Samochód

Pomoc w zimowych problemach kierowców – Ubezpieczenie Assistance

Ocieplenie klimatu nie wyklucza nagłego ataku zimy z dużymi mrozami i opadami śniegu. W takich warunkach samochody zawodzą znacznie częściej niż latem. Przydaje się wtedy pomoc assistance.

Kobieta i mężczyzna będący zimą w górach i mający wykupione ubezpieczenie assistance 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jakich sytuacjach przydaje się assistance
  • Na co zwracać uwagę kupując ubezpieczenie assistance
  • Czy mając polisę assistance możesz liczyć na holowanie pojazdu
  • Jak postępować w przypadku problemów z autem   

Rozładowany akumulator, zamarznięte paliwo, awaria silnika czy uszkodzenie samochodu na skutek wjechania w zaspę to popularne problemy kierowców w bardzo mroźne dni. Oblodzenie i śnieg na drodze powodują, że częściej niż w innych porach roku dochodzi do stłuczek parkingowych, kolizji w mieście, oraz wypadków na śliskiej drodze w trasie. Warto się zabezpieczyć i wykupić ubezpieczenie, dzięki któremu będziesz mógł liczyć na pomoc w razie nie tylko „zimowego kłopotu”.
 

ABC samochodowego assistance

Assistance to ubezpieczenie, dzięki, któremu firma ubezpieczeniowa zajmuje się organizacją i pokryciem kosztów pomocy kierowcy i pasażerom ubezpieczonego pojazdu.  Kiedy? Gdy, np. dojdzie do unieruchomienia auta na skutek np. awarii, wypadku na śliskiej drodze, wjechania w zaspę czy poważnego zniszczenia samochodu przez spadające sople.


Sprawdź cenę ubezpieczenia z OC

Rada nie tylko na rozładowany akumulator

Niskie temperatury nie są korzystne dla akumulatorów, a brak możliwości uruchomienia samochodu z tego powodu to zmora właścicieli pojazdów parkujących na ulicy pod domem czy pod pracą. Często też dochodzi do takich sytuacji podczas wyjazdów na ferie zimowe.  

Jak w takich przypadkach pomoże assistance?

„Wstałem o 7 rano, za oknem nadal noc, a termometr pokazuje, że jest mróz. Jak zawsze wyszedłem przed blok, by odpalić auto. Kilka ruchów kluczykiem i samochód cały czas milczy. Wszystko jasne – rozładowany akumulator. Miałem mnóstwo zadań w pracy, a czas naglił, bo zbliżały się ferie i przed urlopem chciałem wszystko zamknąć. Zadzwoniłem po pomoc na infolinię Warty i umówiłem się na przyjazd pomocy drogowej. W tym czasie wróciłem do domu, by pomóc żonie przygotować dzieci do szkoły. W ciągu godziny przyjechała pomoc drogowa, która pomogła mi uruchomić auto. Nic mnie to nie kosztowało, a mogłem dotrzeć do pracy i w sumie nie spóźniłem się tak bardzo” - Karol z Kalisza.
 

Ubezpieczenie assistance zapewnia organizację i pokrycie kosztów usprawnienia auta na miejscu, a gdy naładowanie akumulatora na miejscu nie jest możliwe — odholowanie pojazdu do warsztatu, pod miejsce zamieszkania klienta lub w inne miejsce wskazane przez kierowcę. Oczywiście, w zakresie limitów km dostępnych w ramach wykupionego ubezpieczenia.

Dla wygody klientów Warta posiada opcje ubezpieczenia assistance z „holowaniem bez limitu km” dla wypadków i zdarzeń w Polsce w wariantach Złoty+ i Platynowy.
 

Gdy zamarznie paliwo albo niekontrolowany poślizg pokrzyżuje plany

Polska zima potrafi być kapryśna. Ciepłe dni z dodatnią temperaturą często przeplatają się z mrozem, śnieżycami i oblodzeniem na drodze. Staramy się być bardziej ostrożni na drodze. Nie zmienia to jednak faktu, że każdemu z nas może przytrafić się niespodziewany wypadek czy awaria.
 

Po pracy pojechałam kupić prezent urodzinowy dla mojej mamy. Zbliżając się do sklepu, poczułam to, jak śliska jest droga. Mocniejsze hamowanie i bokiem uderzyłam w inne auto. Okazało się, że samochód jest uszkodzony i nie nadaje się do jazdy. Nie dość, że zmartwiłam się stanem auta to jeszcze, doszło do mnie to, że mogę nie pojechać na urodziny do mamy, która mieszka dość daleko i widujemy się naprawdę rzadko. Skontaktowałam się z infolinią, by poinformować ich o stłuczce. Nie czekałam długo, jak przyjechał Pan z lawetą. Zabrał mój samochód, a pracownik wypożyczalni podstawił  zastępczy. Na szczęście kupując ubezpieczenie Agent zasugerował mi kupić wariant Zloty+. Dzięki temu miałam auto i mogłam spotkać się z rodziną w urodziny mamy. Sama naprawa po stłuczce też trwała krótko. Warta sprawdziła się w praktyce” – Katarzyna z Lublina.
 

Zimą z usługi holowania, klienci chętnie korzystają nie tylko po poważnych awariach, ale także, gdy samochód nie nadaje się do jazdy, bo zamarzło paliwo, sarna przebiegająca drogę uszkodziła samochód lub gdy nie jest możliwa wymiana opony zniszczonej na skutek wpadnięcia do rowu ze śliskiej drogi. Co ważne, wraz z usługą holowania samochodu możliwy jest transport osób podróżujących ubezpieczonym pojazdem.
 

Gdy musimy w podróży poczekać na naprawę auta

Klientom, którzy posiadają rozszerzone pakiety assistance ubezpieczyciel w razie potrzeby zorganizuje  i opłaci auto zastępcze, z którego będzie można skorzystać po awarii, wypadku lub kradzieży auta. Tu również zakres usługi zależy od wykupionego wariantu ubezpieczenia. Dodatkowo, gdy podczas podróży np. do Zakopanego, Jakuszyc lub Sölden popsuje się samochód, klienci mogą liczyć na pokrycie kosztów hotelu, w którym z rodziną poczekają na naprawę auta w warsztacie albo też skorzystać z transportu do miejsca docelowego podróży w górach, albo zamieszkania.
 

„Wracałem ze swoją rodziną z ferii do domu. Na zewnątrz panowała ogromna śnieżyca, było ślisko i miałam bardzo słabą widoczność. Mimo tego, że zwolniłem i starałem się jechać uważniej to samochód wpadł w poślizg i wypadł z jezdni. Uderzyliśmy w drzewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale samochód nie był w stanie jechać dalej. Był wieczór, więc pojawił się dość duży problem i pytanie, co dalej. Szybko skontaktowałem się ze swoim ubezpieczycielem, by dowiedzieć się, czy zakres ochrony wykupionego przeze mnie assisatnce obejmuje pomoc w zakwaterowaniu. Okazało się, że tak. W ciągu godziny przyjechała laweta zabrać auto do naprawy. Na szczęście mieliśmy jeszcze kilka dni wolnego od pracy, a dzieci od szkoły i mogliśmy skorzystać z noclegu w pobliskim hotelu na czas naprawy naszego samochodu. Po 3 dniach otrzymaliśmy już sprawny pojazd i mogliśmy z rodziną wrócić do domu”. – Wojciech z Otwocka.
 

Jak wybrać ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie assistance jest dobrowolne i najczęściej kupujemy je razem z OC i AC. Warunki ubezpieczenia w zależności od wariantu mogą się bardzo różnić. Warto więc przeanalizować własne potrzeby, by wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję.

Zastanów się, czy podróżujesz samochodem po Polsce, czy za granicą? Czy samochód służy Ci tylko do podróży w promieniu 200 km od domu, czy znacznie dalej? Czy gdy, pojazd będzie, naprawiany w warsztacie niezbędne będzie, skorzystanie z usługi samochodu zastępczego?

Bardzo ważne jest, aby przed zakupem assistance sprawdzić, czy z danej opcji będziemy mogli skorzystać w sytuacji awarii, jeśli tak, to czy nie tylko w podróży ale również w miejscu zamieszkania oraz jakie limity holowania oferuje dany wariant ubezpieczenia.

W Warcie możesz wybierać pomiędzy wariantem podstawowym (Standard) a szerszymi zapewniającymi kompleksową ochronę (Złoty, Złoty +, Platynowy, Podróżnik 15). Dokładny zakres każdego wariantu znajdziesz tutaj.
 

Jak skorzystać z assistance?

W razie problemów z samochodem wystarczy, że zadzwonisz pod podany w polisie numer kontaktowy, a konsultant udzieli Ci potrzebnych informacji oraz zorganizuje pomoc.
 

Assistance do OC i AC

Ubezpieczenie assistance zapewnia praktyczną pomoc w razie nieprzewidzianych sytuacji i szybkie wybawienie z opresji, dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem kierowców nie tylko zimną, ale przez cały rok. Agenci Warty najczęściej polecają wariat Złoty +, który sprawdza się w większości przypadków, które przytrafiają się nam na drodze.

Jeśli chcesz poznać cenę, skorzystaj z naszego kalkulatora OC/AC i oblicz składkę już w minutę. Możesz również odwiedzić jednego z naszych Agentów.
 


Sprawdź cenę ubezpieczenia z OC

Jak oceniasz artykuł?
Ładowanie...
Kup online polisę OC/AC
PLs
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Minimalna liczba znaków to 4.
Numer rejestracyjny jest błędny. Sprawdź numer rejestracyjny w dowodzie rejestracyjnym (pkt. A).
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady