W większości przypadków Słowenia jest tylko krajem tranzytowym w drodze do Chorwacji. Niesłusznie. Słowenia to kraj, który ma dosłownie wszystko. Góry, dostęp do morza, liczne jeziora, lasy, jaskinie, a do tego słynie z doskonałego wina. Słowenia idealnie sprawdzi się do podróżowania własnym autem ze względu na swoje niewielkie rozmiary, a w zależności od tego z jakiego miejsca w Polsce rozpocznie się trasę, dojazd może zająć od 8 do 13 godzin, więc trasę można pokonać w przeciągu jednego dnia.  Co musisz wiedzieć przed wyjazdem własnym samochodem do Słowenii, przeczytasz w naszym artykule.
 

 

Słowenia samochodem – co musisz wiedzieć?

Słowenia należy do Unii Europejskiej od 1 maja 2004 roku, a do strefy od 21 grudnia 2007. Oznacza to, że wjeżdżając do tego kraju wystarczy tylko dowód osobisty, jeśli jednak chcesz wziąć paszport, to w Słowenii również możesz się nim posługiwać.

Jadąc do Słowenii, musisz posiadać ze sobą prawo jazdy, dowód rejestracyjny i ważną polisę OC. Warto także posiadać dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne (np. ubezpieczenie Assistance lub NNW), które mogą okazać się bardzo dużym wsparciem w przypadku wypadku lub kolizji za granicą.