Ile zapłacisz za ubezpieczenie? 

Wysokość składki jest uzależniona od wielu czynników takich jak oczekiwana suma ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota możliwa do wypłacenia w razie wystąpienia szkody objętej ochroną. Dzięki temu masz pewność, że ponosisz koszty adekwatne do wartości posiadanego mienia. Ubezpieczenie mieszkania w Warcie nie określa górnego limitu wypłaty w przypadku kradzieży – wysokość odszkodowania zależy od wysokości sumy ubezpieczenia. Co to oznacza? Jeśli ubezpieczysz swoje ruchomości w rozszerzonej wersji Warta Dom Komfort przykładowo na 50 tysięcy to tyle samo wyniesie odszkodowanie w razie kradzieży. W przypadku ubezpieczenia Warta Dom to Ty sam ustalasz na jaką sumę chcesz ubezpieczyć swój majątek od kradzieży z włamaniem.

Jeśli chcesz się dowiedzieć ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania i co wpływa na jego cenę – przeczytaj więcej na ten temat w naszym artykule. Możesz również skorzystać  z naszego kalkulatora wyliczając składkę w sposób indywidualny, a wiec dopasowany do Twojego mieszkania.
 

Jak ubezpieczyć mieszkanie od kradzieży?

Jeśli nie masz polisy na mieszkanie lub dom warto się na nią zdecydować bo oprócz zalania i pożaru możemy liczyć na pomoc w sytuacji rabunku czy kradzieży z włamaniem. Zawarcie takiej umowy ubezpieczeniowej jest bardzo proste. W Warcie możesz to zrobić u naszego agenta, ale także online, bez wychodzenia z domu, nawet z poziomu smartfonu – zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut.
 

Co obejmuje ubezpieczenie?

Zakres ubezpieczenia od kradzieży dzieli się na kilka grup:

  • Kradzież zwykła – dotyczy sytuacji, w której skradzione mienie nie znajdowało się w pomieszczeniu zamkniętym lub sejfie, a także pod bezpośrednią pieczą użytkownika (np. w jego ręce czy kieszeni). Przykładem takiej kradzieży w odniesieniu do mieszkania lub domu jest np. przewłaszczenie skrzynki na listy.
  • Kradzież z włamaniem – w jej przypadku musi dojść do włamania, jak sugeruje sama nazwa, czyli zabrania mienia z zamkniętego pomieszczenia „Zamkniętego” w sposób, który uniemożliwia dostanie się do środka bez użycia narzędzi bądź siły, czyli złamania zabezpieczeń, albo użycia klucza (zdobytego poprzez kradzież z włamaniem do innego miejsca). Przykładem takiej sytuacji jest uszkodzenie zamka w drzwiach wejściowych, wtargnięcie do mieszkania i wyniesienie z niego nowego telewizora.
  • Rabunek – czyli zabranie mienia poszkodowanemu w sposób bezpośredni wbrew jego woli lub nakłonienie go drogą oszustwa do przekazania przedmiotu kradzieży. To np. odebranie telefonu po pobiciu lub pod groźbie pobicia.


Dodatkowo w ramach Domowego Asisstance możesz liczyć na pomoc w wymianie zamków. To bardzo pomocne bo po kradzieży nie musisz martwić się o dodatkowe koszty.

W wariancie Warta Dom, odpowiadamy również za rabunek gotówki, gdy zostaniesz ofiarą oszustwa powszechnie nazywanego – „metodą na wnuczka” lub „policjanta”. Możesz liczyć na zwrot 10% skradzionej sumy, która nie przekracza 25 tysięcy zł., a jeśli zdecydujesz się na rozszerzoną wersję Warta Dom Komfort to limit zwrotu odszkodowana wynosi 10% skradzionej sumy, nieprzekraczającej 50 tysięcy zł.