Wielu kierowców, w obawie przed wysokim kosztem naprawy lub całkowitej wymiany szyby, utratą zniżek z AC lub po prostu ignorując temat, jeździ z uszkodzonymi szybami. To bardzo niebezpieczne, ponieważ za sprawą naprężeń, do których dochodzi podczas prowadzenia auta uszkodzenie się powiększa, a wtedy kłopot staje się poważniejszy, bo uszkodzona szyba może nie tylko ograniczać widoczność, ale również całkowicie pęknąć w trakcie jazdy i doprowadzić do wypadku. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się dlaczego warto ubezpieczyć szyby w swoim aucie.
 

Dlaczego warto ubezpieczyć szyby w swoim aucie?

Jeśli boisz się, że utracisz wypracowane zniżki z AC lub masz samo OC, to zastanów się nad ubezpieczeniem szyb w swoich samochodzie (Warta Auto Szyby). Ubezpieczenie gwarantuje pokrycie kosztów naprawy lub wymiany szyby w razie jej umyślnego zbicia przez wandala, pęknięcia czy uszkodzenia przez kamień wyrzucony przez koła innego auta w czasie jazdy i innych zdarzeń losowych.

Wiedz, że koszt takiego ubezpieczenia jest znacznie niższy niż koszt nawet najtańszej naprawy. Dla przykładu - cena naprawy jednej szyby mieści się w przedziale od 160 do 280 zł, natomiast wymiana szyby na nową to wydatek rzędu kilkuset złotych, a jeśli do tego doliczyć koszt kalibracji (minimum 700 zł), wydatek staje się istotny.  A co ważne – mając ubezpieczenie Warta Auto Szyby, zapłacimy nie tylko za naprawę lub wymianę szyby ale także za kalibrację i nawet za strzeżony parking.