują różne rodzaje napędu oraz skrzyni biegów, m.in.:

  • 2.0 TDI 200KM (diesel);
  • 1.5 TSI m-HEV 150KM (mild hybrid);
  • 1.5 TSI 150KM (benzyna).

Warto też zaznaczyć, że producenci zadbali o szereg komfortowych rozwiązań konstrukcyjnych, gdzie jednym z nich jest np. łatwy dostęp do wlewu na płyn AdBlue, umieszczony tuż obok standardowego korka paliwa.
 

 

Hyundai Tucson — hybryda z charakterem

Hyundai Tucson to nowoczesny miejski SUV, który może być wyposażony w trzy rodzaje silników hybrydowych: pełny hybrydowy (HEV), plug-in hybrid (PHEV) i tzw. miękką hybrydę (mHEV).

Model posiada ogromną liczbę przydatnych funkcji, takich jak np. sterowanie komputerem pokładowym za pomocą komend głosowych, usługi łączności Bluelink (m.in. lokalizacja zgubionego pojazdu) i trzy tryby jazdy (normal, eco, sport). Nie należy również zapomnieć o systemach poprawiających komfort i bezpieczeństwo, takich jak np. asystent prędkości, unikania kolizji czołowych FCA czy świateł drogowych (HBA).

Tucson charakteryzuje się również elektronicznie sterowanym zawieszeniem i nowoczesnym układem na wszystkie koła HTRAC. Dzięki niemu komputer pokładowy automatycznie kontroluje zmienny przepływ momentu obrotowego w zależności od przyczepności kół i prędkości. Zapewnia to nie tylko lepszą stabilność i przyspieszenie, ale również mniejsze spalanie paliwa, co m.in. minimalizuje ryzyko przykrych konsekwencji jazdy na rezerwie.
 

Kia Sportage — AWD i ponad 250 KM

Kia Sportage nie bez powodu znalazła się w gronie najpopularniejszych modeli samochodów do leasingu. Jest jednym z najchętniej wybieranych pojazdów typu SUV w Polsce w 2022 r. i pierwszej połowie 2023 r. według  danych z bazy

CEPiK

. Tak duża popularność wynika przede wszystkim z trzech dostępnych wydajnych wersji silnikowych przy wykorzystaniu napędów hybrydowych, gdzie najmocniejszy z nich (1.6 T-GDi PHEV) osiąga solidne 265KM. Dodatkowo każdy wariant modelu Sportage może być wyposażony w napęd na wszystkie koła (AWD).

SUV Kia to również szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wśród nich można wyróżnić te poprawiające komfort codziennego użytkowania (np. Android Auto, duży wyświetlacz 12,3”. tempomat) i bezpieczeństwo (m.in. ESP, automatyczne hamowanie w razie ryzyka kolizji czy wypadku, monitorowanie martwego pola, system kamer 360°). Na uwagę zasługuje również układ NSCC, który automatycznie zwalnia pojazd przed zakrętem, jeśli prędkość jest zbyt wysoka.

 

Toyota RAV4 — imponujący i elegancki

Toyota, oprócz flagowej Corolli, może pochwalić się również modelem RAV4. Ten nowocześnie i drapieżnie wyglądający SUV jest dostępny w dwóch wersjach silnika hybrydowego Hybrid Force o pojemności 2.5 l i mocy 218 lub 222 koni mechanicznych. Pomimo dosyć mocnego napędu RAV4 osiąga bardzo korzystne średnie spalanie na poziomie 5,7l/100 km.

Jeśli chodzi o funkcje, to nie brakuje tutaj dotykowego ekranu multimedialnego, obsługi aplikacji mobilnych do łączności z autem czy bezprzewodowego ładowania telefonu. Toyota RAV4 posiada dodatkowo wszystkie przydatne nowoczesne systemy bezpieczeństwa, nawet takie jak ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu z automatycznym hamowaniem (RCTAB) czy przypominanie o sprawdzeniu tylnych foteli przed opuszczeniem pojazdu (RSRS).

 

Jak oceniasz artykuł?
Ładowanie...
Kup online polisę OC/AC
PLs
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Minimalna liczba znaków to 4.
Numer rejestracyjny jest błędny. Sprawdź numer rejestracyjny w dowodzie rejestracyjnym (pkt. A).
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady