Dom i mieszkanie

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży – ile kosztuje i co obejmuje?

Włamania do mieszkań i domów zdarzają się przez cały rok. Co więcej, do takich przestępstw dochodzi nie tylko podczas długich nieobecności domowników, ale również w trakcie snu czy nawet w ciągu dnia, gdy możemy być w pracy.  Więc oprócz dodatkowej ochrony w postaci wideodomofonu, monitoringu, rolet czy folii antywłamaniowych warto mieć ubezpieczenie mieszkania od kradzieży.

Kuchnia w mieszkaniu z ciemnymi szafkami, które jest ubezpieczone od kradzieży w Warcie

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania od kradzieży
 • Jak możesz ubezpieczyć swój dom
 • Czy ubezpieczenie obejmuje gotówkę, którą trzymasz w swoim mieszkaniu

Ile zapłacisz za ubezpieczenie? 

Wysokość składki jest uzależniona od wielu czynników takich jak oczekiwana suma ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota możliwa do wypłacenia w razie wystąpienia szkody objętej ochroną. Dzięki temu masz pewność, że ponosisz koszty adekwatne do wartości posiadanego mienia. Ubezpieczenie mieszkania w Warcie nie określa górnego limitu wypłaty w przypadku kradzieży – wysokość odszkodowania zależy od wysokości sumy ubezpieczenia. Co to oznacza? Jeśli ubezpieczysz swoje ruchomości w rozszerzonej wersji Warta Dom Komfort przykładowo na 50 tysięcy to tyle samo wyniesie odszkodowanie w razie kradzieży. W przypadku ubezpieczenia Warta Dom to Ty sam ustalasz na jaką sumę chcesz ubezpieczyć swój majątek od kradzieży z włamaniem.

Jeśli chcesz się dowiedzieć ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania i co wpływa na jego cenę – przeczytaj więcej na ten temat w naszym artykule. Możesz również skorzystać  z naszego kalkulatora wyliczając składkę w sposób indywidualny, a wiec dopasowany do Twojego mieszkania.
 

Jak ubezpieczyć mieszkanie od kradzieży?

Jeśli nie masz polisy na mieszkanie lub dom warto się na nią zdecydować bo oprócz zalania i pożaru możemy liczyć na pomoc w sytuacji rabunku czy kradzieży z włamaniem. Zawarcie takiej umowy ubezpieczeniowej jest bardzo proste. W Warcie możesz to zrobić u naszego agenta, ale także online, bez wychodzenia z domu, nawet z poziomu smartfonu – zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut.
 

Co obejmuje ubezpieczenie?

Zakres ubezpieczenia od kradzieży dzieli się na kilka grup:

 • Kradzież zwykła – dotyczy sytuacji, w której skradzione mienie nie znajdowało się w pomieszczeniu zamkniętym lub sejfie, a także pod bezpośrednią pieczą użytkownika (np. w jego ręce czy kieszeni). Przykładem takiej kradzieży w odniesieniu do mieszkania lub domu jest np. przewłaszczenie skrzynki na listy.
 • Kradzież z włamaniem – w jej przypadku musi dojść do włamania, jak sugeruje sama nazwa, czyli zabrania mienia z zamkniętego pomieszczenia „Zamkniętego” w sposób, który uniemożliwia dostanie się do środka bez użycia narzędzi bądź siły, czyli złamania zabezpieczeń, albo użycia klucza (zdobytego poprzez kradzież z włamaniem do innego miejsca). Przykładem takiej sytuacji jest uszkodzenie zamka w drzwiach wejściowych, wtargnięcie do mieszkania i wyniesienie z niego nowego telewizora.
 • Rabunek – czyli zabranie mienia poszkodowanemu w sposób bezpośredni wbrew jego woli lub nakłonienie go drogą oszustwa do przekazania przedmiotu kradzieży. To np. odebranie telefonu po pobiciu lub pod groźbie pobicia.


Dodatkowo w ramach Domowego Asisstance możesz liczyć na pomoc w wymianie zamków. To bardzo pomocne bo po kradzieży nie musisz martwić się o dodatkowe koszty.

Warto wspomnieć, że z punktu widzenia finansów i bezpieczeństwa dom nie jest najlepszym pomysłem na przechowywanie Twoich oszczędności. Pieniądze trzymane w domu lub mieszkaniu najprościej mówiąc nie są bezpiecznie bo w przypadku pożaru lub włamania możesz stracić swoje oszczędności. Jednak zdajemy sobie sprawę, że czasem jest to konieczne  i mając ubezpieczenie możesz liczyć na zwrot kosztów, zależnie od posiadanego wariantu:
 

 

Warta Dom

Warta Dom Komfort

 

Otrzymasz maksymalnie 20% sumy ubezpieczenia ruchomości domowych, jednak nie więcej niż 5.000 zł

Otrzymasz maksymalnie 20% sumy ubezpieczenia ruchomości domowych, jednak nie więcej niż 10.000 zł


Jakiego rodzaju mienia może dotyczyć ubezpieczenie domu od kradzieży?

 • Elementów stałych nieruchomości (np. rynny),
 • obiektów małej architektury (np. wkopanej w ziemię rzeźby),
 • ruchomości domowych (np. prywatnego laptopa),
 • rzeczy studenta (np. smartfonu znajdującego się w akademiku lub internacie),
 • urządzeń technicznych (np. elementów monitoringu),
 • elementów nagrobka (np. liter).


Pamiętaj!

Mienie to może dotyczyć nie tylko domu jednorodzinnego czy mieszkania, ale także domku letniskowego, ruchomości poza domem czy budynku w budowie.
 

Ubezpiecz się na nie tylko skrajne zdarzenia

Wybierając ubezpieczenie najczęściej myślisz o sytuacjach takich jak pożar, włamanie i kradzież. Słusznie, jednak miej świadomość, że ochrona dotyczy też innych, rzadziej branych pod uwagę sytuacji. Warta Dom Komfort zapewnia najszerszą ochronę, nazywaną All Risk – czyli ubezpieczenie, które obejmuje np. stłuczenie szklanych umywalek czy szyb kominkowych, które również mogą ulec zniszczeniu podczas włamania. Warto o tym pamiętać i zastanowić się nad ubezpieczeniem Dom  Komfort, bo straty jakie mógłbyś ponieść zdecydowanie przerastają to ile zapłacisz za swoją składkę. 

 


Ubezpieczenie domu i mieszkania

W wariancie Warta Dom, odpowiadamy również za rabunek gotówki, gdy zostaniesz ofiarą oszustwa powszechnie nazywanego – „metodą na wnuczka” lub „policjanta”. Możesz liczyć na zwrot 10% skradzionej sumy, która nie przekracza 25 tysięcy zł., a jeśli zdecydujesz się na rozszerzoną wersję Warta Dom Komfort to limit zwrotu odszkodowana wynosi 10% skradzionej sumy, nieprzekraczającej 50 tysięcy zł.

Jak oceniasz artykuł?
Sprawdź cenę ubezpieczenia domu lub mieszkania
Co chcesz ubezpieczyć?
Zaznacz co chcesz ubezpieczyć
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady