Wyjazd do Włoch to idealny pomysł na różnorodne i wspaniałe wakacje. Małe miasteczka z czerwonej cegły, położone na wzgórzach i otoczone gajami oliwnymi lub wybrzeże nad Morzem Tyrreńskim i Adriatyckim to gwarancja słońca i warunków do sportów wodnych. W wąskich ulicach łatwo trafić na pyszną kawę i lokalne wypieki, a jeśli dodać do tego lokalizację na uboczu i brak masowej turystyki, to otrzymujemy idealny przepis na fantastyczną przygodę. Podróż samochodem do Włoch zajmuje średnio około 13-15 godzin, a dokładny czas i dystans zależy od tego, z jakiego miejsca wyjeżdżamy i dokąd docelowo jedziemy. O tym, jak przygotować się na podróż samochodem do Włoch, przeczytasz w naszym artykule.
 

Włochy samochodem – jak się odpowiednio przygotować?

Przed podróżą przede wszystkim, powinieneś mieć zrobione aktualne badania techniczne swojego auta. Jeśli jednak regularnie robisz przegląd to spokojnie możesz wyruszyć w bezpieczną podróż samochodem.

Następnie, zorientuj się i sprawdź, jakie jest obowiązkowe wyposażenie auta w zależności od kraju, przez który przejeżdżasz. Przykładowo we Włoszech, masz obowiązek posiadać kamizelkę odblaskową, trójkąt ostrzegawczy, a w wyposażeniu auta powinna się znaleźć apteczka i gaśnica. Nie zapomnij również o potrzebnych dokumentach, takich jak:

  • Dowód osobisty lub paszport,
  • Prawo jazdy,
  • Dowód rejestracyjny,
  • Obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Ze względu na to, że we Włoszech jest dużo wąskich i małych uliczek, a włoscy kierowcy słyną z dość szaleńczego stylu jazdy, warto mieć ze sobą dodatkowe ubezpieczenie Autocasco (AC) i ubezpieczenie Assistance. Przed podróżą, nie zapomnij zapoznać się z lokalnymi przepisami drogowymi, by uniknąć zagranicznego mandatu.